kamigava

okres Louny
Nolanofil, SW fan

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 22.4.2019  02:12

Ragnarok mě bavil víc než poslední dva díly Thora dohromady. Je to vtipnější, rychlejší, hláškující a hraje tam Cate Blanchett, jejíž Hela má ale méně prostoru, než jsem čekal. Jeff Goldblum tu sehrál taky parádní vedlejší roli. Soundtrack 80. let tomu sednul též.

• 22.4.2019  00:56

Filmy Woodyho Allena mě jaksi svým šarmem a geniálním scénářem dokážou mile překvapit a Jasmína mě o tom znovu přesvědčila. Cate Blanchett je má oblíbenkyně a tahle role životem zklamané a na práškách s alkoholem závislé ženě ji sedla náramně. Aleca Baldwina jsem nikdy moc nemusel, ale tady jsem mu přišel na chuť, jelikož mu stačila vedlejší role, kde mi nevadil. Woody umí točit příběhy o komplikovaných vztazích, zakázané lásce, zdrcených osudech a tento mix servíruje se špětkou sarkasmu a celé to ještě dokáže zabalit do komedie.

• 18.4.2019  23:42
    Action Man (TV seriál) (1995)

Vzpomínky na dětství u televize. Byl to tenkrát asi můj nej animák.

• 15.4.2019  00:50

Tak tohle mě dostalo! Silný zážitek!

• 13.4.2019  16:19

Velmi povedený horůrek s trochu zvráceným námětem, ale mě zvrácené věci nevadí, protože nejsem konvenční divák. Jsem rád, že King tu knihu nakonec vydal a mohli jsme se tak dočkat kvalitního hororu po delší době. Jasona Clarkea jsem si oblíbil už v Everestu a ve Smrtihlavovi. Závěr byl epickej a dostal mě! Až mi taky umře kocour, vyhledám tento obávaný hřbitov... (zlověstný smích)

• 13.4.2019  01:33

Lady Gaga mi nikdy nebyla moc sympatická, ale zpívat umí. Bradley Cooper zase moc zpívat neumí, ale je to charismatický herec. Jejich společná píseň "Shallow" se mi ale tak zalíbila, že jsem ten film prostě musel risknout. Nestrhlo mě to, bohužel, ani ta tragédie na konci. To už Bohemian Rhapsody byla lepší.

• 7.4.2019  00:37

Po celou dobu elegantní, napínavý a mysteriózní thriller, který ani za 60 let své existence neztratil půvab. Po delší době jsem zase narazil na další film od Hitchcocka a mistr mě nezklamal. Takto se tvoří nestárnoucí filmy. Severozápadní linka je důkazem toho, že kvalitní film nepotřebuje tunu CGI, akčních sekvencí, krve, nahoty, obrovský marketing a vše ostatní, co má dnes většina moderních filmů. Bohatě stačí chytrý námět, scénář, sympatičtí herci, mezi kterými to chemicky funguje, pak přidejte ještě třešničku na dort ve formě důsledné režie a excelentní dílo je na světě. PS: Plný počet dávám jen opravdu těm nejoblíbenějším filmům, ale hodnocení je furt jen číslo a mě stačilo, že jsem film nespustil z očí a to jsem byl už trochu v náladě. Už se těším na další kousek od pana H.

• 31.3.2019  00:44
    Hodiny (2002)

Hodiny mě fascinovaly svým vyprávěním a hypnotizovaly Glassovým pianem v pozadí. Z těch tří dam mě nejvíce nadchla Nicole Kidman. Líbilo se mi, jak se zde dost filozofuje nad smyslem života. Veselý den z toho rozhodně mít nebudete, ale podle mě jsou tyto otázky důležité a i obyčejný smrtelník by na ně neměl zapomínat a ptát se, jaký je jeho úděl na tomto světě. Knihu jsem nečetl, třeba bych z filmu měl lepší dojem, ale mou pozornost si přesto udržel až do konce. Režisér Daldry umí, ale něco tomu chybělo, aby mi spadla čelist.

