Oranžáda (2016) (seriál)

Neviem zatiaľ aký postoj k tomu zaujať. Veľmi sa mi to páči, animácia je úžasná (openning tiež super) a k tomu aj príbeh je vcelku originálny. Je tam však háčik- a to je hlavná hrdinka. Sama o sebe môže byť roztomilá, ale jej "rozhodovania" človeku skutočne dokážu pohnúť žlčou, plus ten Kakeru je ďalší tragéd, tvorcom sa proste hlavné postavy absolútne nevydarili.

Ranpo Kitan: Game of Laplace (2015) (seriál) odpad!

Prvé dve časti mi stačili na utvorenie mienky voči tomuto odpadu. Na ďalší diel sa asi nezvládnem pozrieť. Otrasné postavy, ktoré ma iritovali každou prenesenou vetou (hlavná postava chlapca/dievčaťa, učiteľka) Riešenie celého prípadu bez akéhokoľvek logického argumentu, celé to bolo založené na hypotéze, ktorá prišla nevedno odkiaľ, ale očividne to japonskej polícii neprekáža pri odsúdení maloletej (Pozor spojler) Plus pri niektorých scénach som sa cítil neuveriteľne trápne aj za tvorcov (napr. pitevná správa) Ľutujem, že som o tento exkrement vôbec zakopol...

Spring Breakers (2012) odpad!

Nič som od snímku nečakal a dostal som ešte menej. Bolo to proste niečo hrozné. Neviem či to malo mať nejaký umelecký význam alebo sa len jednalo o abnormálne nezvládnutý film na všetkých frontoch. V každom prípade dávam odpad a za záver filmu pokojne aj odpad na druhú. Nikdy viac.

Život Adèle (2013)

Priznám sa, netuším ako som sa prinútil tento film vôbec zapnúť, plus keď som zbadal trojhodinovú stopáž, sám seba som preklínal a predpokladal, že to po dvadsiatich minútach vypnem. No nestalo sa, prekvapivo ma to chytilo, obzvlášť tá prvá časť, kde mladá Adele prichádzala na to, že orientáciou asi bude trošku inde. Homosexualita už pomerne dlho nie je žiadnou tabu témou a všetci, ktorí majú inteligenčný kvocient vyšší, než prstov na ruke to akceptujú a rešpektujú a teda sa tam už ani nemohlo nachádzať toľko kritiky spoločnosti (čo je fajn, lebo inak by film možno prišiel o svoje čaro a svoj náboj) Druhá polovica filmu rozpráva o postupe ich vzťahu, samozrejme život nemá len šťastné konce a záver f bol skvelo realistický bez akejkoľvek pretvárky a nasilu vyústeného happyendu, ako všetky filmy majú radi vo zvyku prezentovať. Herecké výkony oboch hlavných protagonistiek je bravúrny a tie otvorené lesbické scény sú len čerešničkou na torte pre tých, ktorí majú takúto obľubu.

Tut (2015) (seriál)

Z tohto počinu som videl len niekoľko záberov a len tak málo mi stačilo, aby som vedel, že sa jedná o abnormálne historicky nepresnú...vec... Nemá to žiadne právo niesť žánre "historický a životopisný". Plus k tomu všetkému si myslím, že Tutanchamón je jeden z posledných historických osôb, ktoré si zaslúžia, aby sa o nich natočil film/seriál, či napísala kniha. Postihnutý chlapec za ktorého vládli kňazi a ktorý zomrel mladý...nebyť neporušenej hrobky, tak o ňom nikto ani necekne...Blud.

Babadook (2014)

Najskôr to vyzeralo na zaujímavú psychologickú hru, ktorú by som si rád pozrel. Potom, no čo k tomu dodať... potom sa to zrazu všetko pokazilo a ten koniec bol nielenže neuspokojivý, ale vyslovene trápny. Plus hlavné postavy ma iritovali už od samotného začiatku, čo veľmi filmu neprospieva.

Scream (2015) (seriál)

Vreskot z 96 patrí k mojim srdcovkám, zvyšné diely nestáli za veľa, ale tento nový seriálový kabát sa mi zatiaľ páči. Zaujímavý dej a množstvo originálnych nápadov (niektoré však trochu nelogické a ťažko splniteľné) Najviac čo môžem vytknúť je hrozná hlavná postava Emmy, ktorú stvárnila Willa Fitzgerald. Je nezaujímavá, hysterická, hlúpa a celkovo nezapadá do toho konceptu.

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Možný spojler v tomto krátkom vyjadrení. Anime zaujímavé jediné tým, že sa nebojí nechávať zomierať hlavné postavy a prijateľne to ukončili (nie je nutné pokračovanie), inak nemá veľmi čo ponúknuť.

Kótecudžó no kabaneri (2016) (seriál)

Rozhodujem sa ešte či dať tri alebo štyri hviezdy. Na jednu stranu to je takmer vo všetkom identické s Attack on Titan (zombíci nahradili titánov) a nachádza sa tu množstvo nelogických zlepenín, no na tú druhú sa mi viac páči akým smerom sa uberá toto anime v porovnaní s titánmi (zatiaľ, chýbajú mi asi ešte dve časti do konca alebo tak nejak). Uvidíme čo z toho nakoniec vzíde.

Sakamoto desu ga? (2016) (seriál)

Najväčšia chyba bola asi to, ako som toto anime na začiatku bral. Myslel som si, že sa bude jednať o niečo podobné ako One punch man ibaže zo školského prostredia a tak som to začal k tomuto anime aj porovnávať a to bola asi chyba, pretože kvalitou a už vôbec nie humorom Sakamoto nesiaha ani len po členky Punch manovi. No aj napriek tomu dávam tri hviezdy (najslabšie aké sa dajú dať) pretože sa to nehrá na nič extra a ak máte chuť vypnúť, pokojne si to môžete pozrieť. Nikto nezaručuje, že sa budete smiať (ja som sa nezasmial asi ani raz), ale na druhú stranu som sa ani necítil trápne a zahanbene, že pozerám niečo také. P.S: I tak som to nedokázal dopozerať, hodnotím len asi prvú polovicu seriálu, pravdu povediac ma ani neláka zhliadnuť to dokonca.