kamigava

okres Louny
Nolanofil, SW fan

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 13.8.2018  22:45

Cool vizuál a svůdná Eva s Jessicou. Ani jednička mě tenkrát moc příběhově nezaujala. Kdyby tam byl jeden hlavní příbeh, možná by to dopadlo lépe než několik povídek.

• 12.8.2018  18:15
    Lolita (1962)

Jednou ve škole jsem slyšel, že tento film i kniha byli snad zakázané. Knihu jsem nečetl, ale nechápu, co je na tomto filmu tak kontroverzního. Erotiku skoro vůbec nezobrazuje, jsou tu jen malé náznaky. Novější verze z roku 97 už je o něco odvážnější, kde hraje zase pan herec Jeremy Irons. V Kubrickově původním zfilmování mě spíš zaujaly role geniálního Petera Sellerse než hlavní představitel Humberta, který mi připadal jen jako loutka, jenž se houpe mezi Lolitou a panem záhadným. V té době asi stačila samotná představa, že stárnoucí profesor má vztah s dospívající Lolitou, která ho očarovala tak moc, že si nakonec vzal její matku, aby byl Lolitě stále nablízku. Pak ještě chudince chvíli zatajuje smrt její matky. Na tu dobu to pro lidi bylo asi silné kafe. Obě verze Lolity se mi líbí stejně, od Kubricka jsem ale čekal větší kuráž zajít do detailů, ale jak už jsem psal, samotný námět musel tehdejším lidem stačit, jinak by ten film nenatočili vůbec. Líbilo se mi sledovat vzrůstající paranoiu a posedlost Humberta po Lolitě, která se mu bohužel nakonec vypařila ze života a on skončil jako troska sám. Divím se, že nespáchal sebevraždu, vždyť on byl do ní hotovej blázen a bez ní musel jeho život ztratit smysl...smutný to konec, který skončil teprve vražednou pomstou, která už Humbertovi Lolitu nevrátí. Věkový rozdíl je jenom číslo a dneska už je jiná doba než před 56 lety.

• 10.8.2018  19:20

Mé oblíbené herečky Rachel Weisz/McAdams v průměrném dramatu o zakázané lásce v posraně konzervativní židovské komunitě. Nakonec to pro ně dopadlo dobře z jistého úhlu pohledu. Díky "bohu" že jsem v tomhle omezujícím prostředí nevyrostl. Každý by měl mít možnost volby vybrat si tu svojí správnou víru a ne jen slepě následovat stádo... Náboženství není zlo, ale to organizované ano. 60 %

• 9.8.2018  18:21

Přitahovala mě hlavní herecká trojice a kontroverzní Cronenberg, toť vše. Psychologické filmy žeru, ale Nebezpečná metoda byla prakticky o ničem. Ani depku jsem po zhlédnutí neměl, škoda... 40 %.

• 9.8.2018  18:11

Trailer vypadal o dost líp než celý film. Moc jsem se těšil na další díl ale zklamání. Co sérii převzal od pětky nový režisér Ch.Mc., nemá to moc velký spád, sice je tam vidět drahá akce všude možně po světě, ale na super trojku a čtyřku to nemá. Nakonec bych řekl, že i pětka byla zábavnější. Fallout je víc ukecaný a děj má až moc překombinovaný, i když jsem na ty zvraty v této sérii zvyklý, ale tady jsem se ztrácel. Musel bych to vidět podruhé, ale upřímně už to vidět znovu nechci. To si radši pustím za mě asi nejlepší trojku. Cruise tam aspoň neběhá sprint na 1000 m, aby ukázal, že furt na to má. Připadalo mi to směšné. S Peggem to dokážou spolu sice slušně táhnout, ale stáří nezastavíš. Přesto co jsem napsal, mám Cruise rád jako herce a líbí se mi, že všechny kousky se pořád snaží dělat sám, ale filmu prostě chyběl lepší příběh. Nesympaťák Baldwin by měl taky už zmizet z této série. Abych jen nehatoval, pochválím překvapivou scénu s tím asiatem na pánských záchodech a úžasně sexy Rebeccu Ferguson, o které jsem si myslel, že je Švédka, ale kdepak jen se tam narodila, je to původně Angličanka.