• 25.3.2019  02:47
    Climax (2018)

Po tomto "vyvrcholení" alias Climaxu už si od nikoho radši nevezmu drink, který může obsahovat drogu neznámého původu. Lákala mě hlavně Sofia Boutella a tanec. První půlka se odvíjí ještě v pohodě pod vlivem jen chytlavé taneční elektronické hudby 90. let. V úvodu se rychle seznámíme s bandou tanečníků, abychom k nim měli aspoň nějaký vztah, protože pak se začne konat dost depresivní, chaotická a sexuální "párty" pod vlivem neznámé drogy. I takto se může obyčejná oslava s vlastními kamarády zvrtnout. Je pravda, že život je pomíjivé potěšení. Jen smrt je jistá.

• 23.3.2019  18:51

Parádní road movie, kde se znovu ukázal můj oblíbenec Viggo. Jako černoch bych nechtěl žít v této době plné předsudků a rozdělování všeho na bílou a černou. Připomnělo mi to francouzské Nedotknutelné, akorát Zelená kniha je obrácená - bílej maká pro černýho. 80 %

• 17.2.2019  15:22
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Mám za sebou první epizodu a chytlo mě to! Hlavně je tam můj zvláštní oblíbenec Cillian Murphy. Vždcky mě fascinovaly staré a špinavé ulice ať už v Londýně či v Birminghamu. Rád se také dozvím něco o britské mafii než jen o italsko-americké, o které už jsem toho viděl plno.

• 16.2.2019  22:00

Alita mě dostala! Málem to bylo i na plný počet, což dávám zřídka. Rodriguez s Cameronem mě moc potěšili a předhodili mi slušnou porci kyberadrenalinu v postapo žánru, nádhernou a roztomilou hrdinku Alitu, fungující romanci (i slza byla na krajíčku), spletitý příběh plný zvratů v rychlém tempu, že bych chtěl vidět rovnou dvojku. Prostě mě to očarovalo jako naposledy Ready Player One. Už z traileru jsem tušil, že to bude nářez. Hudba taky skvěle doplňuje celý film. Rád jsem po dlouhé době zase viděl oblíbené herce jako Jennifer Connelly a Ch. Waltze, i Skrein alias nový Kurýr zahrál slušný vedlejší part. Cameron to mohl původně nechat v R ratingu a byla by to dokonalost. Už se nemůžu dočkat, až to uvidím znovu ale v původním znění. 80 %.

• 3.2.2019  01:40
    The Ritual (2017)

Po tomhle hororu už se mi nechce do lesů!

• 26.1.2019  02:43

Je neuvěřitelné, co všechno se může stát ve vztahu. Z filmu jsem si odnesl ponaučení, že je lepší být sám a užívat svobody, než zažít zklamání či pomstu. Nevím, koho litovat víc. Oscar s Mimi si udělali ze života peklo, ale všechno vždy začíná naivní jiskrou, pokračuje plamenem, který dřív nebo později stejně vyhasne. Hořký měsíc považuji za jeden z nejlepších filmů Polanskiho, který se mi zaryl hluboko pod kůži.

• 7.1.2019  22:19
    Past (1996)

Vůbec nechápu, jak mi tento vynikající thriller mohl proklouznout mezi prsty. Těm holkám to spolu ale sekne. Wachowski umí víc než jen Matrix.

• 6.1.2019  23:03
    Turks fruit (1973)

Promiskuitního Rutgera Hauera vidím poprvé a nestačím se divit, co všechno je ochotný provádět, ale u pana Verhovna se to dá pochopit. Bavilo mě to, bylo to slušné drama se špetkou zvráceného humoru, který konvenční společnost hned zavrhne. Lidi, chce to trochu nadhledu. To, co není "normální" u nás, může být naprosto běžné kousek vedle. Konzervativci, kterým ze všeho nejvíc záleží na reputaci, by se neměli na tohle dívat, jinak jim vypadnou oči.

