Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Smál jsem se, v této na 62% hodnocené komedii, 4x a dojemný Happy end byl v poho. Zbytek, tj. 99% filmu, je ubohá fraška plná pseudovtipných keců. Mezi extra trapné scény bylo modlení se k malému BABY JESUS, které se právě učí vyslovovat první slůvka. Zkrátit modlitbu za 120 vteřin na 10vteřinovou verzi a zasmál bych se. Pro mě osobně je to Ferrelův nejhorší výběr filmu ve kterém si zahrál, jaký vůbec kdy mohl být. Ten ten scénář snad viděl poprvé při první klapce.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

snowboarďáky to začalo .... příjemné, docela i místy originální, tak jak se mi u takových filmů líbí ; rafťáci - založený na sexu mezi hormony nadrženými puberťáky (každej š**á s každym), poloplitká komedie (měla i světlé chvilky) ; další v řadě Ro(c)k podvraťáků .... hloupá zápletka s docela pěknýma sarkasitickýma špekama :D celkově film nic moc, ale zase zadarmo je to taky pěkná věc

Soví houkání (2006)

Takové nemastné, neslané, jednoduché, pro děti by to mohlo být to pravé, pro náročnější diváky po těžkém obědě, lehký film na usnutí.

Generace X (2005)

prazvláštně divné, na to snad nejde ani nic napsat

Golfový sen (2005)

jak již bylo napsáno, film se skoro jasným koncem o velkém umu. Skvěle natočené, emotivní, úžo, úžo, úžo. I na potřetí puštěný film mě nutil znovu a znovu prožívat se zatnutýma pěstma. Tyhle filmy mají prostě co říct :)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Výborně jsem se pobavil. Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal qůli názvu (nějak mi nepřišel sympatický/zajímavý). Nakonec jsem byl ale výborně překvapen. Mraky výborných vtípků, nic intelektuálně plného, ale zase na druhou stranu, nic tupého ve stylu prcičky. Hlášky typu, "To je ta mrtvola ? Ne, ta je tu po posledním hostovy hotelového pokoje .... jasně že je to ona", mě prostě baví.

Mariňák (2005)

válečné filmy nemám rád, myslel jsem si, že tohle mít rád taky nebudu, ale ouha, omyl jako řemen. Není to válečný film, ale film o válce. Výborný počin, spousta vtípků ze cvičiště, jak třeba když velící důstojník vyhlásí simulovaný útok plynem a voják s protichemickou hučkou na hlavě se otočí na kolego a láká ho slovy "Luku, přidej se k temné straně síly". Definitivně si mě získal.

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Nečekal jsem od začátku nic převratného, taky to není. jen to zkrátka docela pěkně ladí, že jsem potřetí zkouknul snímek a pokaždé příjemně rozčarován. rozhodně jsem to moc dobrý film pro nedělní odpoledne, když se nechystáte do pařáku

Snílek (2005)

Milá záležitost. Pro rodinně strávené odpoledne jako dělané. Dakota sice občas mluví moc dospěle, moc uvědoměle, ale na druhou stranu to v jejím podání zní dojemně. Rozhodně mě nemrzí, že jsem se na to podíval.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Já jsem knížku nečetl, ale přesto jsem se výborně bavil .... divný filmy mi příjdou krásný, viz. Battle royal. Možná to bylo žánrem sci-fárna, který je mi blízký, nebo anglickým homorem, který je mi bližší ještě víc. Ikdyž nemůžu ohodnotit rozdíl mezi knihou a filmem, efekty byli perfektně ujetý, maniodepresivní robot s integrovanou lidskou osobností, pohon nepravděpodobnosti, stavitelé planet. Rozhodně se to musí vidět a "HLAVNĚ" tomuto počinu dát šanci, sedat k filmu bez předsudků od ostatních lidí. Má to své kouzlo. Nejdůležitější je motto SPPG "Don´t Panic" => Nepropadejte panice