kamigava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 7.1.2019  22:19
    Past (1996)

Vůbec nechápu, jak mi tento vynikající thriller mohl proklouznout mezi prsty. Těm holkám to spolu ale sekne. Wachowski umí víc než jen Matrix.

• 6.1.2019  23:03
    Turks fruit (1973)

Promiskuitního Rutgera Hauera vidím poprvé a nestačím se divit, co všechno je ochotný provádět, ale u pana Verhovna se to dá pochopit. Bavilo mě to, bylo to slušné drama se špetkou zvráceného humoru, který konvenční společnost hned zavrhne. Lidi, chce to trochu nadhledu. To, co není "normální" u nás, může být naprosto běžné kousek vedle. Konzervativci, kterým ze všeho nejvíc záleží na reputaci, by se neměli na tohle dívat, jinak jim vypadnou oči.

• 6.1.2019  01:18
    Aquaman (2018)

Váhám i s vyšším hodnocením, ale na víc jak 60% to nakonec nevidím. Aquaman má od začátku šílené tempo jak torpédo a najdou se v něm i epické scény, které jsou výborně doplněné heroickou hudbou. Ta mě na tom uchvátila asi nejvíc. Vysoké tempo Wanovi však nestačí a jakmile si myslíte, že film míří do finále, ještě na vás vybafne pár dalších nestvůr, lokalit a zvratů. Nejvíce cool je pro mě asi ta Sicílie, kde je aspoň trochu opravdové a hmatatelné prostředí. Pod hladinou to také nevypadá hrozně, ale jsem odpůrce nadměrného užívání CGI, i když v tomto superhrdinském fantasy jsem to čekal a předem se s tím smířil. Tak hnusně přeplácané jako BvS to není. A příbehově mě to zaujalo určitě víc jak nevýrazný Suicide Squad. Stejně tady budu furt klít, že boží éra Nolanova Temného rytíře je už dávno pryč. Ach jo, kde jsou ty časy... PS: líbí se mi, že film se snaží poukázat na aktuální ekologické problémy a poučuje, abychom si více vážili našeho doposud jediného světa, než si ho sami zničíme. PPS: jsem rád, že jsem po delší době zase viděl Nicole Kidman na plátně, furt jí to sluší.

• 3.1.2019  04:47

Tak moc mě to překvapilo, až mě to dojalo a uvědomil jsem si, že musím prostě žít a dělat vše naplno, co mám rád, dokud mám ještě čas. Vůbec nezávidím ženám, jak to mohou mít v životě těžké a rozdíl mezi manželstvím a prostitucí je skoro minimální, protože v obojím je žena většinou jen majetkem chlapa. Na konci, kdy Valerie navštívila toho posledního "klienta", jsem měl slzu na krajíčku. Vůbec nechápu zdejší 50% hodnocení. Mě příběh Val tedy dostal.

• 2.1.2019  01:58

Předem děkuji redakci Moviezone, že mi tento netradiční film doporučili. Fascinovalo mě už to, že tam sám hraje jen jeden herec s minimem slov (a je to zrovna Redford!) a celkově ten jednoduchý přístup režiséra, který nám chtěl ukázat, jak nevyzpytatelná může být matka příroda. Ať už jste viděli boží Útěk do divočiny, Gravitaci, či Everest, moře je další prostředí, které může člověku život pěkně znepříjemnit. Opět bych nejraději zažil takový film v kině, kde vám každá bouřka, šumění vln či krásná hudba proniká celým tělem a můžete se naplno vcítit do pocitů přeživších. Sice hodnotím jen 3/5, ale na druhou stranu jsem moc rád, že jsem ten film viděl. Protože každý takový film o prosté snaze přežít mi dává najevo, že se mám stále dobře a že stojí za to žít dál. Mohl bych se mít mnohem hůř jako ti chudáci ve filmu. Při psaní tohoto komentáře si zrovna přehrávám podmanivý soundtrack, který mi tu naději do života bude neustále připomínat. Závěr filmu vytahuje můj dojem ke 4/5, ale obsahově to bylo trochu chudší, než jsem čekal. Dojemná byla pro mě určitě scéna se vzkazem v lahvi, kdy je pro našeho muže už vše beznadějné. Docela rád bych se o něm, jeho životě a motivaci dozvěděl víc. Věděli jsme jen to nejnutnější a to, že je to zkušený mořeplavec, kterého nemůže nic překvapit a jen tak nezpanikaří. Abych se s ním ale mohl naplno ztotožnit, potřeboval bych o něm vědět alespoň pár dalších podrobností, třeba to, že je tam za mořem někdo, kdo ho postrádá, kdo ho bude hledat, komu bude chybět apod. Takhle jsem ho vnímal jen jako dalšího cizího nešťastníka. 60 %.

