Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Neočekávaně jeden z nejlepších filmů o Harrym Potterovi, zručně zrežírovaný, dobře zahraný, vtipný, svižný a místy docela temný, Umbridgeovou řadím mezi nejvíc nenáviděné postavy (v dobrém slova smyslu) jaké jsem na plátně spatřil, překvapila hudba a několik opravdu dojemných scén. Nebýt místy přílišné zkratkovitosti, byl by to možná nejlepší díl. 85%

Spider-Man 3 (2007)

Už je to moc upovídané, přeplácané a okatě blbé. Nebýt postavy Harryho Osborna, šel bych možná ještě níž. Napodruhé nebavilo ještě více, moc bych už neriskoval třetí shlédnutí.

Sunshine (2007)

Vesmír je pro člověka smrtonosná svině a tento snímek nám to dá setsakra pocítit. Jednak je tento film na velkém plátně neuvěřitelný útok na smysly, fascinuje mě jeho audiovizuální nápaditost, dokonalá režie, fatalismus posádky... Hlavně ale zprostředkovává úžas a pokoru nad vesmírem, pocit, že člověk/lidstvo ve vesmírném měřítku nic neznamená. Ve všech těchto ohledech se jedná spolu s 2001 o nejzajímavější a nejpodmanivější čistokrevné sci-fi jaké jsem viděl.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pro mně nejslabší Snyder. Efektní, ale digitálně mrtvý film, bez jakékoliv emocionální vazby. Doufám, že teď všechny historické opusy z obdobného období nebudou vypadat podobně. Je tam pár dobrých nápadů a jednotlivostí (různé zrůdy, sloni, studna), které se mi líbily, souboje jsou fajn i přes zpomalovačky a Gerard Butler je tradičně skvělý, filmu jako celku chybí větší drajv. Jas Třístovky v mých očích postupem času bledne, bohužel... 60%

Horší už to nebude (2006)

Po dlouhé době originální, milá a vtipná komedie, která je navíc i inteligentní, plus výborně zrežírovaná a zahraná. Will Ferrell boduje i ve vážné poloze, Maggie Gyllenhaal tam není jen na okrasu a Dustin je tradičně výborný. Mám tento film čím dál raději, možná i o něco víc než veleslavný Věčný svit neposkvrněné mysli.

Nový svět (2005)

Filmová lyrika, která je s každým dalším shlédnutím dokonalejší a nádhernější, kterou s přibývajícími minutami čím dál více prožívám a která mě pokaždé emociálně rozloží. Hrozně se mi líbí Malickova filmová řeč, jak se svým štábem dokáže každé filmové políčko proměnit v něco nádherného. Těžko se to popisuje, ale tím vším chci jen říct, že Nový svět je jeden z největších filmových zážitků mého života a řadím je k těm nejosobnějším.

Marie Antoinetta (2006)

Jemný, pocitový film zaměřující se hlavně na vylíčení pocitů jedné osamělé dívky uprostřed nablýskaného dvora. Nutno dodat že Kirsten Dunst je v tomto filmu úžasná, podává vynikající výkon, všechny ostatní postavy jsou už jen figurky stojící v jejím stínu. Moderní hudba filmu dodává švih a potřebné emoce a ač kostýmní dobové dramata příliš nemusím, tento film je určitě jeden z nejlepších jaké jsem v rámci žánru viděl.

Krvavý diamant (2006)

Hodně povedená záležitost, hlavně díky režii Edwarda Zwicka a hereckým představitelům - Leonardovi DiCapriovi, který se do role sobeckého překupníka diamantů hodí, ikdyž jsem měl většinu filmu problém fandit mu, Jennifer Connelly nemá příliš prostoru, což je škoda, protože se na ní dobře kouká... a Djimon Hounsou dostal konečně pořádnou roli a jeho postava na mě emočně působila nejvíc. Snímek má několik hodně zapamatováníhodnych scén (úvodní přepadení vesnice, výcvik dětských vojáků atd.) a silný myšlenkový přesah, který ho odděluje od většiny ostatních drahých blockbusterů poslední doby. Není to film pro celou rodinu. Škoda, že dlouhá stopáž je opravdu někdy hodně cítit a sympatii k hlavnímu hrdinovi jsem si našel skoro až na konci (možná to byl ale záměr..). Velmi spokojených 90%

Spláchnutej (2006)

Skvělý animák se sympatickou hlavní dvojicí, který dopadl mnohem lépe, než jsem po nicjakých upoutávkách čekal. Film je plný skvělých nápadů a gagů, škoda že zábavu brzdí několik hluchých pasáží.

Miami Vice (2006)

Jak kriminální žánr nemusím, tak tento film miluji. Od druhé poloviny parádní feelingová jízda, s každým dalším shlédnutím stále lepší a podmanivější. Mannův majstštyk.