Lego: Batman (2013)

Je to vtipné, hravé, nahláškované, krásně animované a dost zábavné. K tomu navíc ve filmu hraje originální hudba z Burtonovských Batmanů a klasicků Supermanů s Christopher Reevem. Akorát mě trošku mrzí, že jsem hrál hru dřív než jsem viděl tenhle film, neboť jsem většinu scének znal již ze hry :-). 4* 80%

DC Showcase: Jonah Hex (2010)

Bezkonkurenčně nejlepší western s nejlepší westernovou hudbou a atmosférou jakou jsem kdy slyšel/viděl. Nemám co vytknout. 5* 95%

DC Showcase: Green Arrow (2010)

Tak tohle je skvělá akční a nahláškovaná podívaná s docela chytrou zápletkou, jenž ani jednou nepoleví ze super tempa. Jedním slovem paráda! Plus jako bonus se tu objeví i Black Canary. 5* 95%

Superman/Shazam!: Návrat černého Adama (2010)

Supermana mám rád a Shazama beru jako zábavnou postavu, jenž znám z Young Justice. Příběh se točí v podstatě okolo toho jak Shazam (chcete-li Kapitán Marvel) vlastně vznikl. Animace je dobrá, hudba je též solidní a souboje taktéž velmi dobře udělané. Já se skvěle bavil 4* 75%.

DC Showcase: The Spectre (2010)

Společně s dílem Catwoman nejslabší díl téhle série. Hlavní hrdina je docela zajímavý a charizmatický detektiv, ovšem jeho alter ego Spectre, je jen téměř všemocný mstitel v plášti co bizardními způsoby zabíjí chlápky, kteří někoho zabili. Nezajímavá postava a nezajímavý děj až běda. 2* 42%

DC Showcase: Catwoman (2011)

Né příliš povedený animovaný kraťas, který nám nenabízí v podstatě nic moc zajímavého, krom menšího striptýzku hlavní hrdinky. Společně s dílem The Spectre nejslabší díl téhlě série. 2* 48%

Young Justice (2010) (seriál)

Asi nejlepší animovaný seriál jaký jsem kdy viděl. Skvěle propracovaný příběh od začátku do konce. Doplněný o dobrou animaci a dynamickou akci. Škoda, že seriál po druhé sérii skončil... Ty krásné vzpomínky na něj si sebou budu odnášet jako "suvenýr". 5* 90%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Na úvod řeknu, že jsem spokojen a z kina jsem odcházel s pocitem, že tohle je jeden z těch filmů, kvůli kterým se vyplatí chodit do kina. Film má všechno co by měl správný blockbuster mít. Ať už to jsou dobré efekty, skvělé herecké výkony, slušný příběh, vcelku parádně vypadající akce nebo skutečně povedený soundtrack. Přesto všechno mi to celé přišlo takové bez hloubky a to včetně postav, které tam prostě jsou, ale k žádnému vývoji charakteru u nich nedojde. Všichni se chovají hrozně předvídatelně. Celé mi to příjde jako sled několika lineárních scének s pár opravdu dobrými vtípky, které vedou k povedenému finále, ve kterém příběh konečně dostane nějaký hlubší smysl. Ikdyž teda je tam, a né jenom v závěru, spoustu nelogických věcí. Nevím čím to je. Možná tím, že celý ten film je vlastně takový hon, ve kterém postavy neustále nahání jednu z postav a snaží se jí zastavit a vlastně nic jiného nedělají. Ano sice to udržuje tempo, ale všechno potom působí opravdu dost povrchně, neboť se film na žádném místě nezdrží nijak dlouho a prostě běží hned dál někam úplně jinam. Žádný z předchozích X-menovských filmů, včetně obou Wolverinů, takový problém neměl. Třeba to napraví rozšířená edice. Každopádně je Budoucí minulost jedním z opravdu skvělých filmů, na které se vyplatí zajít do kina. A já po opravdu dlouhém mozkovém hloubání a dloubání uděluji tomuhle filmu "jen" 4* 82%.

Sherlock Holmes (2009)

"A když ožívají mrtví..potom tyhle hroby zaplní živí." Guy Ritchie vytvořil velice zdařilou adaptaci nejslavnějšího fiktivního detektiva všech dob, která dokáže zaujmout i mladší publikum a ve spoustě věcech je i věrnější předloze než starší adaptace. Čeká vás tedy akční, dobrodružná, napínavá, chytrá, skvělými záběry prošpikovaná a perfektní hudbou doplněná jízda, od začátku až do konce. 5* 95%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po událostech z filmu Avengers Kapitán Amerika pracuje společně s organizací SHIELD. Plní pro ně různé tajné mise a společně s jeho parťačkou Black Widow se snaží udržovat celosvětový mír. Po nečekaném útoku na jeho přítele však dojde k řetězci událostí, které Kapitána postavý do situací, kdy on sám neví, kdo je jeho přítel a kdo nepřítel. Navíc okolo pobíhá další supervoják s kovovou rukou. A vše se již brzo změní. Marvel nám servíruje opravdu velmi povedený akční thriller, kterému nechybí skvělá hudba, dobrý spád, skvělý scénář, parádní herecké výkony a skvostná nestereotypní akce. Sice tam byly pasáže, ve kterých jsem si říkal, že film mohl běžet svižněji, ale to je oproti všem kvalitám jen maličký detail. Jednoznačně nejlepší sólovka z MCU, která se dá v pohodě srovnávat s úrovní filmu Avengers. 5* 90%