• 30.12.2018  02:18
    Caligula (1979)

Malcolm se na Caligulu náramně hodí s tím jeho vyšinutým ksichtíkem. Jinak Caligula je fakt jen porno-historický film o vzestupu a pádu jednoho z nejzvrhlejších panovníků v historii lidstva. Viděl jsem delší necenzurovanou verzi se vším všudy a nebylo to tak nezáživné, jak jsem očekával. Většina erotiky je zde explicitní, ale dá se na to koukat, sado maso to zrovna není. Normální lidi to sice ihned odsoudí, ale berme v potaz, že takový byl pravděpodobně život na dvoře císaře Caliguly.

• 23.12.2018  19:09
    Amadeus (1984)

Úžasné drama o dvou velikánech vážné hudby, které jsem poprvé viděl snad ještě na základce. Tenkrát mě to moc nestrhlo, protože jsem do hudby nebyl tak zapálený, nebo proto, že jsme tento dlouhý epos viděli na části. Dnes už musím Amadeovi přidat jednu hvězdu. Líbili se mi oba představitelé a oba jsem je i stejně nakonec litoval (Salieriho asi o trošku víc) Plný počet mu dát nemohu, protože do té minoritní kategorie řadím vyloženě jen oblíbené srdcovky. Hudbu miluji a ne náhodou jsem se rozhodl dát Amadeovi znovu šanci. Mám nový směr a cíl do života. Rád bych se totiž naučil hrát na klavír. Zatím hledám lektora. Věřím, že by mě to naplňovalo a zvuk piána mi vždycky přinášel klid na duši. Chce to hlavně píli a dávku trpělivosti.

• 18.12.2018  23:07

Fanoušek skupiny Queen zrovna nejsem, ale jejich hudba mi nevadí. Pár hitů od nich znám. Šel jsem na to jen ze zvědavosti, protože nechápu, jak se tento film může ještě po měsíci řadit jako 4. nejlepší film. Rami Malek sice dokáže film utáhnout sám a díky němu mě život Freddieho celkem zaujal, ale čekal jsem větší zábavu a závěrečný koncert Live Aid okázalejší. Ani na ty čtyři hvězdy mě to tak nestrhlo. Bohužel. 60 %.

• 11.12.2018  02:59

Nemám rád svět peněz, ekonomiku, burzy, hrabaví kravaťáky a tenhle film mě v tom jen utvrdil. Na rozdíl od Vlka z Wall Street tohle absolutně postrádá humor, který by to nudné žvanění o hypotékách a investicích trochu odlehčil. Ani kokain se tu nešňupe! Ten je přece pro boháče. :D Jediný Christian Bale mi zde přišel sympatický. 40 %.

• 9.12.2018  01:16

Místy napínavý film se skvělou atmosférou. Hlavní hrdina/badatel má na takovou roli správné charisma, ale příběh je moc rozvleklý a nakonec toho stejně moc neodhalí.

• 1.12.2018  00:25

Dojemný italský film s nádhernou Florindou, která si znovu zahrála po boku Tonyho. Už podle popisu to vypadalo na smutný příběh o neuhašené lásce, kterou znovu zažehne Tonyho smrtelná nemoc. Kdybych věděl, že mi zbývá pár měsíců života, asi bych taky uvažoval o sebevraždě, než jen s nejistotou čekat na věčnou tmu. Začátek filmu má celkem pomalý start, ale od okamžiku, co on jí řekne, že je vážně nemocný, pocítíte najednou nad ním velkou lítost a sami jste rádi, že se můžete další den probudit, i když nikdy není nic jisté... Musím určitě pochválit hudbu, kterou se mi hned připomněl mistr Morricone, ale byl to jiný skladatel jménem Cipriani, který bohužel náhodou nedávno zemřel (RIP) Krása, mistře!

