Hamlet (1948)

Naprostá genialita...

Podkova pro štěstí (1946)

Přesně Tosime.Viděl jsem spoustu horších propagandistických animovaných filmů.

Tom a Jerry - Jak chytit myš (1946) (epizoda)

Myší specialista s vizáží a chováním drsného Phila Marlowa lovící za pomocí stetoskopu, sýra a ruční vratačky!A to by v tom byl mašák kdyby nedošlo i k explozi!

Tom a Jerry - Myš přijde na večeři (1945) (epizoda)

Tom se pokouší sbalit krásnou kočenku a ke správné večeři patří i správný číšník.A k tomuto úkolu poslouží Jerry přivázaný na provázek.Ovšem, ten už toho má dost a vzbouří se.Bude se nabodávat na všemožné ostré předměty, které najdete v kuchyni, opalovat ocasy na svíčkách, dortové a jídelní bitvy a další záplava gagů.Doporučuje 11 milovníků animovynch grotesek z 10!

Jezinky a bezinky (1944)

Já tenhle film miluju!Důkaz toho jak může jeden výborný režisér se skvělým hereckým obsazením vytvořit neuvěřitelně výborný film prakticky ve studiu.Holt kdo umí ten umí.

Mission to Moscow (1943)

Historická anomálie epických rozměrů - americký (!) prosovětský film (!!) glorifikující maršála Stalina (!!!) a bolševický stát (!!!§ wtfhell) ... Samozřejmě to člověk musí vzhledem k době vzniku považovat za spojeneckou propagandu na podporu válečného úsilí, jakých chrlil Hollywood na desítky ročně - čemuž odpovídá i angažování Curtize, který podobné snímky sekal jak Baťa cvičky. To nic nemění na věci, že je to nehorázná prasárna, ať už kvůli vydávání zrůd a diktátorů v Politbyru za dobrotivé strejce a liberály, zkreslování životních podmínek v Rusku (obchody plné luxusního zboží) nebo kvůli latentní zkazce, že Churchill je nedůvěryhodný imperialista. Co však nejvíc šokuje, je obhajování bolševických politických procesů ze 30. let. jakožto odhalení páté kolony fašistů (to jsem vážně hledal čelist na podlaze). Překrucováno je vlastně většina sovětské historie, což člověk u amerického filmu vážně nečeká. Vlastně by to neznalý jedinec jednoduše zaměnil s poválečnou propagandou východního bloku, tak mizerné dílo to je. Pro milovníky obskurností nevídaný zážitek. (Natočeno podle knihy amerického velvyslance v SSSR Josepha E. Daviese, jenž je zde i hlavní postavou. Historici se dodnes neshodnou na tom, zda šlo o prototyp levicového naivky a hlupáka nebo vyčůraného bolševického kolaboranta.)

Tajemné síly (1943)

Jedna z mála dochovaných ukázek Vichystické propagandy, vzniklé na přímou objednávku Goebbelsova ministerstva. Příběh je jednoduchý a zkratkovitý - mladý nacionální politik se v naději na kariérní postup přidává ke Svobodným zednářům, přičemž zjišťuje, že všechno je jen klam a šalba a následně mu jde o život. Snímek vysvětluje, co vedlo k událostem v předválečné Francii (Stavinského aféra, Daladierova rezignace), přičemž viníci jsou jasní - socialisti, komunisti, kapitalisti, parlamentarismus, tajné organizace a samozřejmě přízrak z nejděsivějších - lstiví Židé. Nejvíce se mi líbila práce se světlem - v přítomnosti Židů je nasvícení scény takové, aby by byl na zdi jasný obrys židovské fyziognomie. Na filmu je zjevné, že chtěli odkrýt všechny židozednářské rituály a tajná potřesení rukou, aby je zbavili jakékoliv aureoly tajemna ve smyslu "Poznejte nepřítele, bude pak méně nebezpečný." Inicializační rituál nového člena tak zabírá plnou třetinu stopáže. Poslední záběr je klasický - hořící zeměkoule, nad níž se zlostně tyčí věčný Žid a uchycuje ji do svých pařátů. ... Nebyli by to Francouzi, kdyby dělali, že taková kapitola jejich kinematografie se nikdy nestala, čemuž nahrává i fakt, že režisér, stejně jako scénárista s producentem Forces occultes byli po válce popraveni za kolaboraci a většina propagandistického díla se ztratila nebo byla zničena. Zdálo by se tak, že za války u nich vznikly jenom burlesky s natvrdlým Fernandelem ...

Tom a Jerry - Kočičí miminko (1943) (epizoda)

Vždycky jsem fandil Tomovi, takže tomotu dílu bych musel dát odpad! což bych nerad, ale tento díl je zkrátka moc zlý! :-)

Casablanca (1942)

Zahraj to znovu, Same!Ale ne s tím příšerným simuntálním dabingem jako já.