G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Bylo to fajn, bylo to akční, byl tam Bruce a Dwayne .. Ale bylo to slabší než jednička (Hlavně příběhově i co se týče efektů...v jedničce byli vymazlenější hračky a celí to bylo více scifi než tohle ..)... hlavně v druhé polovině je film dost slabota ... nějaké příběhové tahy se nekonají spíše se jde za jedním jasným cílem a jsou tam zhruba dvě scény které jsou trošku vedlejší ale ty dostanou tak 2 minuty prostoru.. avšak efekty a souboje dobrý .. takovej ten akční oddechovej biják pro lidi co chtějí vypnout mozek a koukat na to jak se perou.. ale na víc než na jedno shlédnutí to není ... 3* 52%

Kick-Ass (2010)

"Co je to s tebou? To opravdu chceš zemřeš kvůli nějakému kre*énovi, kterého ani neznáš?" - "Tři zm*di mlátí na zemi jednoho chlápka, zatímco se na to všichni ostatní dívají a ty se ptáš co je to semnou?!" Zábavná eRková superhrdinská parodie, která dovede výborně servírovat jak typicky ujeté scény, jaké od parodie očekáváte, tak i vynikající vážné scény, které jsou navíc umocněny perfektně sedící hudbou, která dovede vyvolat ty správné pocity ve správné okamžiky. Je až k neuvěření, že výsledný mix parodie a vážnosti dovede fungovat takhle skvěle, aniž by to působilo nějak nuceně či rušivě. Akce je správně krvavá a více než dobře zvládnutá. Děj se nikde nezasekává a plynule plyne kupředu. Ačkoli je třeba podotknout, že příběh, i když má své momenty, je zde zdaleka to nejslabší. Jedná se určitě o nadprůměr co se parodií týče, ale jinak opravdu za moc nestojí. Pořád se ale nejedná o nic co by vás mělo vysloveně při sledování rušit, a když vypnete mozek, což u podobných snímků snad ani jinak nejde, tak si film jistě užijete i přes tento nedostatek. 4* 80%

Nádherné bytosti (2013)

Tak tohle opravdu né ...Čekal jsem lovestory ve stylu Twilightu plus nějakej zaklínačskej souboj na závěr.. a dostal jsem jen asi 4 scény love a zbytek nějaký rádoby temný drama co není ani dobře natočený .. kdyby to bylo více love a méňě "temný" ... ale tady to love ja fakt tak 3 minuty pak 25 minut nic .. pak 3 minuty pak 25 nic ... no a najednou je konec kterej je až otravně děsnej ! 15% za ty celkem pěkný love scény a herecké výkony .....1*.. A už nikdy víc !

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Neuvěřitelné, že je tomu už téměř 10 let co sem tenhle film napoprvé viděl .. a hned večer sem si ho pustil znovu a na druhej den ráno taky ... Tenhle film je akční dobrodružná jízda co má neuvěřitelnou šťávu kterou neztrácí od začátku až dokonce. Herci hrají naprosto úchvatně máme tu různé charaktery u kterých hned nepoznáte na jaké straně vlastně stojí .. a to platí 10krát tolik pro postavu KAPITÁNA Jacka Sparrowa (Johny Depp)... Jenž je naprosto dokonalý !!! nikdy nevíte jestli je na straně dobra nebo zla a nebo na nějaké úplně jiné straně ..a to ještě každých 5 minut dovede stranu změnit ..Jeho první scéna ve filmu je naprosto LEGENDÁRNÍ xDDD ...když je na scéně dovede na sebe strhnout veškerou pozornost ... Ty hlášky, to jak se tváří, to jak chodí .. Jack je prostě dokonalý a navíc má vše šalamounsky a důkladně promyšlený!...ikdyž né vždy mu to vyjde :-)) ...Můžete sice tvrdit že bez Jacka Sparrowa by ten film byl nic moc. Jak někteří recenzenti rádi dělají.. To sice možná ano, ale zapoměli jste na jednu podstatnou věc.. v tomhle filmu je Kapitán Jack Sparrow. Nemůžete prostě z filmu sebrat jeden z nejdůležitějších elementů a pak říct bez toho to nefunguje tak dobře. Krom Jacka je tu ještě hrdinná a čestná postava s hezkou tvářičkou Will Turner (Orlando Bloom) jenž se snaží zachránit svou lásku Elisabet Swannovou (Keira Knightley). Jejich příběh tomu dodává romantickej nádech, jenž by každej správnej dobrodružnej film měl mít.. navíc oba herci hrajou skvěle a určitě si je taky velice rychle oblíbíte .. Pak je tu kapitán Hektor Barbossa (Geoffrey Rush) jenž je naprosto skvělý záporák ! To právě on a celá jeho posádka jsou ti prokletí.. a to filmu dává takovej mysteriózní obsah :-)) .. Pak je tu ještě spousta jiných a vtipných postav ... každej vtip v tomhle filmu je naprosto dokonalý a přesně sedící do dané situace na plátně.. o dost znich se postarají hlášky Johnyho Deppa, ale né jen ten dovede být vtipný ..třeba závěrečnej souboj Guvernér Vs. Ruka je naproso perfektní rozfibrovátor vašich bránic xDDD .... A tohle celé podtrhuje jeden z nejlepších filmových soundtracků co sem kdy slyšel :-)). Takže dělejte vy líná chásko zvednou kotvu, napnout plachty, a plujte až za obzor vstříc dobrodružství kapitána Černé perly ... u kterého nezapomeňte na jednu postatnou věc .. Je to Kapitán Jack Sparrow !!! Kapišto ?! 5* a 100% je ale sakra málo !!!! PS: Český dabing u tohodle filmu je naprosto skvělí jeden z Top dabingů ( mluvím o dabingu z DVD ... ten od novy je celkem hroznej)