• 30.11.2018  01:31

Výtečný film o šílené válce, který trochu minul zdejší publikum podle počtu hodnocení, což je velká škoda. Nic moc jsem upřímně od tématu nečekal. Nějaká náboženská válka z roku nebreč. Koho to zajímá? Ale k čertu s předsudky. K filmu mě nalákalo právě obsazení Caine, Sharif a Bolkan. Všichni podali skvělý výkon. Poprvé jsem viděl Cainea zamlada a musím říct, že to byl opravdu fešák a role tvrdého kapitána mu padla. Více než samotné postavy mě ale zaujal příběh. Pořád se tam něco dělo. Mělo to prostě kvalitní obsah. Kdybych se začal rozepisovat, asi bych tu byl do rána. Závěr filmu můj dojem ještě víc vylepšil. Malou výtku bych viděl možná v délce filmu. Jinak tento film určitě doporučuji. Lidé slepě věřící v nějakého boha by se měli na tento film podívat, aby pochopili, jakou zkázu je takový náboženský fanatizmus schopný přinést. Nebo ať radši na to nekoukají, aby z nich nebyli ještě ateisté. Když jste byli v této době trošku na hlavu, nemohli jste zajít k psychologovi, ale poslali vás rovnou na hranici upálit jako čarodějnici. Velkým hříchem lidí je to, že čím více lidí věří lži, tím více lidí si myslí, že je to pravda! Dneska to pokračuje, akorát jsme zlou církev vyměnili za média.

• 27.10.2018  19:44
    Everest (2015)

Nemám slov, Everest jsem dlouho odkládal, protože jsem myslel, že půjde o další Vertical Limit, ale zmýlil jsem se. Lituju, že jsem na to nešel do IMAXu, protože tam by mě to ještě víc emocionálně položilo. Opravdu mi bylo líto Roba a je škoda, že se z hory vrátil ten, komu jsem to ani nepřál, ale život je nespravedlivý a Čomolungma neboli matka světa si nevybírá. Nicméně je to každého svobodná volba, zda podstoupí takové riziko. I když nemám horolezecké zkušenosti, vždycky jsem chtěl dokázat něco velmi náročného, ale po tomto filmu už mě celkem přešla chuť zdolat Everest. To radši potřetí zaběhnu maraton třeba v Římě, kde mi nehrozí mrazem zčernalé prsty a jejich amputace.

• 21.10.2018  01:47

Čekal jsem něco podobného jako je Atomic Blonde, ale Red Sparrow je více komornější a napínavější špionskej thriller, který vás několikrát dějově překvapí. Zatímco AB sází hlavně na brutální akci, tak RS má zase soudržnější a lépe pochopitelnou zápletku. Jennifer mi nevadí v žádném filmu a tady jí to sedne a párkrát si sáhne i na dno (tak náročné to zase pro ni jako psycho Mother! asi nebylo...) Líbí se mi hudba od Howarda, která má furt takovej ruskej nádech. Jeremy Irons jako vždy super herec a Frantu Lawrence mám rád od doby, co natočil Constantina a I Am Legend. Po ne moc vydařené třetí části Hunger Games je toto skvělý návrat do formy! 80 %.

• 20.10.2018  01:39
    Halloween (2018)