• 9.8.2018  00:35

Přeplácaná digitální kravina, kterou už nezachrání ani Depp s Bardemem. Jedná se asi o nejhorší díl série podle mě. Nedávno jsem viděl skvělou jedničku a poměr v použití praktických vs. digitálních efektů je hodně znát. Poslední třetina byla tak moc umělá, že moje oči trpěly pohledem na ten digitální bordel. Kdo je fanouškem Chrise Nolana, pochopí mou averzi vůči nadměrnému užívání CGI.

• 5.8.2018  03:22

Posledně jsem tento film viděl jako malý kluk jako buk a moc mě nebavil. S postupem času se ze mě stal fanda postapo žánru, tak jsem mu dal opět šanci a zklamán jsem tentokrát rozhodně nebyl. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se přestaly rodit děti, aspoň by byl na chvíli klid od uřvaných spratků a dospělí by měli konečně čas sami na sebe a “(ne)žili” jen pro nevděčné haranty. Děti a smysl života?? Nechápu lidi, co z toho mají. Jen plno starostí, málo soukromí, neustálá frustrace někoho zabezpečit...fuck. Tak to byla trocha mé filozofie nad myšlenkou Potomků. Miluju dlouhé scény na jeden záběr a tady jsou ještě zabaleny v syrové a depresivní atmosféře. Líbí se mi pozorovat trpící lidstvo, lidi se zabíjí mezi sebou potom, co jim došly poslední zásoby a obecně nesou následky za všechny nezvratné změny spáchané na této planetě. Za každý vyhubený druh, za každý vykácený strom... Homo sapiens sapiens si už neváží ničeho, jen berou a serou na dopady svého chování. Chtělo by to zavést Očistu (jo přesně jako ten film) jednou ročně pro redukci lidské populace, protože do 30 let nás tu bude 10 miliard, což je pokládáno za vrchol kapacity Země, ale to jsem se zase nechal unést. Peace, kreténi.

• 1.7.2018  23:47
    Pomáda 2 (1982)

Jeden z prvních filmů mladé Michelle Pfeiffer, kvůli které jsem se odhodlal podívat na pokračování Pomády. Jednička s Travoltou se mi líbí, je o dost lepší, ale že by si dvojka zasloužila tolik odpadů, to bych teda neřekl. Sice mezi hlavní dvojicí nefunguje taková chemie, ale velká nuda to vyloženě není. Nejvíce mě rozesmála písnička "Reproduction" nebo-li rozmnožování, které se zrovna vyučovalo během hodiny přírodopisu a člověk se v ní přirovnával k rostlinám. 40 %.

• 25.6.2018  23:30

Díky posledním 30 minutám jsem dostal velkou chuť projet se v kaskadérově legendárním Chevy Nova (samozřejmě na místě řidiče z bezpečnostních důvodů)

• 25.6.2018  02:43

Do toho Joaquine, hezky s nima vyjebej! Nejlepší byla ta scéna na pódiu, jak JP nasraně odhodil mikrofon a skočil si mezi diváky pro toho kreténa. To jsem se mohl smíchy potrhat. Docela se mi ten jeho rap na konci líbil. Kdyby na tom ještě zapracoval, nemusel by dělat herce/loutku. JP je jinak borec s velkým charismatem.

• 25.6.2018  02:05

Jedna z nejlepších her na PS4!

• 18.6.2018  18:05
    Rošťáci (1985)

Jako malý jsem si Goonies pouštěl na VHS a ani dneska mě to nepřestává bavit, český dabing je vynikající. Vůbec jsem netušil, že jednu z hlavních rolí hraje Sean Astin, představitel budoucího Sama z LOTRa. Hudba je také vydařená. Nejvíc se vždy nasměju při té scéně s Cvaldou a mixérem.

