Resident Evil: Odveta (2012)

Akcie je spočiatku málo – scéna v komplexe je dobrá, no je jediná. Keď začnú pobehovať všetci so samopalmi v inej časti alebo Moskve, je to nuda. Ani soundtrack nie je oslnivý, hoci poteší v čase bez akcie. Najsmutnejšie zistenie prichádza pri porovnaní so samotnými videohrami. Séria Resident Evil sa už dávno posunula ďalej ako od obyčajného pálenia po zombies v metropolách. Štvorka zaviedla Leona do Európy, päťka má nových hrdinov v Afrike, šestka rovno tri príbehové línie. No filmy sú zaseknuté na jednom a tom istom mieste, s rovnakými scénami, recyklovanými momentmi a aj samotný režisér, ktorý stojí za prvým dielom nevie čo so sériou robiť. Keď sa zjaví finálna scéna (opäť s otvoreným koncom), budete sa smiať a pochopíte ako Hollywood sériu nadobro potopil.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Z veľkej časti predvídateľný scenár však raz za čas dokáže niečím milo prekvapiť. Občas fajn momentom, potom výkonom čo len menšej hviezdičky a celkovo presvedčením, že sa zišla dobrá partia. Cameron Diaz si mohla na kvázicomeback však ťažko zvoliť väčšiu stávku na istotu – sama film neutiahne a tu sa mohla aspoň zviezť na ostatných. Od tých zvučných hereckých mien som proste čakal viac. Je to nakoniec znesiteľný priemer aj na úrovni mozaikových filmov. No druhý raz si ho tak skoro nepozriem.

Bez kalhot (2012)

Alex Pettyfer ako Adam padá do striptízovej šou rýchlo a spoľahlivo. Channing Tatum nepôsobí tuctovo, veríte mu chuť ísť, začať inú kariéru i budovať si vzťah. Po Manželskom sľube i Jump Street ďalšia silná úloha – a opäť v inom žánri. Hereckú korunu si uchmatne Matthew McCounaghey ako legenda, čo striptízovej šou vládne – lebo táto vedľajšia úloha mu je písaná na telo a on si ju náramne užíva. Magic Mike je také prekvapenie. Malý film medzi tonou blockbustrov, čo nečakáte, ale zaujme. Tuctový scenár, ktorý šikovný režisér posunul oveľa ďalej. A herci odvádzajú parádne výkony.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Kakashi ma naučil, že nikdy nesmiem opustiť svojich priateľov. Jiraiya ma naučil, že aj tie najťažšie veci dokážem silou vôle. Itachi ma naučil, že žiadne obmedzenia nesmú prekročiť bratskú lásku. Minato a Kushina ma naučili, do akej miery sa môže rodič obetovať pre svojho syna. Sakura a Hinata ma naučili, že láska nepozná prekážky. A Naruto... No Naruto ma naučil veľa vecí ale hlavne ma učil aby som sa nikdy nevzdal! To je všetko čo som sa naučil. Ďakujem.

LOL (2012)

Jedno klišé za druhým. Klasická teenegerská romantická komédia, ktorá presne odzrkadľuje dnešný svet. Sympatickí herci, čiže sa na to dalo pozerať. Taká odreagovačka.

Sousedská hlídka (2012)

Celý film sa tak nejak vliekol, taká priemerná predvídateľná komédia s emzákmi. Ale posledných 15 minút to bolo fakt niečo iné. Zrazu akcia, spomaľovačky, hlášky, samý sliz a proste to bolo dobré. Asi najlepší komediálny výkon podal Jonah Hill, ostatní boli podľa mňa do počtu. A to sú mená ako Ben Stiller a Vince Vaughn takže neviem, neviem, žeby už boli zrelí do dôchodku? Tak či onak nebolo to nič extra ale zase to nebola až taká katastrofa.

Temný rytíř povstal (2012)

Tretí Batman proste nemohol dopadnúť lepšie. Ťažko sa mi hľadajú nejaké zápory. Tak v prvom rade je to hrozne dlhý film. V tomto prípade je to však plus. K hercom: Christian Bale - proste si už nikoho iného neviem predstaviť ako Batmana, Anne Hathaway ako mačacia žena - proste sexy, Joseph Gordon-Levitt - skvelá voľba pre rolu Robina avšak Tom Hardy teda Bane ako postava mohla byť iná, zaujímavejšia. Také menšie negatívum vidím v boji Batmana proti Baneovi. Proste boj na päste ma nejako nezaujal. Chýbali mi tam aspoň menšie Batmanove vychytávky. Výborný koniec, už čo sa týka prekvapení alebo obetovanie hrdinu pre dobro väčšiny či vytvorenie priestoru pre ďalšie diely. Zase a znova mi ostáva len skonštatovať, že ľutujem, že som naň nebol v kine.

Méďa (2012)

Takže som sklamaný, čakal som oveľa viac. Lepšie povedané dalo sa z toho vyžmíkať viac. Herci dobrý, vtipy tiež dobré a hlavne scénky so štetkiným hovnom a párty so Samom J. Jonesom , nadávky - asi až moc veľa, vyvrcholenie filmu - slabé a predvídateľné. Pre mňa, film na jedno pozretie a ako som už napísal mohlo to byť oveľa lepšie.

Rebelka (2012)

Rebelka, môj druhý tohtoročný animák. Pravdu povediac som o tomto filme veľa nevedel ale milo ma prekvapil. Veľmi pekná animácia - hlavne vlasy všetkých postáv, vtipné scénky, dobrý bonus v podobe troch malých bratov avšak ten príbeh bol proste tuctový. Mama sa s dcérou poháda a celý film sa potom točí okolo toho ako sa dajú znova dokopy + na záver múdre slová: Osud sa nedá ovplyvniť ale ja ho mám vo svojich rukách. Ale to asi k takýmto filmom patrí. Takže záver? Veľmi pekná rodinná rozprávočka pre malých aj veľkých.

Total Recall (2012)

Z viacerých strán som počul, že Total Recall je priemerný film. Neviem čo sa ľuďom na tom nepáčilo. Možno ho priveľa ľudí porovnáva s jeho predchodcom z roku 1990. Ja osobne som sa naňho veľmi tešil a nesklamal ma. Vizuálna stránka bravúrna, dej stále napreduje čiže sa stále niečo deje, akčné scény zvládnuté na výbornú a herecké obsadenie proste skvelé. Dokonca som si myslel, že na konci hlavný hrdina naozaj umrie. To ma film oklamal prvýkrát a to sa už dávno žiadnemu nepodarilo. Druhé ,,klamstvo,, prišlo vtedy keď som si myslel, že celý film je vlastne len jedna veľká spomienka. Mrzelo ma málo priestoru pre tie spútavacie a zároveň sacie zbrane. Čo k tomu dodať? Snáď len toľko, že ľutujem, že som nato nebol v kine.