• 6.1.2019  01:18
    Aquaman (2018)

Váhám i s vyšším hodnocením, ale na víc jak 60% to nakonec nevidím. Aquaman má od začátku šílené tempo jak torpédo a najdou se v něm i epické scény, které jsou výborně doplněné heroickou hudbou. Ta mě na tom uchvátila asi nejvíc. Vysoké tempo Wanovi však nestačí a jakmile si myslíte, že film míří do finále, ještě na vás vybafne pár dalších nestvůr, lokalit a zvratů. Nejvíce cool je pro mě asi ta Sicílie, kde je aspoň trochu opravdové a hmatatelné prostředí. Pod hladinou to také nevypadá hrozně, ale jsem odpůrce nadměrného užívání CGI, i když v tomto superhrdinském fantasy jsem to čekal a předem se s tím smířil. Tak hnusně přeplácané jako BvS to není. A příbehově mě to zaujalo určitě víc jak nevýrazný Suicide Squad. Stejně tady budu furt klít, že boží éra Nolanova Temného rytíře je už dávno pryč. Ach jo, kde jsou ty časy... PS: líbí se mi, že film se snaží poukázat na aktuální ekologické problémy a poučuje, abychom si více vážili našeho doposud jediného světa, než si ho sami zničíme. PPS: jsem rád, že jsem po delší době zase viděl Nicole Kidman na plátně, furt jí to sluší.

• 3.1.2019  04:47

Tak moc mě to překvapilo, až mě to dojalo a uvědomil jsem si, že musím prostě žít a dělat vše naplno, co mám rád, dokud mám ještě čas. Vůbec nezávidím ženám, jak to mohou mít v životě těžké a rozdíl mezi manželstvím a prostitucí je skoro minimální, protože v obojím je žena většinou jen majetkem chlapa. Na konci, kdy Valerie navštívila toho posledního "klienta", jsem měl slzu na krajíčku. Vůbec nechápu zdejší 50% hodnocení. Mě příběh Val tedy dostal.

• 2.1.2019  01:58

Předem děkuji redakci Moviezone, že mi tento netradiční film doporučili. Fascinovalo mě už to, že tam sám hraje jen jeden herec s minimem slov (a je to zrovna Redford!) a celkově ten jednoduchý přístup režiséra, který nám chtěl ukázat, jak nevyzpytatelná může být matka příroda. Ať už jste viděli boží Útěk do divočiny, Gravitaci, či Everest, moře je další prostředí, které může člověku život pěkně znepříjemnit. Opět bych nejraději zažil takový film v kině, kde vám každá bouřka, šumění vln či krásná hudba proniká celým tělem a můžete se naplno vcítit do pocitů přeživších. Sice hodnotím jen 3/5, ale na druhou stranu jsem moc rád, že jsem ten film viděl. Protože každý takový film o prosté snaze přežít mi dává najevo, že se mám stále dobře a že stojí za to žít dál. Mohl bych se mít mnohem hůř jako ti chudáci ve filmu. Při psaní tohoto komentáře si zrovna přehrávám podmanivý soundtrack, který mi tu naději do života bude neustále připomínat. Závěr filmu vytahuje můj dojem ke 4/5, ale obsahově to bylo trochu chudší, než jsem čekal. Dojemná byla pro mě určitě scéna se vzkazem v lahvi, kdy je pro našeho muže už vše beznadějné. Docela rád bych se o něm, jeho životě a motivaci dozvěděl víc. Věděli jsme jen to nejnutnější a to, že je to zkušený mořeplavec, kterého nemůže nic překvapit a jen tak nezpanikaří. Abych se s ním ale mohl naplno ztotožnit, potřeboval bych o něm vědět alespoň pár dalších podrobností, třeba to, že je tam za mořem někdo, kdo ho postrádá, kdo ho bude hledat, komu bude chybět apod. Takhle jsem ho vnímal jen jako dalšího cizího nešťastníka. 60 %.

