Clannad - After Story (2008) (série)

Komentár obsahuje náznaky SPOILEROV: Do 15tej časti som sa pri pozeraní tejto série permanentne usmieval a dúfal som, že tá idylka neskončí. Omyl. Prišiel 16ty diel a ja som sa doslova zrútil. Hlboko ma to zasiahlo a už som sa na zvyšok série nedokázal pozerať s takým úsmevom ako dovtedy. V predposlednej časti som si povedal, že to snáď nie je ani možné, že to sa jednoducho takto skončiť nemôže a mal som pravdu. Ten posledný diel, síce som trochu nepochopil či to prišli do ďalšieho sveta či čo, ale vôbec mi to nevadilo, pretože slzička radosti patrila šťastnej rodine. P.S: Naj-zábavnejšia postava bol jednoznačne Akkik (tuším, že si prial aby ho tak volali) takého svata by som si prial. (dúfam, že to bol svat, nerád by som sa strápnil, ale niektoré tieto rodinné pomenovania mi fakt nejdú, tak dúfam, že som sa trafil)

Clannad (2007) (seriál)

Je to podobné Kanonu. Nájde sa tam pár narážok na práve tento seriál. Tiež ma dojal asi v desiatej časti, ale tu sa tieto dva seriály rozdelili. Oproti Kanonu, Clannad rozvíjal vtip a to sa mi páčilo. Zasmial som sa dosť krát a to som rád. Veľmi podarený seriál, i keď tá Fuko sa tam nemusela potom objavovať, skazilo to ten dojemný moment z deviatej či desiatej časti.

Kanon (2006) (seriál)

Pane Bože. V živote som nevidel "smutnejšiu" a dojemnejšiu rozprávku. Na konci som už aj prestal počítať koľko krát ma dojala a koľko krát mi skĺzla slza po líci. Veľmi emotívny zážitok na ktorý len tak nezabudnem. A ďakujem Bohu za také krásne finále. Neuveriteľne krásna rozprávka.

Kukátko (2014) (pořad)

Začiatok bol taký pomalý, ale ako náhle sa na scéne objavil Kemka, dobre som sa bavil. On a Marián Miezga ťahali celý diel. Dúfam, že budú pokračovať a taktiež dúfam, že sa do zábavy zapoja aj ostatné postavy, pretože všetci na to majú (možno až na Ági Gubíkovú, nesadla mi) P.S: Samozrejme viem, že to nemá na 5 hviezdičiek, ale jednoducho sa nemôžem dívať na tak nízke hodnotenie originálneho programu s celkom dobrým potenciálom (Dúfam, že mi to odpustíte priatelia)..... Po ďalšej časti sa už ale fakt nedokážem pozerať na tých 5 hviezd čo som udelil, ak to tak pôjde ďalej, budem strhávať a strhávať, až pokým nebudem musieť zmeniť celý komentár a hodnotenie na odpad!

Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Prvé kapitoly som akosi nechápal, prečo v každej kapitole zomrú všetci a potom akoby nič v ďalšej zas žijú. Nevidel som v tom nejakú veľkú spojitosť. Potom sa to akoby začalo vysvetľovať, ale aj tak som v tom cítil nezrovnalosti. No a ten záver, to bol des. Najhoršie vy-gradované finále aké som kedy videl (na slabšie si akosi nespomínam) Aj napriek tomu som sa pomerne dobre zabavil, neurazilo to. Taktiež súhlasím so Subjektivom, asi vo všetkom. P,S: Práve som začal pozerať druhú sériu tak možno potom ako sa to tam vyjasní zvýšim hodnotenie. Uvidíme...

Braindead - Živí mrtví (1992) odpad!

Ani som to nedokázal dopozerať do konca. Nechutné, no to by som prežil, ale keď tam píše komédia, tak by som bol rád, keby že sa aspoň raz zasmejem. Nerozumiem tomu vysokému hodnoteniu. Mohlo by to byť však aj dabingom nie? Možno ak sa raz premôžem, pustím si to v originále a možno zmením hodnotenie, ale zatiaľ ostváva

Temný případ (2014) (seriál)

HBO seriál opäť nesklamal. Skvelý seriál, ktorý na mňa pôsobil inak ako iné seriály. Fakt som hltal každé jedno slovo, až na to pokazené finále. Nepáčilo sa mi to, bolo vidieť, že to chcú ukončiť a prišlo mi to tak nasilu vygradované.

Romeo a Julie (1996)

Dobre, snaha bola. Uznávam, že bolo pomerne zaujímavé počúvať film v rýmoch, ale jednoducho mi to nestačilo. Asi najslávnejší romantický príbeh bol takto zhovadený. Neodpustiteľné. Mohlo to byť zaujímavejšie keby že sa vyhnú tým zrýchleným scénkam a asi aj toho stupídneho oblečenia. Takto to je len o niečo viac ako odpad.

Kaičó wa Maid-sama! (2010) (seriál)

Veľmi milý a zábavný animák. Bavilo ma to od začiatku do konca a hlavné postavy boli dokonalé a asi aj to bola jediná chyba. Usui bol dokonalosť sama, múdry, pekný, silný, obľúbený, hral na husliach, bol vynikajúci v šachu vedel variť a ešte omnoho viac. Taktiež bol vždy tam, kde ho potrebovala Misaki. Na druhú stranu sa mi však páčila jeho "ľahostajnosť" (taktiež jeho vytrvalosť) a úchylný zmysel pre humor. Takže aj napriek tejto chybičke krásy ma to chytilo za srdce a nepustilo ma do jej konca. Jednoznačne sa oplatí pozrieť (nie len raz) a koniec nesklamal i keď by som uvítal aspoň o jednu časť viac, ako ich vzťah ďalej prebiehal a ako to šlo s ostatnými postavami a tak. P.S: Toto je prvý animák v ktorom mi vôbec nevadila tá deformujúca, afektovaná animácia a naopak často krát ma aj pobavila, neviem čím to bude, ale ja som len a len rád.

Sword Art Online (2012) (seriál)

Dobre, tak to trošku upravím. Sword Art Online je asi najväčší mainstream japonského anime (nepočítam nekonečné série Naruto, Bleach atď.) A teda už len názov prináša sledovanosť. Prvá séria by sa mohla rozdeliť na dve časti. Tá prvá bola príjemná, dobrodružná, romantická a neviem čo všetko. Tá druha ani nestojí za zmienku. Polo incestné, úchylné a dá sa povedať, že aj celkom nudné. Dávam slabšie tri hviezdy, za tú prvú časť, ach, prečo sa jej len nedržali po celý čas?