Rango (2011)

Dobře natočený western a skvělí animák s dost dobrýma vtípkama ..."máte něco v oku.. jo tohle to je zánět spojivek " (kdo viděl pochopí) :DD ... Westernová atmosféra z toho dýchá, nechybí ani akce a ani napínavé scény +hlášky a vtípky ... a nechybí ani kvalitní záporák .. Film není stylem já padouch kde se ten film vyloženě může líbit jenom malím dětem ale tento film dovede bez problému zabavit i dospělé ..může za to inteligentní humor a celkově dospělejší pojetí filmu .. Rango zkrátka skvěle zabavil celých 103 minut :-)) 4* ....78%

Osamělý jezdec (2013)

Já sice většinou s ostatníma nesouhlasím, ale u tohoto filmu nejde jinak než souhlasit s většinou. Film totiž vážně sám neví co chce být ... chvíli je to drama .. chvíli je to Western ... a chvíli je to prča jako Piráti z Karibiku... jenomže po úvodní scéně s vlakem jaksi dojde šťáva sice vtipné je to stále dost .. žádná ze scén nebyla nějak zbytečně natahovaná a v podstatě pro příběh důležitá.. jenže nudná ... je to tak, že asi hodina a půl je nudná a jedna hodina je naprostá zábavná pecka... Film má úvodní scénu s vlakem jenž je dost dobrá.. a potom to spadne do klasického westernu ... potom se na scéně znovu objevuje indián Tonto .. jenž je zárukou vtipnosti .. a jeho slovní výměny s Johnem Reidem jsou vážně velmi vtipné .. ale tahle dvojice nezvládá utáhnout celý film a tak se dostaví nuda ..potom to najednou skočí do dramatu ... pak jedna akční scéna která je zase zábavná ... a pak zase 15 minut nudy pak zase akce .. a tak to jde až do posledních cca 25 minut ..kde se odehraje útok indiánů a závěrečná scéna s vlakem ... která je naprosto BOŽÍ !!!! .. jenomže když to srovnám s pirátama tak je to prostě slabé... filmu vážně škodí to že je moc dlouhý kdyby měl jen 2 hodiny tak by se to dalo a na tu závěrečnou scénu by se nečekalo tak dlouho .. jenomže film má 2 a půl hodiny .. a z toho je zábavná celkem asi jen jedna hodina .. a pár dobrýh vtípků .. plus Tonto plus Kůň :DDD .. to moc nezachrání .. Přirovnání ke třetím pirátům je opodstatněné také byli většinou celkem nudní občas nějaká ta akce a tak... ale na závěr to zpravily epickou bitvou ... Jenomže piráti 3 měli jednu obrovskou výhodu .. byla to zaběhnutá série kde jsme už postavy znali ... navíc Jack mi přišel lepší, vtipnější a energičtější než Tonto ..Tonto je sice také dost dobrej ale není v něm ta energie jako v Jackovy ..a ještě k tomu ten Soundtrack tady byl takovej nevýraznej sice závěrečná scéna měla naprosto boží akční hudbu, ale jinak soundtrack nic moc... a to je důvod proč jsou piráti 3 o hvězdičku výš ....No zkrátka film není špatnej jen je příliš dlouhej .. klidně si do kina zajděte určitě nebudete mít pocit zbytečně vyhozených peněz .. jen vás to občas bude celkem nudit a musíte být připraveni že je to o úroveň níž než byli piráti ... Sami sebe se zeptejte jestli kvůli pár dobrým vtípkům + Kůň ... a zhruba 3 solidním akcím .. plus božím závěrečným 25 minutám .. má cenu vidět i tu hodinu a půl která je vážně zdlouhavá a tím pádem i nudná ... Za mě 3* ... 65% PS: Docela mě mrzí že film nejspíš nebude mít pokračování(kvůli tržbám), protože námět je to vážně skvělej..a film je také celkem solidní ..jenže moc dlouhej.. :-( PPS: Ten kůň je vážně velmi divný :DDD PPPS: Musím pochválit český dabing jenž je u tohoto filmu vážně dost skvělý... né-li vynikající .. na úrovní pirátů z karibiku :-))