• 30.12.2018  02:18
    Caligula (1979)

Malcolm se na Caligulu náramně hodí s tím jeho vyšinutým ksichtíkem. Jinak Caligula je fakt jen porno-historický film o vzestupu a pádu jednoho z nejzvrhlejších panovníků v historii lidstva. Viděl jsem delší necenzurovanou verzi se vším všudy a nebylo to tak nezáživné, jak jsem očekával. Většina erotiky je zde explicitní, ale dá se na to koukat, sado maso to zrovna není. Normální lidi to sice ihned odsoudí, ale berme v potaz, že takový byl pravděpodobně život na dvoře císaře Caliguly.

• 23.12.2018  19:09
    Amadeus (1984)

Úžasné drama o dvou velikánech vážné hudby, které jsem poprvé viděl snad ještě na základce. Tenkrát mě to moc nestrhlo, protože jsem do hudby nebyl tak zapálený, nebo proto, že jsme tento dlouhý epos viděli na části. Dnes už musím Amadeovi přidat jednu hvězdu. Líbili se mi oba představitelé a oba jsem je i stejně nakonec litoval (Salieriho asi o trošku víc) Plný počet mu dát nemohu, protože do té minoritní kategorie řadím vyloženě jen oblíbené srdcovky. Hudbu miluji a ne náhodou jsem se rozhodl dát Amadeovi znovu šanci. Mám nový směr a cíl do života. Rád bych se totiž naučil hrát na klavír. Zatím hledám lektora. Věřím, že by mě to naplňovalo a zvuk piána mi vždycky přinášel klid na duši. Chce to hlavně píli a dávku trpělivosti.

• 18.12.2018  23:07

Fanoušek skupiny Queen zrovna nejsem, ale jejich hudba mi nevadí. Pár hitů od nich znám. Šel jsem na to jen ze zvědavosti, protože nechápu, jak se tento film může ještě po měsíci řadit jako 4. nejlepší film. Rami Malek sice dokáže film utáhnout sám a díky němu mě život Freddieho celkem zaujal, ale čekal jsem větší zábavu a závěrečný koncert Live Aid okázalejší. Ani na ty čtyři hvězdy mě to tak nestrhlo. Bohužel. 60 %.

• 11.12.2018  02:59

Nemám rád svět peněz, ekonomiku, burzy, hrabaví kravaťáky a tenhle film mě v tom jen utvrdil. Na rozdíl od Vlka z Wall Street tohle absolutně postrádá humor, který by to nudné žvanění o hypotékách a investicích trochu odlehčil. Ani kokain se tu nešňupe! Ten je přece pro boháče. :D Jediný Christian Bale mi zde přišel sympatický. 40 %.

• 9.12.2018  01:16

Místy napínavý film se skvělou atmosférou. Hlavní hrdina/badatel má na takovou roli správné charisma, ale příběh je moc rozvleklý a nakonec toho stejně moc neodhalí.

• 1.12.2018  00:25

Dojemný italský film s nádhernou Florindou, která si znovu zahrála po boku Tonyho. Už podle popisu to vypadalo na smutný příběh o neuhašené lásce, kterou znovu zažehne Tonyho smrtelná nemoc. Kdybych věděl, že mi zbývá pár měsíců života, asi bych taky uvažoval o sebevraždě, než jen s nejistotou čekat na věčnou tmu. Začátek filmu má celkem pomalý start, ale od okamžiku, co on jí řekne, že je vážně nemocný, pocítíte najednou nad ním velkou lítost a sami jste rádi, že se můžete další den probudit, i když nikdy není nic jisté... Musím určitě pochválit hudbu, kterou se mi hned připomněl mistr Morricone, ale byl to jiný skladatel jménem Cipriani, který bohužel náhodou nedávno zemřel (RIP) Krása, mistře!

