• Krátkometrážní

Ed Wood (1994)

Tie najväčšie príbehy sa opisujú najťažšie. Film, kde aj tie najnereálnejšie skutky sa môžu skutočne stať sa s plátna prenesú na diváka. Pri tej dotácii komédie a drámy s toho vznikne jeden z najľudskejších a možno aj najkrajších príbehov, aké kedy vznikli. Režíjne, herecký, scenaristický...bezchybný filmový kolos. Tak geniálny, krásny a konzistný film, že sa nedá napisať o ňom žiadna kritika. Ten koniec ma vždý emocionálne dostane.+++Druhé vzhliadnutie iba uistilo-jedno z najväčších filmových medzníkov a poklona všetkým B-čkám!

Banana Motherfucker (2011)

Holy fuck-neskutočný bizár. Docela sa s tým rejža nesere a v druhej polovici sa tam iba vypichujú oči a strieka krv. Kto ujížda na Braindeade a iných splatterov, tak verím, že bude na 16 minut v ráji. Škoda, že ten základný náznak deja sa stráti hneď v prvých minutách, ináč by to bolo docela maso. I tak Fernando Alle si u mna trochu zlepšíl viacej skóre než jeho debutom Papá Wrestling. Ale aj tak to je sračka!

Cesta do pekel (2010)

Audovizuálne znasilnenie, ale je to trash jak kráva.. Mnoho nezaujatého prostoru a mnoho sračkových scén obohatí dobré gore a skvelé bizarné výjavy. Takže je škoda, že druhá polovica je už čirá paródia inač by to mohol byť docela kvalitné béčko...

New Police Story (2004)

S polopaticko radoby vtipnej klyšoidnej a zbytočnej série Benny Chan zobral iba to najlepšie jadro a zrobil s toho cynické memorandum. Tu neide o Jackie Chana, ani o jeho avizo kaskaderské kúsky. Tvorcovia s toho zrobili silnú drámu, ktorá postráda neskutočný príbeh. Takže už to nieje iba východna snímka plná amaterských hercov, ale odvážny zdrcujúci v prvom ráde NESKUTOČNÝ mohument, ktorý v žiadnom prípade nekopíruje ani Holywood ani modernú tvorbu. Toto je úplne niečo nové, ktoré ide svojou vlastnou vyšlapanou cestou. Navýše dopomohlo mu to aj pár grošov. Aneb ten záver je jedno z največších srdcoviek a to ani nie len vo východnej kinematografii.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Stačí prežíť nadupanú prvú polovicu, aby ste videli ako na vás v druhej scenárista sere! Koncept je náhodou hodne ambiciózny a hodne líbový, ale neskor mu dojde dych a šlape s posledného, aneb rozpočet filmu bol maximálne vyčerpaný. Vyzerá to ako diel dobrého seriálu a nie ako kinovka. Nesľuboval som si od toho úplne nič, čakal som krásny brainwashing a Holywoodský pokryteckú cenzúru a to som aj dostal, takže sklamaný nie som, ale jednoducho Rianovi Jonhsovi neodpustím ten mäkký záver a všetky tie hi-tech sračičky, ktorými film disponoval. Myšlienkové spektrum sa tu na začiatku vysvetlí a väčšina vie ako, čo bude prebiehať a ako, čo to skončí. Hercov veľa a na plátne stále iba Levitt. No, ale respektíve to nieje až také zle. Film funguje ako celok a v sci-fi myslím, že je to hlavné.

Trans (2013)

Je to starý Boyle, ktorého tak milujeme. Labyrint myšlienok a otázok. Scenáristi síce chceli až tak popliesť divákov, až poplietli seba, no aspoň, že koniec ma spektrum koncov a v konečnom dosledku večšina má dačo do seba. Gore tam nieje veľa, ale keď je na obrázovke tak to stojí za to (a sem tam aj trochu tortury). Znova po dlhej dobe niekto kto skoro sám "poniesol" film na pleciach-Cassel. Boyle po dlhej dobe fuckuje všetkých divákov a aj vlastných fanúšikov, ktorý si mysleli, že Boyle bude do smrti točiť Miliónara z Chatrče!

10 Feet (1966)

Začínam sa obavať o svoje zdravie, ale toto je umelecké dielo!

Na samotě u lesa (1976)

Nechcem zbytočne kritizovať nostalgické československé klasiky, ale aj slepý si musí všimnuť, že značna večšina je z nich maximálne nadhodnotená. A tak to je aj s týmto filmom. Vyložene to nieje "zlý" film, ale jednoducho časom a prevážne dobov a režimom mi toto nič nedalo. Ale vidno, že som v málej menšine, pretože toto hodnotenie mi pripadá ako nejaké spiknutie.

Zpráva o Europě (2013)

Found footage čakál na (sci-fi) zástupcu, ktorého koncept bude maximálne presvedčívý a ucelený. I keď sa jedná o indie komorne pomalú a posobivú hru s divákmi, tak druhá polovica zabija celý potenciál filmu. Žiadne digitálne výbuchy, alebo iné špeciálne efekty, ale pomála psychologická. Trochu mi tam vadilo, že to je emocionálne hlúche. Smrť tu je iba pre další posun deja, nič viacej. Navýše záver je maximálne "WTF?!" bohužial v tom negatívnom vyznení a celý film posúva o ligu nizšie.

Amélie z Montmartru (2001)

Hudba lepšia obrazu. Emočne celistvé, úvodné intro 100% skvelé a herecké viacmenej skvelé, ale okolo polovici príde nečakaná sprchá nudy. Ale film ako celok je neuveriteľne milý a na nič sa nehrajúci. Yann Tiersen za soundtrack list by (sme) mali uctievať.60%