Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Zombie žáner zbožňujem, tak ako zbožňujem anime a ako náhle sa tieto dve veci spojili, tak som bol plný očakávaní, čo z toho bude. Seriál sa mi veľmi páčil, skvelá animácia a svižné, dynamické boje (až na tie počítačové zábery chodiaci mŕtvych, to bolo veľmi nemotorné) Málo častí nám zaručili mnoho akcie a menej citových výlevov. Neváhal by som s plným hodnotením, no zabránili mi v tom dve veci. Po prvé, toľko úchylných záberov som jakživ nevidel, pchali to snáď do každej scény, aj tam kde sa to nehodilo (vlastne nehodí sa to takmer nikde, ale tvorcovia si asi povedali, že keď robia krvavý seriál pre dospelých, tak to môžu prehnať ako len budú chcieť) Dokonca som sa dopočul, že niektoré celé epizódy nájdete na akýchsi porno stránkach, čo značí svoje, no nie? A po druhé je slabé gradovanie finále. Prvé časti boli napínavé, akčné a svižné. Siedma časť bola skutočne napínavá, aj ôsma bola ešte dobrá. Ale posledné dve časti? Prosím vás, to malo znamenať čo? Absolútne žiadne tempo a jeden malý a krátky finálny a "epický" boj. Opakujem, keby tam nebolo toľko vyskakujúcich pŕs, nohavičiek a všetkých ostatných hentai vecí (Japonci sú veľmi úchylný národ, čiže si na to asi budem musieť zvyknúť :(...) a nebyť slabého finále, 5 hviezd je jasných, takto to budú len štyri so zatvorenými očami (možno aj s vypichnutými)

B gata H kei (2010) (seriál) odpad!

Vidím, že odpad som hodil jedine ja, nevadí, zaslúži si to. Ak vám neprekážajú úchylné animované scény tak prosím, ale mňa to irituje. Ono to hraničí medzi anime a hentai, pre Boha. Na niečo také sa pozerať nehodlám. Videné len dva či tri diely, neviem či sa to upokojí, alebo nie, no i tak málo mi stačilo na odsúdenie tohto vele-diela do zatratenia a odpadu.

Kimi ni todoke - Season 2 (2011) (série)

Mojim hodnotením som odsúdil druhú sériu do modrej zóny, celkom dobrý pocit, ale zaslúži si to menej ako prvá séria, podľa mňa. Táto séria sa z časti poučila z chýb tej druhej- menej častí a konečne sa tam niečo udeje. No i tak to nie je žiaden skvost. A podotýkam, že hlavná hrdinka ma štvala ako v tejto tak aj v tej prvej sérii!

Kimi ni todoke (2009) (seriál)

Videl som všetky časti a celkom to ľutujem. Nič sa tam vlastne nedialo každá časť bola o ničom a dokonca sme sa v tejto sérii nedočkali toho, na čo čakala väčšina. Na druhú stranu sa tu a tam našiel nejaký fór, ktorý pobavil, no bolo toho primálo. Keby že to má oveľa menej častí tak by to bolo aj fajn, ale takto a ešte s druhou sériou, pane Bože. Tým sa táto séria stáva úplne zbytočná záležitosť a stačí kuknúť druhú (ktorá nie je tiež žiadna sláva)

Funny Games USA (2007)

Je to zaujímavý film, pobavil som sa pri ňom. Páčilo sa mi ako zámerne nechávali kameru staticky stáť keď sa diali tie "neplechy" a tie pohľady do kamery tomu dávali ten nádych toho, že sa vlastne nedívame na obyčajný film, čo aj pravda, pretože osobne som ešte podobný snímok nevidel a to je dobre. A ten koniec bol pre mňa špičkový. Posledný pohľad do kamery typu "uhádnite čo bude nasledovať" ma dostal. Na druhú stranu to nebolo také, ako to popisujú niektorí užívatelia, nemal som pritom pocit eufórie ani nadšenia. Nebol som z toho mimo a scéna s tým ovládačom mi prišla zbytočná (i keď tuším, čo sa tým Haneke snažil povedať a oceňujem to) Funny Games U.S.A nechytí každého diváka a to je škoda, pretože takto tento zvláštny (v dobrom zmysle) snímok ostane nedocenený (možno sa mýlim) a to je podľa mňa škoda.

