Poslední výkřik (2012)

Edwoodovský přístup k detailům, šťavnaté neherectví Mira Šmajdy, postavy, objevující se v uzamčených objektech zřejmě zásluhou Rumburakova zvonečku, logo stavební společnosti na dveřích policejní služebny, české maloměsto, v němž je střední škola vybavena bazénem, koncertním sálem, posilovnou a saunou, a další a další detaily, které dělají z Kučerova opusu jeden z nejsilnějších filmových zážitků roku. Turkish Star Wars a Lady Terminator málem pokořeny :)

Hunger Games (2012)

Vypadá to jako thriller typu Running Man, Gamer nebo Battle Royal, jen si to o sobě myslí, že rozehrává velký příběh. Snad proto je ve filmu tolik zbytečných detailů (opakování ohnivé exhibice před publikem, strojení "pohřbu" malé spolubojovnice) a postav (stylista Lenny Kravitz v podstatě krade kus úlohy opilci Harrelsonovi), a snad i kvůli fanouškovsky poplatnému respektu k předloze (těžko říct, nečetl jsem ji). Kažopádně selhává, co se týče očekávání, která z námětu plynou. Začátek slibuje politickou satiru - nesplněno. Vděčné téma alegorie na reality show - to už je slibnější, ovšem po relativně krátké době ustupuje do pozadí. Psychologická proměna hlavní hrdinky v zabijáka pod tíhou okolností? Nenechte se vysmát. Snad by se to dalo i pochválit jako slušný podraz na diváka, kdyby nám tvůrci ke konci nabídli něco lepšího, než béčkovou romanci. Nepomůžou bohužel ani akční vložky (ano, skutečně jsou to jenom vložky). Rozklepaná kamera je fajn, pokud s ní umíte zacházet. Veškeré souboje probíhají stylem sejdou-se-dva-lidi-nechápu-co-se-tam-děje-hele-jeden-z-nich-je-mrtvej. Ve stručnosti, nic jsem nečekal, nic jsem nedostal.

Without Warning (1980)

Celkem zábavná spojka mezi Texaským masakrem motorovou pilou a Predátorem. A scéna s křeslem, otevřeně citující (vykrádající?) Psycho je luxusní:)

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Čtyři ozbrojené želvy pod vedením krysy bojují proti levné imitaci Dartha Vadera a mluvícímu mozku z jiné dimenze. Může to být špatné?

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Průhledná pointa, nulové napětí a hodně slabá scéna odkazující na Základní instinkt. Ale Vilma Cibulková to celkem zachraňuje.

Zakletá Ella (2004)

Tady má někdo hodně rád Shreka.

Ocas ještěrky (2009) odpad!

Videoklipově laděná pozéřina s vizuálními hrátkami, slibným úvodem, odporně nudným dějem a žádným koncem. Trochu jako Válka barev, jen bez kriminální zápletky.

Serenity (2005)

Jako labutí píseň k seriálu Firefly (před požitím Serenity nutno vidět) slušný. Na samostatný film je v něm příliš mnoho nevyužitých postav a brajgl ve vzájemných vztazích.