Chaos (2021)

Keď som zistil, že sa pripravuje film podľa jednej z mojich obľúbených knižných sérií bol som nadšený. Avšak to by sa nemohlo jednať o jeden film. Tvorcovia nie len že vopchali tri knihy do jedného filmu, oni použili ani nie polovicu prvej knihy a vymysleli si svoj vlastný záver. Do toho pripočítajte pretáčky, odklady a bolo zarobené na pekný prúser. Nechápem ako sa Patrick Ness (autor kníh) mohol s týmto filmom stotožniť, podieľať sa na scenári a dať tomu zelenú. Herecké výkony doslova zabíjal scenár a pri tom ten casting bol výborný, škoda. Toľko nevyužitého potenciálu som ešte nevidel. Seriál s dvoma, možno troma sériami by tomuto absolútne nevypovedanému príbehu Todda a Violy určite svedčal viac. Čo viac dodať, snáď len ak vás tento príbeh s dystopickou tématikou zaujal, tak určite siahnite po knihách, neoľutujete.

Na nože (2019)

Krimi detektívka so všetkým ako sa patrí. Skvelé herecké obsadenie, nečakané zvraty a neskutočné tempo, ktoré z filmu robia veľmi príjemné prekvapenie roka.

Joker (2019)

Asi som ten celý hype a kvalitu nepochopil. Snáď po druhom zhliadnutí zmením názor.

To Kapitola 2 (2019)

Určite slabšie sústo ako prvá časť. Najväčšia slabina celého filmu tkvie v jeho stopáži. Skoro tri hodiny vôbec neubehnú tak rýchlo ako by mali. Veľa hluchých miest a zbytočných rozhovorov filmu neprospieva. Na druhú stranu pomedzi tieto slabšie pasáže sa nám naskytá mnoho skvelých scén, či už akčných alebo len vypätých do maxima. Čo sa filmu nedá uprieť je casting dospelých postáv, tie akoby z oka vypadli ich mladším protagonistom. Treba brať aj do úvahy, že sa stále nejedná o klasický tip hororu a preto každé vybočenie od tohto žánru je vítané.

Lví král (2019)

Neskutočný vizuál a nostalgia!!! Po Knihe džunglí som si myslel, že už ma nič neprekvapí, no stalo sa. Keby naši hrdinovia a záporáci nerozprávali, nevedel by som či sa pozerám na animovaný film alebo na reálny dokument. Bohužiaľ slovenský dabing bol hrôza (hlavne tie pesničky!!!), tak hádam, že originál je lepší. Jediný nedostatok vidím v tom, že je to presne totožné s animovanou predlohou, nedočkáme sa teda ničoho nového.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Nie často druhý diel prekoná ten prvý, no tu sa to podarilo. Tom Holland sa narodil pre túto rolu a je najlepším Spider-manom akého nám zatiaľ filmové plátna ponúkli. Celý film je poprepretlaný odkazmi na Tonyho a Peter sa tak nejak nevie rozhodnúť, či chce vôbec zachraňovať svet alebo si radšej užívať život s kamarátmi. Lenže ako to chodí, s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. A tak sa Peter, či chce alebo nechce musí vysporiadať s Mysteriom - záporákom, ktorý nám toho mohol ponúknuť oveľa viac. Ktovie, možno nabudúce? Vo Far from Home je všetkého viac. Viac akcie, viac humoru, viac priestoru pre vedľajšie postavy, viac romantiky, viac oblekov (Night Monkey :D), viac Happyho, proste viac všetkého .Najlepšia scéna je jednoznačne keď Mysterio chytí Spider-mana do svojich ilúzií. A čo sa týka potitulkových scén, tak takto veľmi natešený na ďalší diel som ešte nebol.

Avengers: Endgame (2019)

Veľkolepé zakončenie filmovej ságy, ktorá sčíta s Endgame dokopy 22 filmov. Pomalý rozjazd filmu neskutočne pristane. Herci v ňom majú konečne šancu prejaviť svoje herecké schopnosti. Každá postava dostane svoj priestor ale najviac pozornosti sa kladie na hlavnú šestku. Možno pomenej akcie filmu škodí ale zase koniec to úplne vynahradzuje. Krásne zakončenie príbehových liniek Iron Mana aj Kapitána. Bohužiaľ prevedenie Thora ma veľmi nepotešilo, zo začiatku fajn ale potom už toho bolo moc. Hulkov vývoj príjemným spestrením. Film vás dokáže neustále prekvapovať a to aj vtedy keď už si myslíte, že vás nič neprekvapí. Tri hodiny v kine vám ubehnú ako voda a ani si neuvedomíte a je koniec. Poplačete si, zasmeje sa a budete vašim hrdinom držať palce. Kapitán vs. Thanos TOP!!!