kamigava

okres Louny
Nolanofil, SW fan

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 21.10.2018  01:47

Čekal jsem něco podobného jako je Atomic Blonde, ale Red Sparrow je více komornější a napínavější špionskej thriller, který vás několikrát dějově překvapí. Zatímco AB sází hlavně na brutální akci, tak RS má zase soudržnější a lépe pochopitelnou zápletku. Jennifer mi nevadí v žádném filmu a tady jí to sedne a párkrát si sáhne i na dno (tak náročné to zase pro ni jako psycho Mother! asi nebylo...) Líbí se mi hudba od Howarda, která má furt takovej ruskej nádech. Jeremy Irons jako vždy super herec a Frantu Lawrence mám rád od doby, co natočil Constantina a I Am Legend. Po ne moc vydařené třetí části Hunger Games je toto skvělý návrat do formy! 80 %.

• 20.10.2018  01:39
    Halloween (2018)

Zklamaný rozhodně nejsem. Pokračování Halloweenu má parádní atmosféru i soundtrack, který Carpenter pěkně vylepšil (připomnělo mi to hodně 80's). Samotný Michael i v šedesáti je pořád silný a creepy a "nová" maska se tvůrcům opravdu vydařila. Laurie je správně paranoidní po 40 letech, jelikož nikdy neví, který Halloween si Michael zrovna vybere. Laurie je fakt ready na všechno a má doma hotovou pevnost, kterou náš "Shape" stejně proplíží. Líbí se mi, že úvodní titulky zůstali skoro stejné jako v originále a vůbec celý film pěkně odkazuje, aniž by vykrádal. Zabíjení se také drží při zemi, i když bych klidně uvítal jednu brutální vraždu jako v Zombieho verzi. Halloween byl vždycky nejsilnější v budování napětí, které je ke konci fakt intenzivní. Je tu i jeden zvrat, což docela umlčelo uřvané publikum malých spratků, kteří seděli přede mnou. I když byli 2x napomenutí, tak tu hubu nezavřeli Vřískoti! Sám jsem myslel, že se proměním v Michaela a půjdu je vykuchat, ale měli to štěstí, že jsem si nevzal ani revolver. To by byly krvavé orgie! Jak já tyhle lidi z hloubky svého černého srdce nesnáším. No jo, u nás bylo zase vyprodáno. Kdyby se tato pubertální invaze nestala, užil bych si to naplno. Nicméně je to více než důstojné pokračování a pocta originálu. 80 %.

• 14.10.2018  00:09

Miluju filmy o dobývání vesmíru, ale po zhlédnutí Kozoroh 1 (1977) a Interstellaru se mi nechce na 100% věřit, že Neil Armstrong přistál na Měsíci. Biografie First Man má trochu potíž v tom, že její konec známe, nebo vlastně neznáme? Je pravda, že tam Amíci skutečně byli a nenatočili to někde ve studiu? Tahle myšlenka mi stále trochu hlodá v mozku, ale moc rád bych chtěl věřit, že lidstvo opravdu něco takového dokázalo. Tak to byly konspirační teorie a teď blíž k filmu samotnému. Je to natočené dost věrohodně, více praktických efektů než CGI, hodně mi to připomíná právě Interstellar. Na druhou stranu kamera věnuje víc času pohledům z kokpitu než zvenku na celé dění. Je občas i dost roztřesená, ale asi to má svůj důvod. Každý let buď v simulátoru nebo v raketě působí hodně intenzivně a v IMAXu si připadáte přímo jako v té klaustrofobické kabině s Neilem, který v tak děsivých situacích umí zachovat klid a tím se dostávám ke Goslingovi. Ten je tu často mlčenlivý, ale Neil byl ve skutečnosti asi také a v klidu byla jeho síla. Naopak jeho žena je protipól plný hysterie, který celý jejich vztah vyvažuje. Ale nehledě na to mezi nimi není skoro žádná uvěřitelná chemie. Neil bere i rodinu analyticky a řekne jim, že je velká pravděpodobnost, že se nevrátí a víc k tomu nemá co dodat. Manželka je zase hodně emocionální a nechápe jeho chladný přístup k možným dopadům na jeho rodinu. Pro Neila je prostě let na Měsíc jen jako další let na Hawaii, pohoda klídek a tabáček... No, Neil je opakem Coopera z Interstellaru, který by pro svou Murph umřel. Jinak bych chtěl pochválit hudbu, která byla nejvýraznější při přistání na Měsíc (samozřejmě) a při startu Apolla 11. Bohužel na Měsíci kamera stráví jen pár minut, uroní se malá slza a zase jsme zpět na Zemi. Mrzí mě, že jsem neviděl epickou scénu návratu na Zem jako v Gravitaci. Čekal jsem i krásné dlouhé záběry na naši modrou planetku, ale to se nekonalo. Je to pojaté hodně komorně a měli byste se spíš vcítit do kůže samotných astronautů zavřených v prťavém modulu smontovaného z prošlého materiálu, než abyste přehledně sledovali celou trajektorii letu. U někoho by ty záběry z kabin mohly vyvolat doslova epilepsii. Jo, tak děsivé to bylo. Šel bych na to znovu, ale kdyby to zkrátili minimálně o půl hodiny. Už tak je tam moc vaty okolo. Ale když přijde na nějaký let, přestanete na chvíli dýchat. Jít na to do 4DX by byla asi výzva. To bych si vyžádal pásy... 60% PS: Doporučuji předem zhlédnout vynikající seriál: When We Left Earth: The NASA Missions (2008) Mnohokrát se mi tento dokument při sledování First Mana vybavil a jeho "znalosti" mi dávaly větší přehled. PPS: slavný motivační proslov JFK nikdy neomrzí - "We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.”