Suki tte iina jo. (2012) (seriál)

Tá hlavná hrdinka mi niekedy pekne liezla na nervy. Bola až veľmi hanblivá a odmeraná, že nevedela zo seba dostať normálnu odpoveď. No aj napriek tomu sa mi toto anime zapáčilo. Bolo iné než tie ostatné romantické anime, ktoré som doposiaľ videl a to sa mi na tom páčilo. Človek keď stále vidí to isté len v inom prostredí, tak ho to časom omrzí no nie? Toto mi prišlo viac "reálne" a kvôli týmto všetkým kladným faktorom som ochotný zabudnúť na to, ako mi tá Tichabana niekedy liezla na nervy.

Hiyokoi (2010)

V 23 minútach sa povedalo viac ako v celom 24dielnom seriály. Podľa môjho, to mohlo byť aj dlhšie, nesťažoval by som si, ale i tak to bola taká pohodička, ktorá neurazí, ani nenadchne

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013) (seriál)

Osobne mi prvá séria až tak nezahrala do noty, na to, že by malo ísť o romantiku, tak tam tá romantika absentuje, zároveň sa však našli zaujímavé momenty. Predpokladám, že anime nie je mierené na mladé publikom s chuťou na krásnu romancu, Asi na to budem musieť hodiť očkom ešte raz keďže som na to takmer okamžite zabudol (to nie je dobrým indikátorom pre čokoľvek).

Sakurasó no pet na kanodžo (2012) (seriál)

Mne sa rozprávka páčila. Boli tam aj vtipné momenty a v záverečných dieloch sa tam tam našli aj tie dojemné. Postavy sa mi celkom páčili, najviac som si obľúbil Mashiro. Zaujímavé bolo sledovať, koho si Sorata napokon vyberie či Mashiro, alebo tú druhú, na A sa začínala teraz si just nespomeniem na jej meno, ale nevadí, hneď to zistíte keď si to pustíte. A priznám sa, že sám som sa nevedel rozhodnúť, s kým by som Soratu videl radšej (ale napokon u mňa vyhrala Mashiro) P.S: Skutočne jediné čo mi prekážalo, bola tá úchylná animácia a všetky tie úchylné momenty. Neviem či som jediný, ale s tými obrovskými a nadskakujúcimi prsiami a ďalšími úchylnosťami to preháňajú a to nie len tu, ale v mnohých anime. Toto bol podľa mňa jediný rušivý element, inak príjemné "pokoukáničko"

Tonari no Kaibucu-kun (2012) (seriál)

Ja jednoducho neviem ako mám tento seriál ohodnotiť. Ono, nebolo to naj originálnejšie, ani naj romantickejšie ba ani naj vtipnejšie. Skutočne som zmätený, pretože postavy boli zaujímavé, ale ani jedna sa mi nepáčila na 100%, pretože raz bola super a potom zas bola otravná, ako príklad si vezmem oboch hlavných hrdinov. A ten otvorený koniec, hm, to nie je nič pre mňa, ja mám rád keď to všetko skončí tak ako má, ale toto? Najviac sa mi však páčila úvodná skladba, tá bola veselá, hravá a celkom chytľavá. A aj keď si nie som úplne istý, ako seriál ohodnotiť, pretože mal mnoho kladov i záporov, tak udelím 3 hviezdičky aby nebol nik ukrivdený, hehe. (Keby že postavy nie sú také dvojtvárne alebo neviem ako to nazvať a keby že to má poriadny koniec, kde napr. všetci skončia spolu, alebo všetci zomrú trebárs, no tá druhá možnosť by nebola najlepšia, tak by som neváhal s plným hodnotením)