• 12.6.2018  23:01
    Hnus (1965)

Někdy se cítím jako ta Carol, hodně jsem se do ní dokázal vžít. Je to hnusnej pocit a černé myšlenky jen tak nezmizí a člověk nikdy neví, kdy přijdou příště. Hnus ještě víc prohloubil moji depresi.

• 10.6.2018  00:25

Dopadlo to mnohem lépe, než jsem po těch přetáčkách čekal. Po druhém zhlédnutí ve 2D s titulky se mi Solo líbil ještě o něco víc než s tím hrozným dabingem. Celkově mi i zvuk přišel hlasitější než ten s dabingem. Užil jsem si to od začátku až do konce. Ron Howard odvedl skvělou práci a zachránil SW co se týká uspokojení fanoušků, i když finančně asi moc ne...Proti hercům nemám žádné výhrady, i Alden to dokázal překvapivě uhrát po těch drbech. Největší radost jsem měl asi z camea mého oblíbeného Dartha Maula stejně jako v RO, kde se zas objevil Vader. Škoda, že Maul taky nepředvedl nějakou řežbu s mečem. To si budem muset asi počkat, třeba brzy bude mít také vlastní film, to bych si přál stejně jako Kenobiho. V celku se mi Solo líbil víc než RO. Hudba byla také povedenější a hlavně při letu Falcona působila epicky (viz scéna ve víru) 80 %.

• 9.6.2018  23:42

Proč to má tady skoro 90 %? Nechápu...nebavilo mě to o moc víc než průměrný Age of Ultron. Čekal jsem větší nářez podle toho přemrštěného hodnocení. Celé to bylo moc roztahané a někdy i nudné. Znovu bych na to nešel, to raději zajdu potřetí na Hana Sola, který mě bavil od začátku do konce.

• 4.6.2018  01:05
    matka! (2017)

První 2/3 jsou skvěle napínavé a plné otázek typu proč a "WTF?" Avšak poslední třetina všechno vyhrotí do maxima, jak jsme u Darrena zvyklí. Už si moc nepamatuji na Requiem za sen, ale vím jistě, že konec se mnou dost zamával a narušil mojí psychickou stabilitu (tedy jestli tam vůbec nějaká byla) Matka! v tom také nezklamala a na konci mi v hlavě nechala jen slušnej psychobordel, kterej rejža potřeboval prej nějak dostat z hlavy, aby ukázal divákům, že pořád umí točit hovadiny na entou, které normálním či kozervativním lidem působí zvracení. Ty hovadiny neberte hanlivě, myslel jsem tím jen Fontánu, ostatní jeho filmy ujdou. Matku jsem viděl dvakrát a ani podruhé neubrala na napětí, konec to ale pro mě všechno poslal do kytek. Jako nenormální divák řeknu, že to bylo i pro mě moc přehnané, protože ty první 2/3 se to vyvíjí jako slušnej horor, kterej pak přejde v něco jiného a předchozí brilantně budovanou atmosféru hodí za hlavu. To je právě škoda. Nebýt poslední WTF třetiny, bylo by to za čtyři. 60 %.

• 2.6.2018  01:16

"Ve Švédsku byl až do roku 1972 film zakázán kvůli nadměrné hrůze." - dneska už se tomu bohužel musím smát. :D Tenkrát to pro diváky byl asi velký šok, když poprvé uviděli "Drákulu" mimo knihu. Max Schreck působí velmi děsivě, ty jeho dlouhé drápy, špičáky a vysoká, štíhlá postava, která chodí jako němý robot nahání hrůzu. Bohužel tento upír se objeví na plátně jen 9 minut. Nic kromě samotného Nosferatu a strašlivé hudby si z filmu asi nic jiného pamatovat nebudu. 60 %

• 27.5.2018  16:31
    Deadpool 2 (2018)

Trochu zklamání. Když před dvěma lety přišel DP poprvé do kin, bylo to něco jiného a odvážného, co jsem od Marvelu dosud neviděl a tleskal jsem. BTW - mám radši DC. Dvojka měla být větší a vtipnější, ale místo toho se DP snaží hrát vážně a zamotává do příběhu svou lásku, která ho trochu oslabuje a snaží se z něj udělat hrdinu, který už ale není tak cool jak býval. Pomalejší rozjezd taky ubývá na dojmu. Nejvíce se mi asi líbila scéna, kdy DP (ne)umírá. Akce byla skvělá v podání Davida Leitche (Atomic Blonde, John Wick), ale další pokračování bych ani nepotřeboval vidět. 60 %.