• 29.9.2018  00:55

Nic převratného jsem nečekal, ale nakonec mi to sedlo. Mám totiž rád apokalyptický žánr, kde lidstvo konečně dojelo na své hříchy a mezi společenskými vrstvami se mažou rozdíly, přeživší zoufale bojují o poslední zásoby (btw: miluju hru Last of Us...) V Dokonalém smyslu ta katastrofa sice tak vyhrocená není, ale aspoň odhaluje prvotní dopady na náš druh. Na film jsem se rozhodl podívat hlavně kvůli námětu a kvůli mému oblíbenci Ewanovi, který s Evou vytvořil tu komornější linii příběhu a ta vás na konci dožene skoro až k slzám. To je způsobené i díky velmi dojemné hudbě, která vás melancholicky protáhne celým filmem. Na jednu stranu jsem byl s tím koncem spokojen a dojat, tvůrci chtěli ukázat, že má cenu žít dál jakkoliv omezeně, ale na druhou stranu bych radši viděl netradiční smutný závěr (nejsme v Hollywoodu), který lidstvu nedává naději a diváka víc donutí přemýšlet nad poselstvím, které chce film předat a to zní: Lidi, začněte si vážit toho mála, co nám zbylo na této planetě, tu samou modrou kouli s H2O ve stejné vzdálenosti od Slunce jen tak hned nenajdeme. Jo a jsem rád, že to nebyl jen další z filmů jako je např. 2012 nebo Den poté, které sází spíš na CGI akci než na kvalitní drama. Dávám 80 %.

• 25.9.2018  23:32

Na mě tam bylo moc nevhodného humoru. Ke zdejším žánrům by měli připsat i komedii. Posledních 20 minut ale stálo za zhlédnutí. Jinak vždycky jsem měl radši Jasona než Freddyho a úplně nejradši mám jejich "taťku" Michaela Myerse, kterému ten jejich střet ani nestojí za zvednutí nože.

• 24.9.2018  22:59

Devítka je asi největší sračka z celé série. Má to stupidní příběh, nudné postavy, Jason ani není pravý Jason, hudba absolutně nevhodná a celkově je to tak hnusně amatérsky natočeno, že už si ani nepamatuji, kdy jsem tu naposledy udělil "odpad!" Kdybych to viděl v kině, chtěl bych zpátky peníze po pár minutách. Vůbec ale vůbec už nemám chuť vidět Jason X, což je údajně královna sraček. Radši přeskočím rovnou na Freddy vs. Jason.

• 22.9.2018  23:36

Ani sám mocný Jason by taková zranění nemohl přežít...už se nedivím, proč ho režisér chtěl nechat původně zabít. Také je škoda, že vystříhali krvavé scény. Tommy Jarvis v šestce byl lepším hrdinou než Tina, která ovládá Sílu a hýbe se vším možným, aby toho hajzla konečně sejmula. Aspoň jsem si vzpomněl na mé oblíbené Star Wars.

• 22.9.2018  01:59

Tenhle remake mě "bavil" víc než originál. Měl lepší atmosféru, více krve a rodiče lépe vykonali svou pomstu, kterou jsem potřeboval vidět. Jediný problém jsem měl s padouchy, kteří nepůsobili tak vyšinutě a úchylně jako v originále. Byla to jen banda agresorů, která se potřebovala zbavit nečekaných svědků. V originále bylo aspoň vidět, že jim v té palici pořádně hrabe a každý jejich krok nebyl vůbec předvídatelný.

