Kick-Ass (2010)

Kick-Ass je samostatná kategória, čo sa týka filmov podľa komiksov. Nechýbajú tu hlášky, krv, nadávky a vtipné scénky. Samozrejme nečakajte, že sa snímok bude páčiť každej vekovej kategórie. Avšak aj napriek tomu, že v kúsku vystupujú deti a takisto je to venované mladej generácii, tak si na svoje prídu i dospelí diváci (napríklad polemizácia o ľudskej ignorancii). Kick-Ass je kúsok, ktorý tu dlho nebol, kúsok ktorý je po všetkých stránkach nápaditý, úderný a originálny.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Seriál o upírovi, ktorý sa zamiloval do ľudského dievčaťa. Žeby Twilight? To rozhodne nie! Áno, rozoberanie vzťahov medzi postavami je tu bežné ale to v každom seriáli. Navyše oveľa viac zabíjania, krvi a hláškujúci Damon, ktorý je asi najvýraznejšou postavou v celom seriáli. Určite tie efekty, napríklad beh upírov alebo výzor vlkolakov, sú dosť podpriemerné ale tak čo by sme chceli od seriálu. Hrozne veľa postáv, ktoré prídu a potom o pár častí umrú, čo je vlastne dobré, aspoň si ich nemusíte zapamätávať. Menším záporom na mňa pôsobí sila čarodejníc, keby chceli môžu zničiť čo im príde na um ale oni by chceli len normálny život bez upírov a vlkolakov. Tak či onak seriál pre mňa dosť chytľavý (vzhľadom na to, že milujem upírov a vlkolakov) a teším sa na ďalšie série.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Očakávania boli veľké... a naplnili sa. Úplne pohodový film so skvelým hereckým obsadením(Gemma opäť sexi!), ktorý mi pripomenul Van Helsinga. Masky resp. make-up čarodejníc bol skvelý, miestami až odporný - v dobrom slova zmysle. Na hláškach a krvi sa nešetrilo. Kúskovanie čarodejníc na tisíc spôsobov. Pozastavil by som sa nad tým zaradením do kategórie Horor. Veľa hororových prvkov som tam teda nenašiel. Až na tie siamské čarodejnice. Tie boli ako z filmu Vec. Ako mínus vidím toho trola alebo čo to bolo. Pripadal mi ako z Fantaghiro. Zaslúžené štyri hviezdičky.

Sinister (2012)

Tak dobre som sa nebál už dávno. Ľakačky fungujú na výbornú a hlavný dôraz je kladený na hudbu resp. na zvuky. A naviac asi v polovici filmu som si myslel, že som uhádol pointu ale nakoniec to bolo všetko inak. Naozaj, jeden z najlepších hororov aké som kedy videl.

O.C. (2003) (seriál)

Ľúbostné vzťahy, spoločenské problémy, škandály, alkoholizmus, drogy, sex, peniaze a bitky. Toto všetko znie ako charakteristika nejakého bulvárneho časopisu a o tomto všetkom je O.C. Neviem, či práve týmito vecami ma seriál upútal. Možno sympatickými hercami alebo každodennými problémami. Tak či onak som všetky série videl viackrát, pozerám ich dodnes a stále ma to baví. Sám to nechápem.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie Sheen bol skvelý, Ashton Kutcher je horší. Áno, deviata séria sa na tie predošlé asi nechytá. Aj keď v seriáli sa stále objavovali vtipné hlášky, postava Waldena väčšinu času nenudila a niektoré časti fakt stáli za to. Nebolo to až tak zlé, ale... mohlo to byť aj lepšie. Ale vzhľadom nato, že Ashton je môj obľúbený herec, tak nie som až taký sklamaný. Nakoniec je asi vhodné zhodnotiť 9. sériu nejak takto: Lepší slabší seriál, ako žiadny...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Hra o Tróny je jedna z najlepších seriálových adaptácii posledných rokov. HBO spravilo dobre, keď uviedlo seriál s prvkami fantasy na svoje obrazovky, práve podľa predlohy, kde si nemôže byť človek istý osudom hlavných postáv. Niekto môže mať chaos vo všetkých tých menách, rodoch a zväzkoch, ale autori scenára nastupujú pozvoľna a úvodné časti prenechávajú zoznámeniu diváka so svetom a postavami. Prostredie, postavy, príbeh - všetko to do seba zapadá a vytvára krásny celok + draci. V závere stačí povedať, že prvé dve série boli super a ja sa teším na tretiu. Kníh je sedem, takže sa fanúšikovia majú na čo tešiť.

Norman a duchové (2012)

Prvá polovica filmu je síce originálnejšia ako druhá, pretože sa na vás valí množstvo nových prvkov a spoznáte ich svet. Druhá časť je napínavejšia, oveľa nabitejšia a občas sa objaví potrebné klišé. Originalita však Normanovi nechýba v celej stopáži, ktorá je prekvapivo striedma. Vďaka nej treba chváliť strih a skutočnosť, že ani jedna scéna tu nevyzerá byť umelo naťahovaná či navyše.

Bourneův odkaz (2012)

Jeremy Renner, ktorý má utiahnuť áčkový film a prevziať štafetu po predsa len kvalitnom hercovi, nedokáže zažiariť na sto percent. Jeho Aaron Cross je vytrénovaný svalnáč, zvláda akciu a pozná čo kedy urobiť, no azda to, že to nie je vyhúkaný bývalý agent vám prekáža v stotožnení – a špeciálne v tejto sérii. Rachel Weisz je fajn a v akčnom filme sa nestratí. Za to Edward Norton jasne ukazuje, že návrat ku špekulantovi, hoci na vládnej strane barikády, to je presne rola, čo mu sedí. Zosnovať, exekuovať jasný akčný plán – a improvizovať, keď sa mu začína rozpadávať. Bourneov odkaz je vedľajší produkt – obstojí ako akčný triler (teda viac ako triler, kde sa snaží zaujať zápletkou ako akciou), do série zapadne, trošku ju obohatí, no neraz je kostrbatý. Ako nasledovník špičkovej trilógie už toľko bodov nedosahuje, hoci veľmi chce pokračovať ďalej.