• 3.5.2018  22:59

Dojemné drama s krásnou Rachel Weisz a nádhernou hudbou.

• 23.4.2018  01:53
    Ona (2013)

Takový OS, který porozumí mé osobnosti, bych si nechal líbit. Celkem se ztotožňuju s Theodorem, jsem také komplikovaný a citlivý muž, zlomené srdce ale nemám. Raději se do žádného vztahu nehrnu, protože mi stačí vidět a slyšet, co se děje okolo a mít vztah není nic snadného. Moc se mi líbila hudba k filmu, která vytvořila hezkou romantickou a depresivní atmosféru. Jen mě mrzí, že jsem to neviděl v originále, pravý hlas Scarlett by byl určitě lepší. OS s umělou inteligencí by navenek neměl být problém, ale jsou tu jistá úskalí a vedlejší efekty, které se nedají snadno předvídat, třeba že Samantha se vyvíjí mnohem rychleji, dokáže milovat stovky lidí najednou, může vás (pro)zradit, vydírat, nechat zabít, pokud ji naštvete... Ve filmu je zobrazena jako relativně hodná "holka", která je možná jen omezena nějakým zabezpečením, aby projevovala spíše pozitivní emoce, než aby vás rovnou chtěla sejmout. AI je oblast, která by se ještě měla hodně prozkoumat, ale raději bych to s ní nepřeháněl, abychom jednou nebojovali po boku Johna Connora proti Skynetu. Čapek taky o tom věděl své. Raději oživlé Frankensteinovo monstrum než oživlý OS. To živé monstrum nemá totiž přístup k internetu.

• 21.4.2018  01:08
    Lidice (2011)

Očekával jsem větší doják, ale bohužel mě to nějak výrazně nezasáhlo jako třeba Schindlerův seznam či náš Vyšší princip, kde jsou nacisti fakt slizký hovada. Lidice je ale zobrazují v ne tak sadistickém světle. Mohu vyzdvihnout akorát hezky ponurou hudbu a výpravu. Za mě zklamání, byl jsem připravený i brečet, ale ani slzu na krajíčku jsem neměl. Celé vyhlazení Lidic se událo tak rychle a bez velkého dramatu, že to na mě nemělo skoro žádný emocionální dopad. BTW: v památníku jsem se byl podívat jako dítě a jsem rád, že jsem nežil v této temné době.