• 21.9.2018  03:04

Velmi netradiční italský filmek, který běžného diváka odradí už po pár minutách. Přesto jsem tomu dal šanci, protože jsem ho hledal dost dlouho a titulky se mi také podařily sehnat. Lákala mě hlavně úžasná Morriconeho hudba a krásná Florinda Bolkan. Florindy je tu dostatek, akorát té krásné hudby moc ne. Hlavní téma filmu sice sem tam pobrukuje, ale čekal jsem lepší využití. Závěrečná bohužel jen titulková skladba "Hurry To Me" je pro mě jednou z nejvíce emotivních písní, kterou jsem mohl slyšet a pro tento film se moc hodí. Kdyby děj byl více ucelený a nebyl tak chaotický, hodnotil bych lépe. Přijde mi, že to tvůrci sestříhali náhodně v opilosti. Jednu hvězdu tedy dávám za hudbu a druhou za Florindu. Zbytek ani nemá smysl komentovat.

• 16.9.2018  01:30
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Mám rád temné, špinavé uličky Londýna v 19. století a záhadu Jacka Rozparovače. Kdyby to ale zkrátili do jednoho filmu, hodnotil bych lépe. Ani pan herec Michael Caine to nevytáhl.

• 15.9.2018  00:08

Ve dvojce konečně na scénu nastupuje JASON sice s pytlem na hlavě, ale furt je to lepší než šílená paní Voorheesová z jedničky.

• 14.9.2018  17:08

Michael Myers a jeho Halloween série se mi líbí mnohem víc.

• 8.9.2018  16:35

Čekal jsem větší trhák, ale tohle byla jen taková chaotická slátanina i když se sympatickými hereckými výkony. Závěr to vylepšil, který mě trochu dojal, ale bez něj bych šel ještě níž. Mám rád, když si filmaři pohrávají s časem jako to umí brilantně můj oblíbený Nolan, ale tohle mi moc nesedlo. 60 %.

• 26.8.2018  22:41
    Westworld (1973)

Myšlenku má Westworld přitažlivou, ale to z něj nedělá dobře fungující a zábavný film. Moderní seriál se mi zdá o třídu lepší. Aspoň už vím (díky zajímavostem) od jakého pistolníka si vzal John Carpenter inspiraci pro stvoření hororového vraha Michaela Myerse.

• 13.8.2018  22:45

Cool vizuál a svůdná Eva s Jessicou. Ani jednička mě tenkrát moc příběhově nezaujala. Kdyby tam byl jeden hlavní příbeh, možná by to dopadlo lépe než několik povídek.

• 12.8.2018  18:15
    Lolita (1962)

Jednou ve škole jsem slyšel, že tento film i kniha byli snad zakázané. Knihu jsem nečetl, ale nechápu, co je na tomto filmu tak kontroverzního. Erotiku skoro vůbec nezobrazuje, jsou tu jen malé náznaky. Novější verze z roku 97 už je o něco odvážnější, kde hraje zase pan herec Jeremy Irons. V Kubrickově původním zfilmování mě spíš zaujaly role geniálního Petera Sellerse než hlavní představitel Humberta, který mi připadal jen jako loutka, jenž se houpe mezi Lolitou a panem záhadným. V té době asi stačila samotná představa, že stárnoucí profesor má vztah s dospívající Lolitou, která ho očarovala tak moc, že si nakonec vzal její matku, aby byl Lolitě stále nablízku. Pak ještě chudince chvíli zatajuje smrt její matky. Na tu dobu to pro lidi bylo asi silné kafe. Obě verze Lolity se mi líbí stejně, od Kubricka jsem ale čekal větší kuráž zajít do detailů, ale jak už jsem psal, samotný námět musel tehdejším lidem stačit, jinak by ten film nenatočili vůbec. Líbilo se mi sledovat vzrůstající paranoiu a posedlost Humberta po Lolitě, která se mu bohužel nakonec vypařila ze života a on skončil jako troska sám. Divím se, že nespáchal sebevraždu, vždyť on byl do ní hotovej blázen a bez ní musel jeho život ztratit smysl...smutný to konec, který skončil teprve vražednou pomstou, která už Humbertovi Lolitu nevrátí. Věkový rozdíl je jenom číslo a dneska už je jiná doba než před 56 lety.

