Oddělené světy (2008)

No to mě poser....... Jsem rád, že podobnej hnůj řešit nemusím.

Tyranosaurus (2011)

Mám rád tyhle dramata. Respektive tyhle evropské dramata, v nichž dávno odepsaná osobnost dostává chuť do života. Ale jak to tak bývá nic není zadarmo. Skvěle zahraný a natočený britský drama o poznání a ztrátách s vynikajícím soundtrackem a hezky-nehezkým koncem.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tomu říkám zaměstnání. Čekat, zmáčknout spoušť a spláchnout tělo do hajzlu. Pak posbírat stříbrný cihličky a jít za štetkama a fetem. A takhle pořád dokola, do tý doby než ty cihličky nezezlátnou. Pak si vzít třicetiletou dovolenou, vzít si japonku, zasadit bambus a pokusit se zplodit malýho Loopera. Pak už jen čekat na den D a umřít. Až na pár nudných pasáží a počáteční zmatení v ději, jenž se postupem času vyjasní, je to pěkná podívaná.

Umění plakat (2006)

Tak tohle jsou Johannesenovi. Tady dcerka zrovna dospívá a občas takhle taťuldu utěšuje rukou, synáček je ještě malej a tak co se mu řekne to vybleje a ne vždy se to hodí. Tatínek je tak trochu úchylný prase co pořád bulí jak ukvyčená coura. No a maminka se zase naládovala práškama na spaní a tak jí už nic nezajímá. Prostě prototyp spokojené rodiny minulých let. Nesmí chybět pořádnej doktor, jenž všechno vyřeší klystýrem a hromada pohřbů. Ale to jen tak okrajově na zlepšení nálady.

Fakulta (1998)

I přes svoji jednoduchost a jakousy béčkovost to je skvělá podívaná, trhajíc prdel nejednomu novějšímu a dražšímu snímku.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Asi je chyba ve mě, ale musím s hodnocením zdejších uživatelů nesouhlasit. Nabitá zbraň i přes pár opravdu vtipných scén a vynikající obsazení, si sama podráží nohy zbytečným množstvím rádoby vtipných scén. Bohužel, tyto scény převládají nad těmi opravdu vtipnými a to je škoda. Potenciál tam byl, ale zůstal nevyužit.

50/50 (2011)

Zábavné, smutné a vše perfektně vyvážené. Tak by mohli vypadat všechny dramata o podobných situacích a byl bych spokojen. Konec mi i vehnal slzy do očí. Co se to se mnou děje?

Total Recall (2012)

Snad kromě vizuální stránky, která je mimochodem precizní ve filmu nenajdete nic novýho. Film je obrovskou slátaninou všech možných filmů. Tvůrci si řekli, že by bylo fajn vzít Bourneovo obrovský vokno (nejspiíš po obrovským mejdanu, že ani Colin neví čí je) , zamíchat to se sfi-ci prostředím, přidat pár stormtrooperů kříženejch s robotem z Já Robot a hromadu neonovejch trubiček z vánočních ozdob ala Tron 3d a začít tvořit Total Recall. Kupodivu, mě i přes tohle všechno filmové klišé film neunudil a já ho mohl bez vypnutí v polovině dokoukat a s klidným svědomím dát pěkný tři puntíky.

Submarino (2010)

Tohle je přesně to, co od dramatu očekávám. Žádný přeslazený homoušský obsazení a přitelplený konce, kdy prostě všechno dobře dopadne. Proč? Thomas Vinterberg ukázal, že prostě život dokáže bejt svině, a že i přes téměř spořádaný život se to stejně dokáže solidně posrat. Pěkně natočený, obsazený a zahraný severský drama podpořeno Vinterbergovým režijním citem dělá ze Submarina drsný, depresivní a neveselý snímek a to v dobrém slova smyslu.