• 3.4.2018  00:15
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tak jsem doposlouchal poslední kazetu....a nemám slov, musím vydechnout a utřít slzu.. :( Je smutné sledovat, jak se někdo pomalu prokousává životem až k sebevraždě. Střední škola hlavně v USA dokáže být pěkně kruté místo, které není snadné navštěvovat každý den, obzvlášť když jste introvert. Hannah měla bohužel nešťastný život a nakonec zažila i to, co nechce žádná holka zažít a to nemluvím o smrti. Bylo pro mě těžké sledovat další a další důvody, které směřovaly jen k jednomu konci, ale byl jsem zvědavý a vytrval jsem... Asi bych to nedal, kdyby mi nějaký mrtvý kamarád poslal kazety, na kterých bych byl já jako jeden z důvodů, proč se zabil/a. Bohužel i já sám mívám občas sebevražedné sklony a někdy ukončení života vidím jako jediné východisko, které by mi přineslo konečně pocit svobody a úlevy. Někdy jsou ale i světlé chvíle radosti, kdy na chvíli získám důvod, proč žít dál... Jediný rozdíl mezi mnou a Hannah je ten, že mě naštěstí nikdo nešikanuje, ani na škole jsem s tím problémy neměl. Akorát si připadám, že mi nikdo nerozumí a že jsem stále sám. Samota mi na jednu stranu vyhovuje, lépe se mi přemýšlí a dobře si tak psychicky odpočinu od lidské společnosti a načerpám novou energii na další den, který musím nějak přěžít. Na druhou stranu se zárověň mé druhé já cítí osaměle, z čehož mám někdy hlavu jak balón a zabývám se pak zbytečnými detaily, které mě neustále frustrujou a prostě nežiju uvolněně (přehnaný perfekcionismus/snaha o dokonalost ve všem)... Raději proto utíkám z reality k filmům a k hudbě, které mě drží nad vodou a umožní mi zapomenout na chvíli na každodenní starosti, které mi prostě přerůstají přes hlavu. Dokonce jsem přemýšlel nad způsoby, jak se nejefektivněji zabít. Jako Hannah bych to neudělal, žíly a žiletky jsou mi odporné a vykrvácení trvá dlouho. Zato kyanid draselný je vyšší liga, 200-300 mg této soli stačí ke smrti do pár minut. Jakmile se kyanid dostane do žaludku, reaguje s kyselinou chlorovodíkovou a začně vznikat velmi jedovatý kyanovodík, který vlastně zastavuje buněčné dýchaní (tzn. přenos kyslíku z krve do tkání), ale to už bych měl mluvit s psychoušem a ne se tady zpovídat... Jinak soundtrack k seriálu je moc hezky depresivní, nemůžu ho přestat poslouchat - hlavně "The Night We Met" a "Only You" skladby. :-) Snad se jednou Clay setká s Hannah v nebi a SPOILER: Bryce ať shoří v pekle! Celkové hodnocení: 80 %.

• 2.4.2018  23:04
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

"Fight the dead, fear the living."

• 16.2.2018  23:01

Stejná, kvalitní a zábavná sci-fi komedie, která zakončila tuto suprovou trilogii. Tentokrát se nám ale doktor Emmett zamiloval a Marty si s chutí hraje na Clinta Eastwooda. Snad natočí čtyřku, ale pochybuji, že to bude mít stejný feeling jako před 30 lety.

• 16.2.2018  17:29
    NASA: Nejvýznamnější mise (TV seriál) (2008)

Skoro po 10 letech jsem si tento dokument pustil znova a opět mě upoutal svou výpravou a hlavně hudbou, která tomu dodávala velkolepý nádech. Už jen úvodní intro je epické - "In 1969 a group of astronauts change the world, they ride the biggest rocket ever built to the Moon." Zvedám hodnocení ze čtyř na pět. Můj sen je jednou letět do vesmíru, ale tuhle srandu zajišťuje jen ruská agentura Roskosmos a vyjde to až na 40 milionů dolarů. Začínám rychle šetřit...

• 13.2.2018  17:14

John Wick v dámském podání se sexy Charlize Theron. Atomic Blonde má úžasnou dobovou atmosféru, chytlavý soundtrack, který do studené války skvěle zapadá. Celé si to hezky hraje s barvami a míchá je s chladnou, vybledlou a drsnou realitou, ve které se musí naše špionky bít o život. Forma a obsazení filmu nemá chybu. Charlize ho dokáže utáhnout v pohodě sama svým charismatem s malou pomocí od mé oblíbené krásky Sofie Boutelly, s kterou má Charlize jednu hot scénku. Musím pochválit i trailer, který mě hodně nalákal a teď lituju, že jsem nešel do kina. Dokonalá forma ale není všechno. Příběh mi přišel až moc komplikovaný a nevěděl jsem pořád, komu věřit a kdo je na dobré či na špatné straně. Hodinka a půl by bohatě stačila. Naštěstí soundtrack udržuje tempo. Jsou tu ale jisté dvě akční scény, které určitě stojí za to vidět. Ta druhá scéna na schodech je opravdu top, je natočená na jeden záběr a Charlize se v ní opravdu vyřádí. Nebýt zmateného příběhu dal bych i vyšší hodnocení. Forma mě nadchla, ale obsah mě trochu zklamal. 60 %.