• 10.8.2018  19:20

Mé oblíbené herečky Rachel Weisz/McAdams v průměrném dramatu o zakázané lásce v posraně konzervativní židovské komunitě. Nakonec to pro ně dopadlo dobře z jistého úhlu pohledu. Díky "bohu" že jsem v tomhle omezujícím prostředí nevyrostl. Každý by měl mít možnost volby vybrat si tu svojí správnou víru a ne jen slepě následovat stádo... Náboženství není zlo, ale to organizované ano. 60 %

• 9.8.2018  18:21

Přitahovala mě hlavní herecká trojice a kontroverzní Cronenberg, toť vše. Psychologické filmy žeru, ale Nebezpečná metoda byla prakticky o ničem. Ani depku jsem po zhlédnutí neměl, škoda... 40 %.

• 9.8.2018  18:11

Trailer vypadal o dost líp než celý film. Moc jsem se těšil na další díl ale zklamání. Co sérii převzal od pětky nový režisér Ch.Mc., nemá to moc velký spád, sice je tam vidět drahá akce všude možně po světě, ale na super trojku a čtyřku to nemá. Nakonec bych řekl, že i pětka byla zábavnější. Fallout je víc ukecaný a děj má až moc překombinovaný, i když jsem na ty zvraty v této sérii zvyklý, ale tady jsem se ztrácel. Musel bych to vidět podruhé, ale upřímně už to vidět znovu nechci. To si radši pustím za mě asi nejlepší trojku. Cruise tam aspoň neběhá sprint na 1000 m, aby ukázal, že furt na to má. Připadalo mi to směšné. S Peggem to dokážou spolu sice slušně táhnout, ale stáří nezastavíš. Přesto co jsem napsal, mám Cruise rád jako herce a líbí se mi, že všechny kousky se pořád snaží dělat sám, ale filmu prostě chyběl lepší příběh. Nesympaťák Baldwin by měl taky už zmizet z této série. Abych jen nehatoval, pochválím překvapivou scénu s tím asiatem na pánských záchodech a úžasně sexy Rebeccu Ferguson, o které jsem si myslel, že je Švédka, ale kdepak jen se tam narodila, je to původně Angličanka.

• 9.8.2018  00:35

Přeplácaná digitální kravina, kterou už nezachrání ani Depp s Bardemem. Jedná se asi o nejhorší díl série podle mě. Nedávno jsem viděl skvělou jedničku a poměr v použití praktických vs. digitálních efektů je hodně znát. Poslední třetina byla tak moc umělá, že moje oči trpěly pohledem na ten digitální bordel. Kdo je fanouškem Chrise Nolana, pochopí mou averzi vůči nadměrnému užívání CGI.

• 5.8.2018  03:22

Posledně jsem tento film viděl jako malý kluk jako buk a moc mě nebavil. S postupem času se ze mě stal fanda postapo žánru, tak jsem mu dal opět šanci a zklamán jsem tentokrát rozhodně nebyl. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se přestaly rodit děti, aspoň by byl na chvíli klid od uřvaných spratků a dospělí by měli konečně čas sami na sebe a “(ne)žili” jen pro nevděčné haranty. Děti a smysl života?? Nechápu lidi, co z toho mají. Jen plno starostí, málo soukromí, neustálá frustrace někoho zabezpečit...fuck. Tak to byla trocha mé filozofie nad myšlenkou Potomků. Miluju dlouhé scény na jeden záběr a tady jsou ještě zabaleny v syrové a depresivní atmosféře. Líbí se mi pozorovat trpící lidstvo, lidi se zabíjí mezi sebou potom, co jim došly poslední zásoby a obecně nesou následky za všechny nezvratné změny spáchané na této planetě. Za každý vyhubený druh, za každý vykácený strom... Homo sapiens sapiens si už neváží ničeho, jen berou a serou na dopady svého chování. Chtělo by to zavést Očistu (jo přesně jako ten film) jednou ročně pro redukci lidské populace, protože do 30 let nás tu bude 10 miliard, což je pokládáno za vrchol kapacity Země, ale to jsem se zase nechal unést. Peace, kreténi.

• 1.7.2018  23:47
    Pomáda 2 (1982)

Jeden z prvních filmů mladé Michelle Pfeiffer, kvůli které jsem se odhodlal podívat na pokračování Pomády. Jednička s Travoltou se mi líbí, je o dost lepší, ale že by si dvojka zasloužila tolik odpadů, to bych teda neřekl. Sice mezi hlavní dvojicí nefunguje taková chemie, ale velká nuda to vyloženě není. Nejvíce mě rozesmála písnička "Reproduction" nebo-li rozmnožování, které se zrovna vyučovalo během hodiny přírodopisu a člověk se v ní přirovnával k rostlinám. 40 %.