• 30.11.2018  01:31

Výtečný film o šílené válce, který trochu minul zdejší publikum podle počtu hodnocení, což je velká škoda. Nic moc jsem upřímně od tématu nečekal. Nějaká náboženská válka z roku nebreč. Koho to zajímá? Ale k čertu s předsudky. K filmu mě nalákalo právě obsazení Caine, Sharif a Bolkan. Všichni podali skvělý výkon. Poprvé jsem viděl Cainea zamlada a musím říct, že to byl opravdu fešák a role tvrdého kapitána mu padla. Více než samotné postavy mě ale zaujal příběh. Pořád se tam něco dělo. Mělo to prostě kvalitní obsah. Kdybych se začal rozepisovat, asi bych tu byl do rána. Závěr filmu můj dojem ještě víc vylepšil. Malou výtku bych viděl možná v délce filmu. Jinak tento film určitě doporučuji. Lidé slepě věřící v nějakého boha by se měli na tento film podívat, aby pochopili, jakou zkázu je takový náboženský fanatizmus schopný přinést. Nebo ať radši na to nekoukají, aby z nich nebyli ještě ateisté. Když jste byli v této době trošku na hlavu, nemohli jste zajít k psychologovi, ale poslali vás rovnou na hranici upálit jako čarodějnici. Velkým hříchem lidí je to, že čím více lidí věří lži, tím více lidí si myslí, že je to pravda! Dneska to pokračuje, akorát jsme zlou církev vyměnili za média.

• 27.10.2018  19:44
    Everest (2015)

Nemám slov, Everest jsem dlouho odkládal, protože jsem myslel, že půjde o další Vertical Limit, ale zmýlil jsem se. Lituju, že jsem na to nešel do IMAXu, protože tam by mě to ještě víc emocionálně položilo. Opravdu mi bylo líto Roba a je škoda, že se z hory vrátil ten, komu jsem to ani nepřál, ale život je nespravedlivý a Čomolungma neboli matka světa si nevybírá. Nicméně je to každého svobodná volba, zda podstoupí takové riziko. I když nemám horolezecké zkušenosti, vždycky jsem chtěl dokázat něco velmi náročného, ale po tomto filmu už mě celkem přešla chuť zdolat Everest. To radši potřetí zaběhnu maraton třeba v Římě, kde mi nehrozí mrazem zčernalé prsty a jejich amputace.

• 21.10.2018  01:47

Čekal jsem něco podobného jako je Atomic Blonde, ale Red Sparrow je více komornější a napínavější špionskej thriller, který vás několikrát dějově překvapí. Zatímco AB sází hlavně na brutální akci, tak RS má zase soudržnější a lépe pochopitelnou zápletku. Jennifer mi nevadí v žádném filmu a tady jí to sedne a párkrát si sáhne i na dno (tak náročné to zase pro ni jako psycho Mother! asi nebylo...) Líbí se mi hudba od Howarda, která má furt takovej ruskej nádech. Jeremy Irons jako vždy super herec a Frantu Lawrence mám rád od doby, co natočil Constantina a I Am Legend. Po ne moc vydařené třetí části Hunger Games je toto skvělý návrat do formy! 80 %.

• 20.10.2018  01:39
    Halloween (2018)

Zklamaný rozhodně nejsem. Pokračování Halloweenu má parádní atmosféru i soundtrack, který Carpenter pěkně vylepšil (připomnělo mi to hodně 80's). Samotný Michael i v šedesáti je pořád silný a creepy a "nová" maska se tvůrcům opravdu vydařila. Laurie je správně paranoidní po 40 letech, jelikož nikdy neví, který Halloween si Michael zrovna vybere. Laurie je fakt ready na všechno a má doma hotovou pevnost, kterou náš "Shape" stejně proplíží. Líbí se mi, že úvodní titulky zůstali skoro stejné jako v originále a vůbec celý film pěkně odkazuje, aniž by vykrádal. Zabíjení se také drží při zemi, i když bych klidně uvítal jednu brutální vraždu jako v Zombieho verzi. Halloween byl vždycky nejsilnější v budování napětí, které je ke konci fakt intenzivní. Je tu i jeden zvrat, což docela umlčelo uřvané publikum malých spratků, kteří seděli přede mnou. I když byli 2x napomenutí, tak tu hubu nezavřeli Vřískoti! Sám jsem myslel, že se proměním v Michaela a půjdu je vykuchat, ale měli to štěstí, že jsem si nevzal ani revolver. To by byly krvavé orgie! Jak já tyhle lidi z hloubky svého černého srdce nesnáším. No jo, u nás bylo zase vyprodáno. Kdyby se tato pubertální invaze nestala, užil bych si to naplno. Nicméně je to více než důstojné pokračování a pocta originálu. 80 %.