Avatar (2009)

Pokud by nějaký film měl být označen jako dokonalý ... pak je to jisto jistě Avatar. A to z jediného prostého důvodu .. Film totiž nepostrádá zhola nic! ... Má totiž naprosto skvělí příběh.. jenž se neustále vyvíjí .. a má v podstatě 3 důležité kapitoli .. Tou PRVNÍ je úvod ... v něm se seznamujeme s hlavními postavami které se vám buď svým vtipem nebo šarmem dostanou pod kůži a narozdíl od jiných filmů postavy nepostrádají hloubku .. navíc má každá postava naprosto odlišný charakter .. díky tomuhle si vážně každý najde svého oblíbence ... hned zezačátku na vás jdou s pár dost dobrýma hláškama "Co vaše laboratorní praxe ???.... Jednou sem pitval žábu" :DD ... Také se začínáme seznamovat se světem ve kterém se film bude odehrávat .. styl vyprávění je během celého filmu velmi poutavý a velmi zajímavý ... Část DRUHÁ nazval bych ji asi zžívání se světem ... V této části Jake proniká mezi domorodce "N'avi" ... Učí se jejich zvyklostem a to jak jaké pouto mají s okolním světem a jak je pro ně každý živočich posvátný a tak .. Dostává poměrně do těla .. učí se jezdit na koních, lovit, šplhat po stromech, a ochočí si svého vlasního draka, a také jejich jazyk.. během toho se mezi ním a jeho učitelkou a opatrovnicí "Neytiri" vytvoří silné pouto... A pak jakoby nic přilétne část TŘETÍ .... Vojáci ztratily trpělivost a tak přestali s diplomacií a podniknou čelní útok .. násilím si vezmou co chtějí a nic jim v tom nemůže zabránit .. nakonec se však domorodci sjednotí ... a započne válka o celou planetu. Závěrečná bitva je přímo úžasná nechybí ani závěrečný souboj jeden na jednoho .. ve kterém se neustále stupňuje napětí a akce... James Cameron své řemeslo ovládá skvěle filmu nechybí Vtip, Akce, Napětí, Láska, Predcizní vizuální a technické zpracování včetně dokonalích efektů a Velmi zajímavý a poutavý příběh... a naprosto úchvatně promyšlený svět Pandory .. kde kytičky svítí, stromy svítí, tráva když na ni šlapete svítí, a oplívá velmi propracovanými živočichy ... a někteří z nich i svítí!!! :-)) Celkově celý Avatar působí velmi uceleným a od začátku až do konce promyšleným dojmem, protože ve filmu je vážně všechno a každá část filmu ať už napětí, vtip, akce nebo láska dostává vyvážené množství prostoru a proto si na své přijde vážně každý :-) .. a to i děti ...film dokáže zabavit jak 60ti leté tak 30ti leté tak 8smi leté :-) .. takový film pro každého bez rozdílu věku a pohlaví...dívat se na něj může vážně každý ... a přitom vůbec neztrácí na kvalitě.. a takových filmů je ale po čertech málo :-) .. Vlastně jsem nikdy neviděl film, který by byl od začátku do konce takhle dobře natočený. Úžasná hudba a skvělé herecké výkony tyto "dokonalé" kvality tohoto film už jen podtrhují ... Sečteno podtrženo .......Avatar je DOKONALÍ ! Viděno i v prodloužené verzi... tak něco víc k ní.. prodloužená je celkem zhruba o 30 minut nových záběrů .. dočkáte se klasických prodloužení některých rozhovorů a již známích scén novými pohledy atd... ale taky se můžete těšit na zcela nové příběhy .. například Jake na lovu Býků a krav ...Dozvíme se proč pandorské hory létají ....Nebo útok Navi na buldozery RDA jako pomstu za to že zbořily stromy... a nebo velmi zajímavý příběh o tom co se stalo v Gracině škole a proč domorodci přestali věřit lidem (tento příběh je nádherně zasazen do první půlky filmu a prolíná se celou polovinou).. Jo a málem bych zapoměl naprosto impozantní a dechberoucí 8smi minutový úvod na planetě zemi, jenž není řešen pomocí pár miniflashbacků jako v originále ale je vyprávěn lineárně od rvačky v baru, přes to jak ho najdou ti agenti, až po spálení těla jeho mrtvého bratra... navíc můžeme vidět technologii roku 2148, jenž rozhodně nepostrádá nápadů a nádherné vizualizace. Celkově je to velmi poutavá krásná a kvalitní podívaná která sice prodlužuje už tak dlouhý film ale ty záběry a všechno co se dozvíme je naprosto impozantní ... docela mě mrzí že tuhle verzi neuvidí všichni, kteří tenhle film viděli... protože už tak dokonalí film dovádí ještě blíž k absolutní DOKONALOSTI. PS:Kdyby náhodou to někdo zvás nevěděl tak film způsobil 3D revoluci. 5* 100%