• 25.6.2018  23:30

Díky posledním 30 minutám jsem dostal velkou chuť projet se v kaskadérově legendárním Chevy Nova (samozřejmě na místě řidiče z bezpečnostních důvodů)

• 25.6.2018  02:43

Do toho Joaquine, hezky s nima vyjebej! Nejlepší byla ta scéna na pódiu, jak JP nasraně odhodil mikrofon a skočil si mezi diváky pro toho kreténa. To jsem se mohl smíchy potrhat. Docela se mi ten jeho rap na konci líbil. Kdyby na tom ještě zapracoval, nemusel by dělat herce/loutku. JP je jinak borec s velkým charismatem.

• 25.6.2018  02:05

Jedna z nejlepších her na PS4!

• 18.6.2018  18:05
    Rošťáci (1985)

Jako malý jsem si Goonies pouštěl na VHS a ani dneska mě to nepřestává bavit, český dabing je vynikající. Vůbec jsem netušil, že jednu z hlavních rolí hraje Sean Astin, představitel budoucího Sama z LOTRa. Hudba je také vydařená. Nejvíc se vždy nasměju při té scéně s Cvaldou a mixérem.

• 12.6.2018  23:01
    Hnus (1965)

Někdy se cítím jako ta Carol, hodně jsem se do ní dokázal vžít. Je to hnusnej pocit a černé myšlenky jen tak nezmizí a člověk nikdy neví, kdy přijdou příště. Hnus ještě víc prohloubil moji depresi.

• 10.6.2018  00:25

Dopadlo to mnohem lépe, než jsem po těch přetáčkách čekal. Po druhém zhlédnutí ve 2D s titulky se mi Solo líbil ještě o něco víc než s tím hrozným dabingem. Celkově mi i zvuk přišel hlasitější než ten s dabingem. Užil jsem si to od začátku až do konce. Ron Howard odvedl skvělou práci a zachránil SW co se týká uspokojení fanoušků, i když finančně asi moc ne...Proti hercům nemám žádné výhrady, i Alden to dokázal překvapivě uhrát po těch drbech. Největší radost jsem měl asi z camea mého oblíbeného Dartha Maula stejně jako v RO, kde se zas objevil Vader. Škoda, že Maul taky nepředvedl nějakou řežbu s mečem. To si budem muset asi počkat, třeba brzy bude mít také vlastní film, to bych si přál stejně jako Kenobiho. V celku se mi Solo líbil víc než RO. Hudba byla také povedenější a hlavně při letu Falcona působila epicky (viz scéna ve víru) 80 %.

• 9.6.2018  23:42

Proč to má tady skoro 90 %? Nechápu...nebavilo mě to o moc víc než průměrný Age of Ultron. Čekal jsem větší nářez podle toho přemrštěného hodnocení. Celé to bylo moc roztahané a někdy i nudné. Znovu bych na to nešel, to raději zajdu potřetí na Hana Sola, který mě bavil od začátku do konce.

• 4.6.2018  01:05
    matka! (2017)

První 2/3 jsou skvěle napínavé a plné otázek typu proč a "WTF?" Avšak poslední třetina všechno vyhrotí do maxima, jak jsme u Darrena zvyklí. Už si moc nepamatuji na Requiem za sen, ale vím jistě, že konec se mnou dost zamával a narušil mojí psychickou stabilitu (tedy jestli tam vůbec nějaká byla) Matka! v tom také nezklamala a na konci mi v hlavě nechala jen slušnej psychobordel, kterej rejža potřeboval prej nějak dostat z hlavy, aby ukázal divákům, že pořád umí točit hovadiny na entou, které normálním či kozervativním lidem působí zvracení. Ty hovadiny neberte hanlivě, myslel jsem tím jen Fontánu, ostatní jeho filmy ujdou. Matku jsem viděl dvakrát a ani podruhé neubrala na napětí, konec to ale pro mě všechno poslal do kytek. Jako nenormální divák řeknu, že to bylo i pro mě moc přehnané, protože ty první 2/3 se to vyvíjí jako slušnej horor, kterej pak přejde v něco jiného a předchozí brilantně budovanou atmosféru hodí za hlavu. To je právě škoda. Nebýt poslední WTF třetiny, bylo by to za čtyři. 60 %.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14