Warriors (1979)

Oldchoolové béčko, které je ale našlápnuté, s povedenými bitkami a skvělou atmosféru, která se u béčkových filmů příliš často nevidí.

Divoké vlny (2007)

Netradičním způsobem natočený animák s nenuceným humorem a milé překvapení letošního léta.

Želvy Ninja (2007)

Želvy Nindža vypadají v počítačové animaci velmi slušně, a přestože se v novém filmu neobjevuje Trhač ani jiní nám dobře známí padouši, film ani chvilku nenudí a dokonce mi i bylo líto, že film nebylo delší.

Brouk (2002)

Velmi příjemná komorní komedie, vyprávějící o tom, co všechno může způsobit nevinné zašlápnutí jednoho švába.Bránici vám nejspíš trhat nebude, ale potutlený úsměv z tváře nesejmete.

Hellsing (2001) (seriál)

Vezměte Hellboye, Bladea, Van Helsinga a přidejte perfektní vizuální zpracování a máte Hellsing. Perfektní japonské anime se vším všudy od zajímavých postav po frenetickou akci.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Po předchozích třech pastech, které jsou jedny z mých oblíbeňkyň v žánru akčních filmů, jsem se na Die Hard 4 velmi těšil. Moje očekávání však nebyla naplněna díky snaze studia zpřístupnit film co největší mase diváků. Bruce Willis už není ten náš oblíbený nekorektní policista, který se s nikým nepáral a nechodil pro prdele daleko, ale jednoduše jen další akční hrdina a ze čtvrté Smrtonostné pasti je jen další sice kvalitní, ale se sérií takřka nesouvisející, akční film, na který si za chvíli nikdo nevzpomene.

Poslední skaut (1991)

"Co to děláš?" "Kreslim obrázek." "Co to je?" "Bomba." "Bomba? Vypadá to spíš jako jabko s vlasama. Budou si myslet, že ten kufr je plnej čerstvejch jablek!" Geniální akční film se spoustou perfektních hlášek, pro změnu skvělým Willisem a, jak už to u akčních filmů bývá zvykem, spoustou skvělé akce.

Klub sráčů (2000)

Kdyby se tenhle film měl označit písmenem kategorie, asi by se to nedalo zrealizovat, protože tolik písmen v české abecedě nemáme, ale tenhle film se opravdu nedá hodnotit objektivně. Je to prostě film, u kterého musíte totálně vypnout mozek a naladit se na stejnou vlnu jako hlavní protagonisté a pak se u toho člověk dokáže sice lacině ale přesto bavit.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Po druhém shlédnutí a přečtení komiksu musím říct, že ta část z města působí trochu rušivě (ona taky ve Millerově předloze vůbec není), ale zase na druhou stranu něčím děj doplnit museli a navíc na Lenu Headey se opravdu dobře kouká. Jinak se jedná o testosteronem nabitou akční řežbu, které není moc co vytknout. Snad jen těch zpomalených záběrů mohl Zack trochu ubrat.