Johnny English znovu zasahuje (2018)

Upřímně jsem to po traileru čekal horší. Nakonec to nedopadlo vůbec špatně. Jako ano není to žádnej zázrak, a ano je to horší než předchozí dva filmy, ale špatný to rozhodně nebylo a několik vtipů se fakt povedlo. 3* 56%

Láska nebeská (2003)

Až příliš přeceňovaný film, který za podívání určitě stojí, ať už díky pár zajímavým příběhům či pasážím, nebo díky naprosto skvostnému obsazení a výbornému soundtracku. Ale podruhé jej opravdu už vidět nemusíte. Zbytek filmu je totiž jen průměrná směsice průměrných až podprůměrných scének, které vlastně ničím moc nevynikají, a zajímavosti jim přidává pouze to, jak jsou ve filmu poskládány dohromady. Takže, ačkoli píseň Christmas Is All Around je pravděpodobně moje nejoblíbenější Vánoční píseň, nemohu filmu dát více jako 3* 60%.

Aquaman (2018)

Aquamana je, podle mého názoru, velice snadné odsoudit. Ten film totiž nemá tak úplně jasnou tvář. Né že by snad film nevěděl čím být chce, to on ví, ale dost často střídá své žánry. Film je chvilku pohádka, chvilku romantika, chvilku Indiana Jones, chvilku má prvky hororu, chvilku osudový, chvilku vážný, chvilku komedie atd.. Ačkoliv to zní, jako když pejsek s kočičkou vařili dort, světe div se, jako celek to funguje naprosto parádně. James Wan je skvělý režisér, který velmi zručně uchopil, né zrovna jednoduchou látku a bravůrně ji přenesl na plátno. Herecky se snímku nedá nic vytknout. Všichni zahráli své role naprosto senzačně. Hudební podkres k filmu se řadí mezi ty povedenější. CGI vypadá skvěle a narozdíl od jiných filmů tohoto žánru, mu zde nemám co vytknout. Akční stránka filmu neměla jedinou chybičku a bylo dost vidět, že si tvůrci vyhráli opravdu s každým úderem. Co musím pochválit je to, že film působí velmi uvěřitelným dojmem a to i přes fakt, že se odehrává z většiny stopáže pod vodou. Samozřejmě všechno může být lepší a i Aquaman mohl být lepší. K dokonalosti má určitě daleko. Jak už jsem zmiňoval výše, někdo nemusí překousnout přílišnou střídavost žánrů. Je to jako s každou né zcela tradiční kombinací, někomu to sedne, někomu ne. Někdo film může milovat, jiný jsi ho už znovu nepustí. Jedno je však jisté, a to že při jeho sledování, se díky dynamice, správnému tempu a přesnému dávkování akčních pasáží, rozhodně nudit nebude. Edit: Při druhém shlédnutí jsem si film užil ještě více než na poprvé, a to co mi poprvé vadilo po druhé už ne. Aktuálně nejlepší DCEU film. Po opuštění kina bych si to klidně dal hned znovu! 5* 96%

Mauglí - příběh džungle (2018)

Méně písničková verze slavného příběhu, je naprosto zbytečným filmem, který v jádru není vůbec špatný, ale bohužel ve všem horší než snímek z roku 2016. Film rozhodně není pro celou rodinu, né snad, že by byl příliš brutální, ale spíše pro mladší díváky bude absolutně nezáživný. Ve výsledku sledování filmu nelituji, ale po druhé jsi jej zcela jistě nepustím. Možná, když bych přivřel oči nad velice uspěchaným finále, by si film zasloužil i ty 3*. Já však jednu hvězdu strhávám za naprostou zbytečnost celého snímku, který přišel dva roky po výborném filmovém zpracování Knihy džunglí a jeden rok před jejím pokračováním, a i přes tento fakt se jedná o naprosto průměrný film, který vůbec ničím nevyniká a ničím nepřispívá, ba naopak je ve všem horší. 2* 47%

Constantine City of Demons: The Movie (2018)

Není to ani z daleka dokonalý animák. Občas to chtělo trošku přidat na tempu, občas naopak ubrat. Příběh byl zbytečně moc roztáhlý a brutální. Ke všemu ze začátku pro nového diváka hůře pochopitelný. Všechny tyhle neduhy, ale plně vynahrazuje správně hořkosladký "Hellblazerovský" konec, ve kterém vše zapadne přesně tam jak má. 4* 77%

Král psanec (2018)

Outlaw King je bez pochyby velice povedený historický film, který bohužel trošičku trpí přílišnou uspěchaností, hlavně tedy v druhé polovině filmu. Příběh je celkem zajímavý a rozhodně nebudete litovat, že jste se na film podívali. Musím pochválit skvělou výpravu a velmi dobře natočené bitvy. Co mě trošku mrzí je, že jsem se tak úplně nedokázal ztotožnit s hlavním hrdinou. Důvodem nejspíš bude, že celá ta jeho rebélie mi přišla od začátku tak trochu nesmyslná, hlavně když si za to všechno může vlastně sám. Příjemné 4* 73% PS: Úvodní osmi minutová scéna bez jediného střihu je fantastická.

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Je to koukatelné, ale zábava to není. I Pohlreichovi poslední epizody byli zábavnější a už tam šlo vidět jak ho to těžce nebaví a jak v podstatě ryje do něčeho, jen aby měl co vytknout.

Mladí Titáni do toho!: Ve filmu (2018)

Bylo to fajn. Samozřejmě film je hlavně zaměřený na děti a tak je k tomu i potřeba přistupovat. Vlastně toho nemám moc co vytknout. Možná, kdyby to nemělo typický klišé šablonovitý příběh, a nebo tam nebylo, až tolik písniček. Zbytek je celkem standartní podívaná, ve které se sem tam najde pár opravdu parádních a vynikajících vtipů a náražek na všemožné filmy. Hlavně teda kvůli nim dávám 4*, a né pouze tři.

Solo: Star Wars Story (2018)

Celou první polovinu filmu jsem si myslel, že tomu filmu dám 4*. Bohužel nakonec nemohu. Když to vemu kolem a kolem, tak film vlastně funguje jen v akčních pasážích. Těch je tu naštěstí dost a jsou pravidelně dávkovány. Mezitím je to však jeden velkej scénáristickej patos. V první polovině je problémem zkratkovitost. Ve druhé už nastupuje plná scénáristická debilita, u které každý dialog přináší jedno obrovské utrpení. Opravdu je to hodně špatné. Navíc ve druhé polovině film pomalu ztrácí i veškerý svůj náboj, který ve finále jen kapánek zajiskří při cameu postavy z prvních Star Wars, jinak nic. Emilia Clarke mi tu akorát dokázala co si myslím už pár let. A sice, že vůbec neumí hrát. Ke všemu poslední dobou v těch filmech, už ani nevypadá hezky. Ale abych film jen nehejtil. Solo je zahrán poměrně obstojně, stejně jako většina postav. Chewie je jako vždy luxusní. Ti dva jsou podle mě to nejlepší na celých Star Wars. Soundtrack je celkem povedený. A akce s vlakem je zdaleka tou nejlepší akcí, jakou nám SW sága kdy nabídla. 3* 55%

Jetelín (2016) (seriál) odpad!

Nekoukatelné.