• 11.2.2018  19:06

Svoboda je podle mě asi nejlepší díl trilogie. Od začátku jsem 50 odstínů považoval za erotický román jen pro ženy, ale chtěl jsem to vidět ze zvědavosti a knihu se mi číst nechtělo, i když věřím, že v ní je ta erotika působivější než na plátně, kde to vypadá jen jako porno, ve kterém není moc času na popisování všech detailů a prožitků milenců. Jednička ušla, viděl jsem originální "romantický" film, dvojka mě nalákala, protože měla být temnější, ale bohužel příběh moc dopředu neposunula a zjistili jsme jen něco málo o Greyově minulosti. Od trojky jsem nic neočekával a celkem mě překvapila a ani jsem se nenudil jako v předchozích dílech. Příběh měl lepší zápletku a byl jsem zvědav, jak to s Greyovými dopadne. Musím pochválit soundtrack, který filmu hezky dodával tempo a atmosféru. Úvodní scéna po svatbě, jak si užívají na líbánkách, měla obzvlášť skvělý song a přál jsem jim to. :) Druhým vyvrcholením pro mě byla závěrečná rekapitulace celé trilogie za znění "Love Me Like You Do", ústředního motivu 50 odstínů od Ellie Golding. Nakonec to Christian s Anou celé nějak zvládli. Můžu říct, že mě ten závěr dojal. 60 %.

• 11.2.2018  18:17

Tahle sci-fi trilogie se mi začíná líbit víc a víc. Jednička mě natolik bavila, že jsem měl chuť hned na pokračování. Bál jsem se trochu, aby to nebylo na jedno brdo, ale omyl, cestování časem dokáže pěkně oživit scénář a dvojka je tak ještě zamotanější než první díl, což se mi kurevsky líbilo. Vůbec nechápu, jak mě tahle skvělá trilogie mohla minout, i když jsem v té době ještě ani nebyl naživu. Velmi nadčasové dílo, ale bohužel auta v roce 2015 ještě nelétají... :D Už se těším na trojku, kde se zavítá na divoký západ. 80 %.

• 11.2.2018  17:05

Konečně jsem v kuse viděl tohle slavné sci-fi a už chápu, proč je tak kultovní, protože stále baví i po 30 letech. Tak parádní zábavu jsem nečekal. V osmdesátkách to musela být ještě větší bomba, než vůbec Zemeckis natočil další bijáky s Hanksem.

• 8.1.2018  02:50
    Hamlet (1996)

Splnil jsem si výzvu a pustil si čtyřhodinovou verzi Hamleta. Je to asi nejdelší film, co jsem kdy viděl. Celkem to ale uteklo. Knihu jsem četl už na střední a můžu potvrdit, že Kenneth tu hru do detailu převedl na plátno. Tak vytříbený, bohatý i složitý scénář jsem nezažil. Měl jsemu toho české titulky, která také nebyly snadné ke čtení. Každý výstup je tu totiž velmi filosoficky probrán do hloubky a tím už je jasné, jak tenhle film mohl nabrat takovou stopáž. Obyčejný divák ať neočekává jednoduché věty, protože ty tu jsou v menšině. Jsou tu vyloženě multisouvětí, které musíte bedlivě sledovat, aby vám výpověď kohokoli ve filmu dávala smysl, protože než se dozvíte hlavní myšlenku, je do ní vloženo ještě pár vět vedlejších. Někdy to zamotá hlavu. Ten, kdo nezná zápletku Hamletovy tragédie, ať na film raději nekouká, protože je v něm neustále zkoušena divákova trpělivost. Kdybyste film náhodou viděli v televizi, věřím, že byste to po půlhodině vypli, možná i dřív. Tohle umění není pro někoho, kdo si chce o víkendu odpočinout u rodinné komedie. Tohle je výzva, na kterou je třeba se připravit. Uteklo mi to, ale na sledování to bylo náročné. 60 %.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14