Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

*Falešný kašel*...sračka *falešný kašel*...jedna hvězdička za hromadu mých oblíbených postav, jinak je to fakt hrůza.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Parádní béčko u kterého nejde nevzpomínat na všechny to propařené hodiny s původními hrami, ale které ma co nabídnout i těm, kteří v životě o nějakém Mortal Kombatu neslyšeli. Pořád tak nějak vyčkám nějaký kvalitní remake a ono furt nic.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jeden z nejatmosferičtějších filmů vůbec. Vyšperkovaný scénař v bezchybném provedení všech zúčastněných, velmi sporadický střih, díky kterému si připadáte, jako byste seděli s porotci v jedné místnosti, což ještě umocňuje už tak silný zážitek a skvělá režie, která dovoluje snímku rozvíjet se a gradovat bez toho, abychom se odchýlili od prvotního interiéru. Navíc ještě černobílé zpracování a neustávající déšť, který snímku dává určitý noir nádech. Takhle nějak to vypadá, když se u jednoho projektu potká zajímavý nápad s precizním provedením.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Britové dělají to, co umí nejlíp. Trpaslík patří k naprosté špičce a lituju každého, kdo s touhle partičkou ještě neměl žádnou zkušenost. I když současně i trochu závidím, protože takový lidé mají ještě všechny ty (většinou) naprosto geniální epizody před sebou, zatímco mě nezbývá nic jiného, než si to procházet zas a znova. Naštěstí to tady funguje i po x shlédnutích a já se nepřestávám bavit.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ani zdaleka to není to, na co jsme byli zvyklí, ale budiž. Spousta scén je fakt super a na ty špatné se prostě časem nějak zapomene, nebo alespoň Lucasovi odpustíte. Další díly šli naštěstí nahoru a trojka téhle nové sáze zachránila pověst.

Stepfordské paničky (2004)

Nic než nuda a šeď, nic co by vybočovalo nebo zaujalo. Nezáleží na tom, jaký máte vztah k hercům nebo k předloze, tohle vás asi jen stěží pobaví.

Karcoolka (2005)

Pro dětí asi paráda, pro ty trochu odrostlejší je to víceméňě nuda říznutá občasnými světlými okamžiky.

Útěk do divočiny (2007)

O Into the Wild se nedá přemýšlet přímo jen jako o "obyčejném" filmu. Jde tady hlavně o ten neuvěřitelně silný příběh, který za ním stojí a který se povedlo převést na plátno v současně poetické, ale přitom i depresivní a naturalistické podobě, které donutí diváka přemýšlet nejen nad tím, co zrovna viděl, ale i nad vlastním životem a lidech v něm. Díky tomu snímek překračuje hranice filmu a stává se skutečným prožitkem.

A co když je to pravda? (2005)

Romantické filmy mám prostě rád a tenhle nezklamal. Ze zápletky se dalo určitě vytěžit víc a rozhodně by tomu sedlo trochu víc humoru, ale po shlédnutí jsem měl celkově dobrý pocit, i přes ten (nejen) patetický konec.