Neutečeš (2014) odpad!

Film natočený akousi katolíckou ligou, ktorá má prehovoriť deťom do duše, že sex je zlý a jediný spôsob ako sa vyhnúť zlu, je abstinencia. Aspoň ja to tak vnímam, lebo iný zmysel snímok asi ani nemá, atmosféra nulová, hudba a herecké výkony pochabé. Nič originálne nečakajme, dopozerať na prvýkrát som to nezvládol, čo tiež asi svedčí o kvalitke.

Vadí nevadí (2018)

Ako horor to nefunguje vôbec, ako obyčajný snímok na zabitie nudy aj áno. Úplný záver sa mi pozdával a rovnako priznávam, že som sa ani nenudil. Ale skutočne písali scenár štyria ľudia? Ako je to vôbec možné, prosím vás, že sa toľko ľudí zmohlo len na toto?

Kruhy (2017)

Dobre, tak z ľútosti tomu dáme jednu hviezdu, keďže sa to dalo zvládnuť dopozerať až do konca, avšak atmosféra, originalita a vlastne všetko, čo by mal dobrý film/horor mať, tu absentujú. Nečakal som od filmu absolútne nič a to isté som aj dostal, viac slov na to netreba míňať.

Děsivé dědictví (2018)

Posledných dvadsať minúť a otrasne smiešne efekty skazili všetko, čo snímok celý čas budoval. Dovtedy sa jednalo o skutočne nepríjemný atmosferický film, ktorý vás nenechá pokojným aj napriek takmer úplnej absencií "ľakačiek". Rovnako oceňujem aj hudobný minimalizmus a snahu o netradičnú kameru. Ako som však spomínal, koniec úplne zbabraný neoriginálnym vyvrcholením. Aj napriek tomu si myslím, že si to zaslúži silné tri hviezdy alebo slabé štyri.

Měsíc Jupitera (2017)

Film som ešte nevidel, ale pane bože, opravte si ten obsah od gramatických chýb, toto je trápne na filmovú databázu.

Ósama Game: The Animation (2017) (seriál) odpad!

Zatiaľ si tu nechávam odpad, dám tomu ešte šancu, pretože som masochista a rád si ubližujem zlými výtvormi. Vo všetkom súhlasím s komentárom od Scalpelexisa. Je to nudné, nezáživné a neuveriteľne slabučké. Téma je síce otrepaná, ale dá sa s ňou pracovať, keďže ponúka takmer nekonečné možnosti. Tvorcovia to však ignorujú a veselo ukazujú, akí nekreatívni sú. Možno sa to časťami rozbehne k niečomu zmysluplnému, ak sa to stane, tak rád zmením hodnotenie, zatiaľ však anime odporúčam len masochistom, ako som ja a ľuďom bez štipky kreatívneho myslenia (nechcem tým nikoho uraziť, vkus je subjektívny, tak ako aj môj názor).

Sněhulák (2017)

Názov sedí aj pocitovo. Zachová vás chladným. Kniha je jednoznačne najlepšia Nesbovka a ja som sa tešil na film odkedy bol ohlásený. Už predtým, než som na to s priateľkou šiel do kina, som videl otrasné recenzie. Tak zo mňa radosť opadla, ale aj tak ma to neodradilo vidieť ho! Nič som už od neho akosi nečakal, nuž, a nič som ani nedostal. Celý snímok sa len tak kĺže po povrchu, nedokáže navodiť atmosféru a ani riešenie prípadu nie je vôbec uspokojujúce. Logika postáv je v niektorých pasážach na zaplakanie a čerešničku na torte zavŕšilo neuspokojivé a vyslovené chabé "finále". Jedna hviezda za vizuál a druhá, proste za to, že sa to dalo pozrieť.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Celkom silné tri hviezdy, ani som sa nenudil, aj to bolo zábavne. Bohužiaľ mi celý príbeh pripadal vcelku slabý a necelistvý, robený skôr pre to, aby mohli vynikať niektoré skeče. Hlavný zloduch narozdiel od ostatných marveloviek nebol až taký plytký, ale zimomriavky z "veľkého" finálne tam chýbali a akosi to so mnou nič nespravilo (P.S: Drax je jednoznačne najlepšia postava z tejto partie).

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Zoku (2015) (série)

Nuž, nebolo to vyslovene zlé, hlavný hrdina bol pomerne zaujímavý, ale celé to kazili tie prázdne pseudofilozofické reči, ktoré nemali ani veľký význam a tým anime pôsobilo neuveriteľne zdĺhavo. Kým pri tých skvelých, vám 20 minút zbehne tak, že vám to pripadá ako 5, tu bol problém opačný : 20 minút človeku pripadá ako hodina a pol. Škoda, nebyť tých prázdnych kecov, bolo by to omnoho lepšie ( a ešte otravných postáv, najmä rodinných príslušníkov tej čiernovlasej hlavnej hrdinky, ktorej meno som zabudol).

Buchty a klobásy (2016)

Zaujímavý námet, zdalo sa, že aj s nejakým tým skrytým posolstvom. Rozosmiala ma však asi len jedna jediná scéna a ani to si už nepamätám aká, za to si budem dlho pamätať asi jeden z najnechutnejších koncov kinematografie. Veľká snaha urobiť vtipný film vyšla navnivoč a vznikol len animák, ktorý ako dúfam padne čoskoro do zabudnutia, pretože podotýkam ešte raz- pri tom konci som sa cítil trápne za tvorcov, seba a celú sálu, že to vôbec pozeráme a mal som sto chutí vstať a odísť, no pretrpel som to (neviem prečo) Viac sa k tomuto zjavu nebudem vracať.