• Krátkometrážní

Černobílý svět (2011)

Skvostne vyrozpravané, zahrané manimalistické dielo, ktorého pointa "Je tak, tažké byť ľudský?" sa síce počúva pekne, ale zbytočne sa to tým pádom prepáli. Akademický viacej korektné a viacej citlivo uhladené ako by to malo byť. Samozrejme by tomu strašne pomohol nonHollywood. Hneď keď príde na scénu rasistický filmový podtón, film sa strašne rychlým tempom dostane k vrcholným dielám tohto typu. Nieje to obyčajný manekýrský, popcorňak, ale práve obsahové dielo. Koniec potešíl, ale čakal som viacej, no...

Bonmoty (2011) (amatérský film)

Asi nemám zmysel pre humor, ale toto je sračka obrovských rozmerov!

ICE (2013) (amatérský film)

Minimalistické, komorne, ale pritom inovačné a neotrelé. Konečne nejaký dokaz, že slovenský underground žije. Poetický bizár, ktorý mal skončiť v polovici.

Lincoln (2012)

Tadial žiadná cesta nevedie. Tak prepalená a zbytočná akademiovka tu dlho nebola. To, že Spielberg už dlho netočí nič fakt obsahovo zaujimavé, ale iba formálne dobre sa vie už dosť dlho, ale toto bol maximálne veľký prešlap. Nielen to, že je to maximálne obrovská komorná nuda, v ktorej sa vobec nič okrem nudných a fakt blbých kecov nič nerobí, ale je to iba obyčajne sfilmovaná historická událosť, ktorá posobí lepšie na papieri než na plátne. Herecká kompozícia, spolu s Daniel Day-Lewis je fakt dobrá a skutočne sa moc snážia s filmu vytláčiť čo najviac, ale tu by maximálne museli robiť robiť dvojité salta vzad aby ma presvedčili k lepšiemu hodoteniu. Lincoln premýšla. Lincoln sedí. Lincoln rozpráva. Lincoln nasrato vykrikuje. Lincoln je nový spasiteľ... Áno Americká predstava o národnom hrdinovi. Pre mna nič nové. Verím v to, že o mesiac si nespomeniem, čo je to za film.. Určite za tie 150 minút Lincoln nestojí ani náhodou... I na dve hviezdy som sa musel fakt dlho presvedčiavať!

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Rozhodne to nieje zle. Minimalsticko a s Jacksonovou láskou natočená hybersamoučelná (brať ako kompliment) nuda. I tak nemožem zakrýť obrovské sklamanie, pretože po geniálnom Braindede som čakál aspon slabší odvar. Na skromné pomery, by som mohol Vesmirných kanibalov pochváliť za to, že si Jackson zrobil zo všetkých prdel. Milionové gore efekty, cákanie krvi tu rozhodne je, ale tým to už aj končí. Dokonca aj tych 88 minút je neskutočné veľa. Určite Jackson je uchýl, no alespoň bol :-(..60%

Zombinladen : The Axis of Evil Dead (2011)

Mega dokonalá fake trailer grindhouse prdel. Večšinou mi ten "humor" pride fakt trapný, ale toto je až tak debilné, že to je neuveriteľne vtipné-jo hlavne ten záver..

Kanibalové (1980)

Prvotriedná trashová provokácia. Naprostý divacký (a filmový) nevkus. Jednoznačne pre filmovú, hlavne pre svoj žáner, má Cannibal Holocaust obrovskú váhu. Hmatateľný a živý dokáz ako vytvoriť živý kult. Druhá polovica je neskutočne diskubitovateľná. To nemyslím v kvalite, ale práve v kontroverznosti. Naprosto autentické a "reálne". Keby som si nezistil niečo o tom filme, mál by som pocit, že pozerám čistý snuff. I tak po hororovej stránke, to nie je nič extra. Pri rátani zvratenosti by boli Kannibali práve na tých vysších priečkách, ale vrchol to určite nie je. Snuff scény so zvieratami (korytnačka najme) boli neskutočne odpudivé, ale pri pomysleni na NEKRomantika to je ešte privetivé "okej". Pár originálnych nápadov musím pochváliť, najme výber hudby je pri takom filme neskutočne výborny. Deodato bol v správnom čase, v správnom mieste, pretože tá urban legenda až tak pravdivá zasa nie je.70%

Battle Royale (2000)

Prvotný dojem plného sklamania, ukričaních japoniek a azijského zamatového gyču. Hneď jak sa na obrazovke ukáže Takeši Kitano a vysvetli pravidla, tak sa nakopne doslova celá show. Tak výbornu samoučelovku som už dlho nevidel a to som Japoncov (Aziu obecne) odsudil už dávno. Príbeh bol veľmi originálny, ale obrovské plus je ako to pobral K. Fukasaku. Extravagantne morbídne nápady, obludno napínavé a béčkovo krvavé. Proste taká moja chuťovka, ktorá mi neuveriteľne moc pádla. I keď Battle Royale povážujem za Japonsky masterpiece, tak sa tu nedali odpustiť pár veci. To hlavne fakt hnusne správanie hercov. Naprosto debilne. A to nehovorím iba ako Europský divák, ale obecne. A pomerne dosť klýšovitých scén- i keď je to zcela iná mentalita. Pre Hollywoodského alebo inak mainstreamového diváka mega nevkusné. A toto sa mi hlavne na tom páčilo, že si to nebralo servitku pred ústa. Melo dramatický a romantický príbeh, hneď znasilní mega gore festival. I tak Azijský film Old Boy nezostáva prekonaný, ale u toho je full house skutočne zaslužený.90%

The Doors (1991)

Nenapodobniteľná 60s excelentnosť. Naprostý obdiv! tak ako ku Doorsakom, tak k Stonovi, ktorý to napisal, zrežíroval a všetkým natrel prdel. Snáď už všetky slová zamna povie táto pesnička.90%

Děkujeme, že kouříte (2005)

God bless fuckin America. Všestraná triatálna argmuntováčka. Nekonvečne suchý, čierný a v niektorých momentoch až anglický humor. Jason Reitman sa to už druhy krát podarilo, čo sa nedá považovať za náhoda. Kvality filmu na plný počet niesú, ale toto je moja trefa do čierného...