Čch' pi (2008)

John Woo jede! Už se nemůžu dočkat pořádné kinoprojekce (nebo alespoň dvd). Epická válečnicko-strategická filmová řež, ale bez u tohoto žánru typické zdlouhavosti, mistrovsky zrežírovaná a ozvučena, s několika naprosto parádními bitevními scénami, které mi místy vzaly dech. Měl jsem obrovské nutkání dát pět hvězd, ale nechávám si rezervu pro druhou část.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Zapůsobilo to na mně. Podobně atmosférické (hudba, bezvýchodnost, surrealistické scény...) jako Aguirre, ale ve výsledku ne až tak silné. Scénu s hejnem krys zaplavující město si budu pamatovat ještě hodně dlouho.

Tropická bouře (2008)

Líbilo se mi to od začátku do konce, i přesto že vulgární humor nemám v oblibě. Je pravda, že na první čtvrthodinu co se týče kadence vtipů už film nedosáhne a postava Toma Cruise mi připadala zbytečně pozérská, ale humor fungoval a to je u tohodle žánru to hlavní. Hvězdu za Simple Jacka a celkovou nekorektnost.

Meč a čaroděj (1982)

Slabé fantasy, které snad kromě několika ucházejících efektů, lepých děv jak z obrázků Borise Valleja a jednoho bubáka nenabídne nic, co by vytrhlo z šera a průměrnosti.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dle mého skromného názoru nejzábavnější současný sitcom, a jeden z mála, kde jsem neskončil s první sérií ani jsem žádný nový díl nevynechal. Čistě odpočinková záležitost, která je mi svým humorem a charaktery mnohem blížší než konkurenční sitcomy. Sheldon strčí Barneyho hravě do kapsy, ovšem nejzábavnější postava je stejnak Howardova matka.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Napamatuji se, že bych kdy viděl podobný film. Excelentně "zvrhlý" Klaus Kinski a uhrančivá atmosféra filmu, která přes až dokumentaristickou režii a minimalistickou hudbu zaručují vpravdě hypnotizující zážitek. Víc takových filmů, prosím.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Mám z druhého Hellboye mírné rozpaky. Za prvé, stále je to film Guillerma del Tora, takže po technické stránce (hlavně masky a triky) je film výborný, akce má spád a ani chvilku jsem neměl pocit, že se jedná o další sériový produkt, stále to má srdce a je vidět, že se spoustou věcí si režisér vyhrál. Nové postavy skvělé, "záporáci" mi přišli zajímavější než v jedničce a některé scény jsou přímo úžasné (lesní elementál, anděl, závěrečná bitva...). Jenže mám s tímto pokračováním dva docela velké problémy - první je dětinský humor za každou cenu, který často dělá z filmu podívanou pro celou rodinu, zadruhé potom změna atmosféry oproti jedničce - temnost a "lovecraftovost" vytláčí v postatě čistá tolkienovská fantasy. Místy mi Hellboy dost připomínal Pána Prstenů, místy zase Muže v černém mixnuté Faunovým labyrintem, šmrncnuté Gaimanovým Nikdykde či Miyazakim (Lesní bůh). Zkrátka bylo to fajn, ale posun dvojky k rodinnému filmu je pro mě spíš ke škodě.

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Je už to dlouho, co mě nějaký anime seriál takhle nadchnul. Ikdyby to nemělo tak promakanou animaci, tak skvělé akční scény a tak originální prostředí (hip-hop + jap. feudální doba), stejně bych tomu těch pět hvězd nasolil - za ten humor, za zápletky jednotlivých epizod, za charaktery hlavních postav... V podstatě mě nenapadá nic konkrétního, co bych tomu vytknul, snad některé epizody mi připadaly méně geniální než ty jiné, ale tak už to holt u seriálů bývá. Shinichirô Watanabe mě i napodruhé dostal.

Onegai Teacher (2002) (seriál)

O něco lepší dojem než u Love Hina. První díly vypadaly docela nadějně, občas dobrý vtípek a slušná hudba. Od půlky už jsem seriál víceméně proklimbal a už ani pořádně nevím jak to skončilo. Tento druh anime seriálů zdá se není nic pro mně.

Temný rytíř (2008)

Při sledování tohoto filmu jsem si přál, aby Joker neslezl z plátna - jeden z nejzapamatováníhodnějších záporáků, co jsem ve filmu viděl (kde se na něj hrabe Green Goblin a jemu podobní). Film je vypulírovaný do nejmenšího detailu, co se týče příběhu, hutné atmosféry, akce a technické stránky nemám co bych vytknul. Byť u mě o stoprocentním nadšení tentokrát nemůže být řeč (chtělo by to nějakou výraznější závěrečnou konfrontaci Batmana s Jokerem například), Temného rytíře řadím v rámci žánru komiksové adaptace mezi to nejlepší, co v současnosti Hollywood může nabídnout a už netrpělivě očekávám další díl.