Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Film o dobru a zlu snad v té nejlepší možné filmové podívané co znám. Frodo jako malý/velký hobití hrdina je úžasný a další postavy jak bysmet. Je fakt že se málokdy povede aby film předčil knižní předlohu, ovšem v tomto případě je nutno uznat že vyjimka potvrzuje pravidlo. Zatraceně dlouhé dobrodružství které však vezme člověku dech a stane se nezapomenutelným zážitkem. Pro fanoušky co znají i Tolkienovy knihy je to povinnost, pro ostatní co mají rádi digitální efekty skvělá zábava. Nejen samozřejmě druhý díl ale celá trilogie je skvělá a může se řadit mezi nejlepší fantasy vůbec.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film o dobru a zlu snad v té nejlepší možné filmové podívané co znám. Frodo jako malý/velký hobití hrdina je úžasný a další postavy jak bysmet. Je fakt že se málokdy povede aby film předčil knižní předlohu, ovšem v tomto případě je nutno uznat že vyjimka potvrzuje pravidlo. Zatraceně dlouhé dobrodružství které však vezme člověku dech a stane se nezapomenutelným zážitkem. Pro fanoušky co znají i Tolkienovy knihy je to povinnost, pro ostatní co mají rádi digitální efekty skvělá zábava. Nejen samozřejmě první díl ale celá trilogie je skvělá a může se řadit mezi nejlepší fantasy vůbec.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Třetí terminátor je zatím nejslabší. Pro dokonalý zážitek, doporučuji shlédnout všechny tři díly za sebou. Rozhodně je to lepší než se po čase dívat na třetí díl zvlášť.

6. den (2000)

Pro mně osobně přestal být Schwarzenegger jako herec zajímavej už po Pravdivých lžích, filmy co následovaly byli už jen výkříky do tmy. Co se dá dělat, i terminátor musí jednou do starého železa :)

Predátor (1987)

Jeden z nejoblíbenějších filmů s Arniem a jeden z nejcharizmatičtějších záporáků :)

Gauneři (1992)

Skvěle natočená, vtipná, brutální podívaná s výbornou ale jednoduchou zápletkou, která se díky skvělé režii, scénáři a hercům, stává jedinečnou záležitostí. Reservoir dogs, první film QT je mým druhým nejoblíbenějším filmem co kdy tenhle člověk natočil. Tím prvním je pro mně stále Pulp Fiction.

Jackie Brown (1997)

Další úžasnej film mého oblíbeného režiséra. Vše ve filmu obsažené mi jednoduše sedlo. Byl jsem na Jackie v kině a koupil si i dvoudvd, ani jednoho nelituji, naopak, k tomuhle filmu se časem rád vracím a bavím se u něj stejně jako poprvé. U Tarantina je navíc úžasné i to, že nejen jeho filmy ale i soundtracky jsou víc jak dobré a tenhle je dalším důkazem.

Kill Bill (2003)

Čtvrtý Quentinův film jsem musel nechat nějakou dobu uležet a dozrát, protože jsem z něj ze začátku byl dost na rozpacích a jako film mi moc nesedl, ale po posledním shlédnutí se pro mně Kill Bill stal dalším úchvatným dílem geniálního režiséra, který si tímto filmem splnil svůj další sen a podělil se s ním veřejnosti. PS: Také soundtrack je působivý.

Kill Bill 2 (2004)

Druhá část je o něco vtipnější než první, ale kvalita je skoro stejná. Skvělá tarantinovka ze které jde cítit, že Quentin trávil hodně času ve videopůjčovně a viděl spoustu nejrůznějších filmů a nechal se jimi inspirovat.