Zklamaný rozhodně nejsem. Pokračování Halloweenu má parádní atmosféru i soundtrack, který Carpenter pěkně vylepšil (připomnělo mi to hodně 80's). Samotný Michael i v šedesáti je pořád silný a creepy a "nová" maska se tvůrcům opravdu vydařila. Laurie je správně paranoidní po 40 letech, jelikož nikdy neví, který Halloween si Michael zrovna vybere. Laurie je fakt ready na všechno a má doma hotovou pevnost, kterou náš "Shape" stejně proplíží. Líbí se mi, že úvodní titulky zůstali skoro stejné jako v originále a vůbec celý film pěkně odkazuje, aniž by vykrádal. Zabíjení se také drží při zemi, i když bych klidně uvítal jednu brutální vraždu jako v Zombieho verzi. Halloween byl vždycky nejsilnější v budování napětí, které je ke konci fakt intenzivní. Je tu i jeden zvrat, což docela umlčelo uřvané publikum malých spratků, kteří seděli přede mnou. I když byli 2x napomenutí, tak tu hubu nezavřeli Vřískoti! Sám jsem myslel, že se proměním v Michaela a půjdu je vykuchat, ale měli to štěstí, že jsem si nevzal ani revolver. To by byly krvavé orgie! Jak já tyhle lidi z hloubky svého černého srdce nesnáším. No jo, u nás bylo zase vyprodáno. Kdyby se tato pubertální invaze nestala, užil bych si to naplno. Nicméně je to více než důstojné pokračování a pocta originálu. 80 %.

• 14.10.2018  00:09

Miluju filmy o dobývání vesmíru, ale po zhlédnutí Kozoroh 1 (1977) a Interstellaru se mi nechce na 100% věřit, že Neil Armstrong přistál na Měsíci. Biografie First Man má trochu potíž v tom, že její konec známe, nebo vlastně neznáme? Je pravda, že tam Amíci skutečně byli a nenatočili to někde ve studiu? Tahle myšlenka mi stále trochu hlodá v mozku, ale moc rád bych chtěl věřit, že lidstvo opravdu něco takového dokázalo. Tak to byly konspirační teorie a teď blíž k filmu samotnému. Je to natočené dost věrohodně, více praktických efektů než CGI, hodně mi to připomíná právě Interstellar. Na druhou stranu kamera věnuje víc času pohledům z kokpitu než zvenku na celé dění. Je občas i dost roztřesená, ale asi to má svůj důvod. Každý let buď v simulátoru nebo v raketě působí hodně intenzivně a v IMAXu si připadáte přímo jako v té klaustrofobické kabině s Neilem, který v tak děsivých situacích umí zachovat klid a tím se dostávám ke Goslingovi. Ten je tu často mlčenlivý, ale Neil byl ve skutečnosti asi také a v klidu byla jeho síla. Naopak jeho žena je protipól plný hysterie, který celý jejich vztah vyvažuje. Ale nehledě na to mezi nimi není skoro žádná uvěřitelná chemie. Neil bere i rodinu analyticky a řekne jim, že je velká pravděpodobnost, že se nevrátí a víc k tomu nemá co dodat. Manželka je zase hodně emocionální a nechápe jeho chladný přístup k možným dopadům na jeho rodinu. Pro Neila je prostě let na Měsíc jen jako další let na Hawaii, pohoda klídek a tabáček... No, Neil je opakem Coopera z Interstellaru, který by pro svou Murph umřel. Jinak bych chtěl pochválit hudbu, která byla nejvýraznější při přistání na Měsíc (samozřejmě) a při startu Apolla 11. Bohužel na Měsíci kamera stráví jen pár minut, uroní se malá slza a zase jsme zpět na Zemi. Mrzí mě, že jsem neviděl epickou scénu návratu na Zem jako v Gravitaci. Čekal jsem i krásné dlouhé záběry na naši modrou planetku, ale to se nekonalo. Je to pojaté hodně komorně a měli byste se spíš vcítit do kůže samotných astronautů zavřených v prťavém modulu smontovaného z prošlého materiálu, než abyste přehledně sledovali celou trajektorii letu. U někoho by ty záběry z kabin mohly vyvolat doslova epilepsii. Jo, tak děsivé to bylo. Šel bych na to znovu, ale kdyby to zkrátili minimálně o půl hodiny. Už tak je tam moc vaty okolo. Ale když přijde na nějaký let, přestanete na chvíli dýchat. Jít na to do 4DX by byla asi výzva. To bych si vyžádal pásy... 60% PS: Doporučuji předem zhlédnout vynikající seriál: When We Left Earth: The NASA Missions (2008) Mnohokrát se mi tento dokument při sledování First Mana vybavil a jeho "znalosti" mi dávaly větší přehled. PPS: slavný motivační proslov JFK nikdy neomrzí - "We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.”

