• Krátkometrážní

Chainsaw Maid (2007)

Exciplitný masaker, kde forma znasilnuje obsah. Záverečný masaker je fakt hororový orgazmus...

Aftershock (2012)

Prekvapivo-čistá a napinavá žánrovka. Eli Rothovi viacmenej fándim v každom počine a toto je presne toto, čo určite nezrobí dieru do sveta, ale pozerá sa na to fakt dobre. Prvá polhodina je fakt heterosexuálny ráj. Zadky, kozy, párty, chľast. Posobilo to pekne, ale radšej by som to videl v inom žánri. No a potom sa to zmení na fakt špinavý survive. Samozrejme v mnohých momentoch, teraz nehovorím len o záveri, to posobí fakt gýčovo. Herci sa chovajú dakedy neskutočne impotentne, ale zachrania to tie lepšie segmenty. Gore efektov tu nieje veľa, ale keď to príde na rad je to fakt kvalitne-no proste 10mega a čistá tvorčia sloboda.

Občan Kane (1941)

Jeden z največších medzníkov v dejinach filmu. Navyše neskutočne podhodnotený. Orson Welles ako prvý tvorca pochopil ako má "správne" film vyzeráť. Začiatok neskutočne inovačný. Strašne veľa nápadov a strašne málo priestoru. Pomaly, ale isto plynúci do posledného detailu vyčistený diamant. Orson Welles to zvládol po všetkých možných stránkach a definoval defíniciu, ako má film vlastne vyzerať! Vizuál a forma filmu je nielen na taký rok, naprosto neuveriteľný..EDIT:80%

REC 3: Počátek (2012)

Niesom ten typ človeka, ktorý film hneď odsúdi hneď kvoli nizkému hodnoteniu alebo nedajbože "znasilneniu" klasiky. A i po relativne zlých recenziach som od Rec3 čakal solidný zombie výplach. Ale nie. Plaza sa mohol neviem jak snažíť, keď ten film nemá scénar. Strašne lacný a strášne podpriemerný. Taký scenár by som jedine pochopil v undergrounde alebo nejakých fanušikovských počinoch, ale v jednej z najlepšej zombie sérii? Ani nejak racionálne sa kvalita jednotlivých časti nedá porovnať. Efekty, masky a výprava je kvoli rozpočtu fakt výborna. To je všetko. Úvodna svadobna 20minutovka je naprostá nudná telenovela. Plaza je možno dobrý donašač kafe, ale k filmom má veľmi daleko.30%

Vzývání mého bratra démona (1969)

Psycho abstrakt bizár trip. Keď to niekedy pochopím dám aj plný počet. Teraz to berém ako vizuálnu/okultistickú "žranicu". Hudbová siréna-zvuk pekla!!

Expres na západ (2011) (TV film)

Ohromne ťažká, pesimistická a idealistická argumentovačka. Tento scenár nemože pochádzať z našeho sveta-Coman McCarthy je nadčasový vizionár. Herecké bezchybné duo. 90 minút som neveril svojim očiam ani ušiam. Toto je skratka Majstrovské dielo.. Plný počet bez výhrady!!

Breakout (2007)

Nefunguje to ako film ani ako sonda do spoločnosti ani ako videoklip plný hovien... Strašne tupé, okaté a nikam nevedúce. Pritom stačilo, tak málo aby sa s toho dalo vyžmykať viacej. Kostra príbehu je naprostá sračka, herci amaterský a scenár maximálne detinský, ale verím, že to si teen publikum nevšimne... Už som sa v polovici tešil na koniec. Prepalená nuda...

Uvnitř (2007)

Prvotriedný home invasion. Maximálny masaker. Spolu s Martyrs vrchol New French Extremity. Naprosto znepokojivý, nekonvenčný a depresívny explatation. Hektrolitre krvi ala Jacksonova raná tvorba. Taký sick pocit, pri nejakom filme som nemal dosť dlho. Francúzi sa s tým nesrali a hneď už od prvých minútach nastáva hotovové peklo. Gore efekty na taký film na VÝBORNU! Samozrejme, viac než čokoľvek iné, tu treba pochváliť psycho hudbu. Naprostá paráda. Určite len pre otrhlejších, pretože tento film sa nesere vobec s ničím nsere. Ovšem ak si pozriete UnRated verziu!!

Rychle a zběsile 5 (2011)

Rozhodne to nieje zle. Justin Lin zobral z predchadzajúcich tuningových chlapčenských radovánok, to najlepšie jádro príbehu. Bezkonkurečne je to obrovský tupý gýč s hrozným scenárok (blikzvak Ch. Morgan). Radoby akčné scény tu posobia neskutočne kráľovsky. Presne tak. Akčný megalom to bezdebaty je. Konečne kostra príbehu od predchadzajúciach dielov tu má niečo do seba. Herecké obsadenie prehnané-málo času na presadenie každého herca. Vin Diesel na obrázovke stále zatial čo Rock sa tu mihne iba raz za čas. Skvela týmovka, ja som sa bavil celý čas, a to pritom som sa bál, že ma to ohyzdné sklame.70%

Jak vycvičit draka (2010)

Hravé a pekne uchopené. Hranica medzi humorom a gýčom tu teraz padla naozaj vhodne. Na moderné animaky si asi nezvyknem nikdy, toto ma naozaj dostalo a to nemyslím iba tým koncom.80%