Avengers (2012)

Tenhle film narozdíl od všech těch supermanů, batmanů, spidermanů, a všeho dalšího co kdy v poslední době vzniklo, vůbec nesnaží hrát si na co nejuvěřitelnější a co nejskutečnější pojetí... místo toho nám dává komiksovku jak z animáků .. vše funguje naprosto suprově .. Film nepostrádá vtip, napětí, akci, skvělou hudbu a ani skvělé herecké výkony. Nečekejte u tohoto filmu osudovost tipu Temný rytíř...Ale spíše odlehčenou vtipnou svěží zábavnou akční jízdu od začátku až do konce :-), Ikdyž je fakt, že v první polovině filmu tempo trošku pokulhává. .. Někomu ta komiksovost a neuvěřitelnost může vadit .. ale opravdové fanoušky komiksů a komiksových filmů a animáků tohle naprosto očaruje.. Nedovedu říct, kterej přístup k filmu se mi líbí víc jestli ten komiksovější .. nebo uvěřitelnější ... a ani to nebudu zjišťovat ... Protože to důležité je že jak Avengers tak Trilogie o Temném rytíři tak Muž z oceli mě neuvěřitelně bavili! A za to si zaslouží dokonalých 5*. 89%

Mrtví a neklidní (2013)

Tento film by mnozí mohli ( a také to dělají) přirovnávat k twilightu... Ovšem to je naprostá blbost to už byste každý film o lásce mohli přirovnávat k Twilightu ... Mrtví a neklidní je celkem zajímavý komplet hned několika žánrů ... Hlavním motivem příběhu je zakázaná láska .. zombie potká dívku a začnou se v něm probouzet city a jiné vlastnosti .. a jejich láska nakonec dovede přivést zpět celý svět... Samozdřejmě je to celý v podstatě klišé .. ale já proti tomu osobně nic nemám ... film mě bavil bylo ta zajímavé mnohdy i vtipné a bylo to krásně romantické .. a hlavně ikdyž to všechno bylo něco co už sme někde viděli .. tak to bylo zabaleno do originální krabice ať si to je klišé od začátku do konce .. ale takhle poskládaný sme to ještě nikdy v životě neviděli...a tím je ten film vlastně originální :-) .. je pravda že to někdy fakt působí jako Twilight .. ale tento film má obrovské kvality .. nesnaží se být hitem ale ve svém žánru naprosto vyniká :-) a herecké obsazení je taky celkem pěkné . navíc během filmu zazní pár pěkných skladeb :-) no zkrátka "eR" si u mě vybojoval 4* 70% .. A vážně moc doporučuju lidem co mají rádi romantiku a zombie vtípky :-) .. no a taky těm co mají rádi Twilight. Tenhle film je prostě cool :-).

Konečná (2013)

Velice kvalitní akční film .. nesnaží se hrát si na hit .. a naděluje nám poctivou oldschoolovou akční jízdu :-) .. Arnold je zpět ... Veškeré herecké výkony byli velmi solidní akční pasáže taky a to celé podtrhuje skvělá hudba .. Tohle je přesně ten film co by měl bežet v TV o víkendovém odpoledni :-) 4* 70%