• 29.9.2018  00:55

Nic převratného jsem nečekal, ale nakonec mi to sedlo. Mám totiž rád apokalyptický žánr, kde lidstvo konečně dojelo na své hříchy a mezi společenskými vrstvami se mažou rozdíly, přeživší zoufale bojují o poslední zásoby (btw: miluju hru Last of Us...) V Dokonalém smyslu ta katastrofa sice tak vyhrocená není, ale aspoň odhaluje prvotní dopady na náš druh. Na film jsem se rozhodl podívat hlavně kvůli námětu a kvůli mému oblíbenci Ewanovi, který s Evou vytvořil tu komornější linii příběhu a ta vás na konci dožene skoro až k slzám. To je způsobené i díky velmi dojemné hudbě, která vás melancholicky protáhne celým filmem. Na jednu stranu jsem byl s tím koncem spokojen a dojat, tvůrci chtěli ukázat, že má cenu žít dál jakkoliv omezeně, ale na druhou stranu bych radši viděl netradiční smutný závěr (nejsme v Hollywoodu), který lidstvu nedává naději a diváka víc donutí přemýšlet nad poselstvím, které chce film předat a to zní: Lidi, začněte si vážit toho mála, co nám zbylo na této planetě, tu samou modrou kouli s H2O ve stejné vzdálenosti od Slunce jen tak hned nenajdeme. Jo a jsem rád, že to nebyl jen další z filmů jako je např. 2012 nebo Den poté, které sází spíš na CGI akci než na kvalitní drama. Dávám 80 %.

• 25.9.2018  23:32

Na mě tam bylo moc nevhodného humoru. Ke zdejším žánrům by měli připsat i komedii. Posledních 20 minut ale stálo za zhlédnutí. Jinak vždycky jsem měl radši Jasona než Freddyho a úplně nejradši mám jejich "taťku" Michaela Myerse, kterému ten jejich střet ani nestojí za zvednutí nože.

• 24.9.2018  22:59

Devítka je asi největší sračka z celé série. Má to stupidní příběh, nudné postavy, Jason ani není pravý Jason, hudba absolutně nevhodná a celkově je to tak hnusně amatérsky natočeno, že už si ani nepamatuji, kdy jsem tu naposledy udělil "odpad!" Kdybych to viděl v kině, chtěl bych zpátky peníze po pár minutách. Vůbec ale vůbec už nemám chuť vidět Jason X, což je údajně královna sraček. Radši přeskočím rovnou na Freddy vs. Jason.

• 22.9.2018  23:36

Ani sám mocný Jason by taková zranění nemohl přežít...už se nedivím, proč ho režisér chtěl nechat původně zabít. Také je škoda, že vystříhali krvavé scény. Tommy Jarvis v šestce byl lepším hrdinou než Tina, která ovládá Sílu a hýbe se vším možným, aby toho hajzla konečně sejmula. Aspoň jsem si vzpomněl na mé oblíbené Star Wars.

• 22.9.2018  01:59

Tenhle remake mě "bavil" víc než originál. Měl lepší atmosféru, více krve a rodiče lépe vykonali svou pomstu, kterou jsem potřeboval vidět. Jediný problém jsem měl s padouchy, kteří nepůsobili tak vyšinutě a úchylně jako v originále. Byla to jen banda agresorů, která se potřebovala zbavit nečekaných svědků. V originále bylo aspoň vidět, že jim v té palici pořádně hrabe a každý jejich krok nebyl vůbec předvídatelný.

• 21.9.2018  03:04

Velmi netradiční italský filmek, který běžného diváka odradí už po pár minutách. Přesto jsem tomu dal šanci, protože jsem ho hledal dost dlouho a titulky se mi také podařily sehnat. Lákala mě hlavně úžasná Morriconeho hudba a krásná Florinda Bolkan. Florindy je tu dostatek, akorát té krásné hudby moc ne. Hlavní téma filmu sice sem tam pobrukuje, ale čekal jsem lepší využití. Závěrečná bohužel jen titulková skladba "Hurry To Me" je pro mě jednou z nejvíce emotivních písní, kterou jsem mohl slyšet a pro tento film se moc hodí. Kdyby děj byl více ucelený a nebyl tak chaotický, hodnotil bych lépe. Přijde mi, že to tvůrci sestříhali náhodně v opilosti. Jednu hvězdu tedy dávám za hudbu a druhou za Florindu. Zbytek ani nemá smysl komentovat.