• 14.10.2018  00:09

Miluju filmy o dobývání vesmíru, ale po zhlédnutí Kozoroh 1 (1977) a Interstellaru se mi nechce na 100% věřit, že Neil Armstrong přistál na Měsíci. Biografie First Man má trochu potíž v tom, že její konec známe, nebo vlastně neznáme? Je pravda, že tam Amíci skutečně byli a nenatočili to někde ve studiu? Tahle myšlenka mi stále trochu hlodá v mozku, ale moc rád bych chtěl věřit, že lidstvo opravdu něco takového dokázalo. Tak to byly konspirační teorie a teď blíž k filmu samotnému. Je to natočené dost věrohodně, více praktických efektů než CGI, hodně mi to připomíná právě Interstellar. Na druhou stranu kamera věnuje víc času pohledům z kokpitu než zvenku na celé dění. Je občas i dost roztřesená, ale asi to má svůj důvod. Každý let buď v simulátoru nebo v raketě působí hodně intenzivně a v IMAXu si připadáte přímo jako v té klaustrofobické kabině s Neilem, který v tak děsivých situacích umí zachovat klid a tím se dostávám ke Goslingovi. Ten je tu často mlčenlivý, ale Neil byl ve skutečnosti asi také a v klidu byla jeho síla. Naopak jeho žena je protipól plný hysterie, který celý jejich vztah vyvažuje. Ale nehledě na to mezi nimi není skoro žádná uvěřitelná chemie. Neil bere i rodinu analyticky a řekne jim, že je velká pravděpodobnost, že se nevrátí a víc k tomu nemá co dodat. Manželka je zase hodně emocionální a nechápe jeho chladný přístup k možným dopadům na jeho rodinu. Pro Neila je prostě let na Měsíc jen jako další let na Hawaii, pohoda klídek a tabáček... No, Neil je opakem Coopera z Interstellaru, který by pro svou Murph umřel. Jinak bych chtěl pochválit hudbu, která byla nejvýraznější při přistání na Měsíc (samozřejmě) a při startu Apolla 11. Bohužel na Měsíci kamera stráví jen pár minut, uroní se malá slza a zase jsme zpět na Zemi. Mrzí mě, že jsem neviděl epickou scénu návratu na Zem jako v Gravitaci. Čekal jsem i krásné dlouhé záběry na naši modrou planetku, ale to se nekonalo. Je to pojaté hodně komorně a měli byste se spíš vcítit do kůže samotných astronautů zavřených v prťavém modulu smontovaného z prošlého materiálu, než abyste přehledně sledovali celou trajektorii letu. U někoho by ty záběry z kabin mohly vyvolat doslova epilepsii. Jo, tak děsivé to bylo. Šel bych na to znovu, ale kdyby to zkrátili minimálně o půl hodiny. Už tak je tam moc vaty okolo. Ale když přijde na nějaký let, přestanete na chvíli dýchat. Jít na to do 4DX by byla asi výzva. To bych si vyžádal pásy... 60% PS: Doporučuji předem zhlédnout vynikající seriál: When We Left Earth: The NASA Missions (2008) Mnohokrát se mi tento dokument při sledování First Mana vybavil a jeho "znalosti" mi dávaly větší přehled. PPS: slavný motivační proslov JFK nikdy neomrzí - "We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.”

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15