Pařba ve Vegas (2009)

Obcas se stava, ze obvzlast pozitivni recenze a nadsene ocekavani nakonec usti ve zklamani. Ne v tomto pripade. Hangover pusobi jako dospelacka komedie, ale prvky prekvapujicich odhaleni, ktere na zacatku hltate s sirokym usmevem, ji od vsech ostatnich oddeluji. Bez hluchych mist a s dostatkem novych napadu jde o komedii roku,

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Jak jde doba, dospivaji i Sandlerovy komedie, takhle je jeste hodne naivni, nektere seky jsou ale k posrani (John McEnroe preskakujici taxik nebo magicke okamziky rodinneho sluhy v podani pozdejsiho Zohanova soka-teroristy).

Útěk do divočiny (2007)

Uz dlouho jsem se u filmu takhle nenastval. Slibne hodnoceni melo zarucit silny zazitek, misto toho sledujeme prazdne trampoty jednoho hlupaka, ktery nema o principu prirody ani potuchy. Nejprve k filmu samotnemu, obcas jsem se az vylekal jake ulety si reziser (strihac, kameraman) dovolil. Pribeh se nam snazi nakukat, ze bysme se meli vsichni sebrat a tahnout do divociny, nicmene nam taky sdeluje, ze bysme neprezili ani tyden. Chovat se stejne jako hlavni predstavitel, radeji bych si to hodil na nejblizsi borovici. Chapu, ze se chce maximale oprostit od vseho konzumniho a co nejvice splynout s prirodou. On se ale do ni vydava absolutne nepripraven, nepoucen, pouze s nadsenim (vyhnanim od rodinne situace?). Jeho nesmyslne jednani snad muze omluvit mladistvy vek, presto zbavit se veskerych penez a posleze s udivem zjistit, ze bez nich to preci jen nepujde, je fakt napresdrzku. Kdyz se konecne rozhodne vyrazit na vysnenou Aljasku splynout s prirodou v jeji nejcistsi forme, zasekne se u nalezeneho autobusu, obrovskeho pouta s civilizaci. Misto, aby pristresku vyuzil max na prezimovani a dal se vydal zit svuj sen, zacne se tocit v kruhu az do uplneho vyhladoveni. Chlapce nakopal bych te za tu tvou hloupost do kouli. Nelibilo se mi tve nadseni s jakym kolem poskakuje, okukavas rostliny a zabednene nevnimas okoli, ktere se ti snazi predat kus zivotniho moudra. Aspon, kdyby sis vzal sul na toho losa, kdyz uz jsi tahl pytel ryze...Tak nasrany jsem nebyl dlouho.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Dalsi z silenych nametu Sandlera, ktereho muzu cim dal tim vic. Od srdce jsem se zasmal nekolikrat, az jsem musel v duchu vzpominat, jestli jsem nekde neprisel o vkus, kdyz se smeju takovym trapnostem. Sandler dela to co umi nejlepe, svym osobitym zpusobem bavi za vlast.

Strážci - Watchmen (2009)

Zcela jina hra na hrdiny nez kterou byste, byt i trebas z traileru, cekali. Tohle je poradne hutna polivcicka, kde se i hlavni hrdinove musi snazit aby se vam zalibili. Stylizace vlastne dost pripomina

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Prazdny a presto schopny upoutat pozornost. Predevsim zasluhou Travolty, kteremu to fuckovani jde naramne. Dlouho jsem ho nevidel takhle si roli uzit. Film je sam o sobe dost plytky, bez vetsi akce a napeti, presto nezklame, tedy az na ten zaver, ktery podtrhuje predchozi charakteristiku.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Nebyt moralizujiciho balastu bylo by to jeste lepsi. Ale videt Coudyho

Terminator Salvation (2009)

Pres vsechny, o facku si zadajici, klise (admiral, ktery nam pri prvnim setkanim s Connorem div neprozradi i krevni skupinu jeho babicky, pripadne transplantace srdce na konci, ktera ignoruje jakoukoliv spetku logiky (to je mi nahodicka ze mame oba dva stejny typ krve) jde o akcni zbesilost a laskominu, ktera prichazi po dlouhe dobe, kdy byla kina zaplavena budto prvomajovymi komediemi ci preemocovanymi dramaty. Zase se pro jednou muzeme bezmozkovite bavit, i kdyz priste prosim zapojit vice koule a i tu sedou kuru.