• 16.9.2018  01:30
    Jack Rozparovač (TV film) (1988)

Mám rád temné, špinavé uličky Londýna v 19. století a záhadu Jacka Rozparovače. Kdyby to ale zkrátili do jednoho filmu, hodnotil bych lépe. Ani pan herec Michael Caine to nevytáhl.

• 15.9.2018  00:08

Ve dvojce konečně na scénu nastupuje JASON sice s pytlem na hlavě, ale furt je to lepší než šílená paní Voorheesová z jedničky.

• 14.9.2018  17:08

Michael Myers a jeho Halloween série se mi líbí mnohem víc.

• 8.9.2018  16:35

Čekal jsem větší trhák, ale tohle byla jen taková chaotická slátanina i když se sympatickými hereckými výkony. Závěr to vylepšil, který mě trochu dojal, ale bez něj bych šel ještě níž. Mám rád, když si filmaři pohrávají s časem jako to umí brilantně můj oblíbený Nolan, ale tohle mi moc nesedlo. 60 %.

• 26.8.2018  22:41
    Westworld (1973)

Myšlenku má Westworld přitažlivou, ale to z něj nedělá dobře fungující a zábavný film. Moderní seriál se mi zdá o třídu lepší. Aspoň už vím (díky zajímavostem) od jakého pistolníka si vzal John Carpenter inspiraci pro stvoření hororového vraha Michaela Myerse.

• 13.8.2018  22:45

Cool vizuál a svůdná Eva s Jessicou. Ani jednička mě tenkrát moc příběhově nezaujala. Kdyby tam byl jeden hlavní příbeh, možná by to dopadlo lépe než několik povídek.

• 12.8.2018  18:15
    Lolita (1962)

Jednou ve škole jsem slyšel, že tento film i kniha byli snad zakázané. Knihu jsem nečetl, ale nechápu, co je na tomto filmu tak kontroverzního. Erotiku skoro vůbec nezobrazuje, jsou tu jen malé náznaky. Novější verze z roku 97 už je o něco odvážnější, kde hraje zase pan herec Jeremy Irons. V Kubrickově původním zfilmování mě spíš zaujaly role geniálního Petera Sellerse než hlavní představitel Humberta, který mi připadal jen jako loutka, jenž se houpe mezi Lolitou a panem záhadným. V té době asi stačila samotná představa, že stárnoucí profesor má vztah s dospívající Lolitou, která ho očarovala tak moc, že si nakonec vzal její matku, aby byl Lolitě stále nablízku. Pak ještě chudince chvíli zatajuje smrt její matky. Na tu dobu to pro lidi bylo asi silné kafe. Obě verze Lolity se mi líbí stejně, od Kubricka jsem ale čekal větší kuráž zajít do detailů, ale jak už jsem psal, samotný námět musel tehdejším lidem stačit, jinak by ten film nenatočili vůbec. Líbilo se mi sledovat vzrůstající paranoiu a posedlost Humberta po Lolitě, která se mu bohužel nakonec vypařila ze života a on skončil jako troska sám. Divím se, že nespáchal sebevraždu, vždyť on byl do ní hotovej blázen a bez ní musel jeho život ztratit smysl...smutný to konec, který skončil teprve vražednou pomstou, která už Humbertovi Lolitu nevrátí. Věkový rozdíl je jenom číslo a dneska už je jiná doba než před 56 lety.

• 10.8.2018  19:20

Mé oblíbené herečky Rachel Weisz/McAdams v průměrném dramatu o zakázané lásce v posraně konzervativní židovské komunitě. Nakonec to pro ně dopadlo dobře z jistého úhlu pohledu. Díky "bohu" že jsem v tomhle omezujícím prostředí nevyrostl. Každý by měl mít možnost volby vybrat si tu svojí správnou víru a ne jen slepě následovat stádo... Náboženství není zlo, ale to organizované ano. 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15