Smrtonosná past 2 (1990)

John je tentokrát ještě rozjetější a celý film je prostě....větší. Víc akce, víc mrtvol, větší prostor, na kterém se děj odehrává a i výraznější vedlejší zápletky. Kupodivu to ničemu vůbec neuškodilo a pro mě osobně je dvojka jenom tak o procento nebo dvě slabší než jednička.

Smrtonosná past (1988)

Jeden z nejlepších akčních filmů plný napětí, humoru a hláškujícího Willise, který prakticky vytvořil nový filmový subžánr. Nebýt tohohle snímku, vypadaly by akčňáky dneska úplně jinak. Takhle nějak prostě vypadá dokonalost.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro mě osobně to nejlepší, co kdy v daném žánru vzniklo. Ta poslední scéna, kdy několik minut nepadne ani slovo a kamera najíždí do očí hrdinů, zatímco si vychutnáváte to nejlepší od Ennia Morriconeho....to je regulérní filmová extáze.

Tenkrát na Západě (1968)

Geniální režie, hudební doprovod, herecké obsazení- tady se prostě povedlo vážně asi všechno. Ale i tak budu mít vždycky o něco radši Hodný, zlý a ošklivý :)

Černí baroni (1992)

Jedna z nejpovedenějších československých komedií/satir. Všichni sice víme, že realita byla diametrálně odlišná, ale to by snad nikomu nemělo bránit v docenění skvělých hereckých výkonů a perfektního scénaře.

Ve stínu (2012)

Slušný krimithriller s dobře vyvedenou atmosférou. V kontrastu s většinou těch blitek, co česká kinematografie vyprodukuje, to byla vyloženě pecka, ale celkově mi to prostě přišlo takové nemastné, neslané.

RocknRolla (2008)

Guy dělá to, co mu jde nejlíp a i když na jeho předchozí krimikomedie to rozhodně nemá, je to pořád hodně fajn. Holt Snatch a Lock, Stoc and Two smoking barells nastavili laťku hodně vysoko.

Skyfall (2012)

Příběh tady sice tak trochu nedává smysl (plán hl. záporáka je zhovadilost do absolutních extrémů), ale postava Bonda je tady konečně nějak hlouběji propracovaná a hlavně, poprvé je Bond za toho losera, u kterého si tentokrát nejste až tak jistí, jestli nakonec vyhraje, nebo ne. Díky tomu mi byl hned o trochu sympatičtější a ve výsledku bych dal Skyfall i trochu nad super Casino Royale.

Kameňák 3 (2005) odpad!

V křeči, s rukama na tváří zakrývajícími děs a hrůzu, se řítím k zemi a běduji:,,Proč, vole ? Za co ? To už toho zla není na světě i tak dost ? "

Sám doma 3 (1997)

Občas někdo nějak zajímavě spadne na prdel, takže odpad tentokrát vynechám, i když daleko to od toho zase není.