Říše hraček (2007)

Než se snímek rozjede, tak jsou závěrečné titulky. To tak má být? Člověk by čekal od Portman a Hoffmana lepčí zábavu.

Iveta (2012) (pořad) odpad!

No co na to říct. Iveta je prostě Iveta a lepší to už asi nebude. Jediný východisko je šnůra kolem krku a druhej konec kolem trámu. Jinak to nevidím.

Volte mě! (2012)

Trailer byl fajn. Po tom najednou zjistíte, že jediný vtipný momenty jsou jenom ty z traileru. Což znamená pouze to, že pokud chcete ušetřit hromadu času, zkoukněte trailer a budete zpokojení. Zlatej Quimby.

Buřtcajk (2012) (pořad)

Izer se celkem vyčerpal. Neříkám, že je vše špatně, ale není to ono.

Láska (2012)

Michael Haneke nám představil drama s příznačným názvem Láska. Jeden byt, dva vynikající francouzští herci, jeden rakouský režisér a jedna nemilá situace. V tomto filmu nám Haneke ukázal, že i s minimem střihů, statickou kamerou a absencí hudby jde natočit vynikající drama, jenž dokáže zaujmout a donutí se nad celou situací zamyslet. Před hereckým koncertem Jean-Louis Trintignanta a Emmanuelle Rivy opravdu smekám a věřím, že cenu za nejlepší cizojazyčný film si Láska odnese. Adept na pátý puntík.

Čtyři lvi (2010)

I terorista je jen člověk.

Delikatesy (1991)

Buď je chyba ve mě, nebo to byla fakt píčovina. Za hvězdu stojí maximálně to depresivní temné prostředí a sem tam pár herců. Jinak asi nic.

Křtiny (2010)

Polské studené prostředí, podpořeno chladnými barvami jak okolí tak interiérů a krásný zvuk piana dodává Chrezstu skvělou atmosféru, kterou se nepodaří navodit ani kdejakými nýmandovi z hollywoodu se sebevětším rozpočtem. Ale ona vizuální stránka není vše. Věřím tomu, že kdyby byl film trochu syrovější a lehce agresivnější, mohl to být film jak žádný jiný za poslední léta. Konec byl nečekaný.

KOndoMEDIE (2001)

Český překlad je vážně stupidní.