Velký (1988)

Mlaďoučký Tom Hanks, který na svůj věk rozhodně nevypadá, byl roztomile nervózní, zasněný a nesvůj během celého filmu.. Pěkná oddychovka, u které si uvedomíte, že rozhodně není kam spěchat :-)

Poslední týden (2008)

Pokud máte za sebou "Než si pro nás příjde" a očekáváte podobně laděný snímek, rovnou to vzdejte. Námět je víceméně steujný, ale zpracování naprosto odlišné - jistě, jedná se o road movie, ale myslím, že potenciál by větší. Zde je důraz kladen na kameru, přírodu, vnitřní rozjímání a to nějak nestačí. Navíc je iritující hlas, který rádoby příběhem provází - skoro jako v dokumentárních filmech o zvířatech..

Jarmark marnosti (2004)

Anglie předminulého století, konzervativní dělení společnosti, obrovské rozdíly mezi chudými a bohatými, válka, stereotypní vnímání mužských a ženských rolí, nenalíčená a po dobu natáčení těhotná Reese (její požehnaný stav byl zjevný při jakémkoliv záběru celé postavy a to mi poměrně kazilo dojem), stotáž přehnaně dlouhá, ale jinak průměr ve své kategorii - tak to je jarmark.. za shlédnutí stojí už kvůli kostýmům a satirickému nádechu, nicméně to není asi film, který by se dal pouštět několikrát či se dal označit za srdcovou záležitost.

Probudím se včera (2012)

Váhám mezi 3 a 4.. ale nakonec kvůli posledním 10 minutám volím nižší hodnocení. Konec by měl být jiný - netuším jaký, ale zkrátka jiný.. Jinak je málo filmů, které dokáží vyvolat vzpomínky na vlastní zážitky nebo pocity - ale tentokrát se to skutečně povedlo. Při sledování jsem se vrátila do věku -náctiletých a viděla se v podobných scénách, které běžely na obrazovce. Vtipné vzpomínkovové pohlazení. V české kinematografii podobného žánru rozhodně nadprůměr.

Podraz (1973)

Pro mě první film, ve kterém oba herci hrají spolu a jsou tak mladí (vůbec jsem netušila, jací to byli fešáci). Scénář je super, ačkoliv děj odhadnutelný, tak mu to nic neodebírá na kráse. Možná v jednoduchosti příběhu, avšak roztomilém zpracování tkví ta úspěšnost. Famózně vymyšleno.

Žít po svém (2005)

Naprosto průměrný film (svědčí o tom i fakt, že jsem ho před pár let viděla, aniž bych si to pamatovala) o životě, lásce a odpuštění. Redford má stále něco do sebe a role rančera mu sedla jako ulitá. No a Freeman? - ten ať hraje kdekoliv kohokoliv, tak z něj vyzařuje taková pohoda a klid, že byste chtěli proletět obrazovkou k němu a nasbírat si ty pocity do zásoby.

Princezna Mononoke (1997)

Ať přemýšlím sebevíc, nedokážu ohledně svého třetího Miyazakiho sdílet s většinou zde ta nejvyšší hodnocení. Ano, bylo to pěkné; ano, dojemné; ano, mělo to myšlenku; ano, hudba byla skvělá..ale .. místy mi to připadalo až moc krvavé a drsné a občas jsem se ztratila v ději. Nicméně na opěvovaného režiséra určitě nezanevřu, budu totiž dál v jeho tvorbě hledat něco, co mě okouzlí takovým způbem jako Zámek v oblacích :-)

Fontána (2006)

Když se dívám na to hodnocení tady, tak si říkám, co viděli ti, kteří dali 2 a více hvězd, a já ne...? Upřímně - já protrpěla 90 minut u filmu, který je jedním z nejhorších, co jsem kdy zhlédla. Nemělo to hlavu ani patu - tři příběhy rádoby poskládané do sebe, ale aby s v tom jeden vyznal, byl by potřeba manuál.. Tenhle žánr není pro každého. A navíc je na něj potřeba mít tu správnou náladu (jaká to však je, netuším).. Hvězda je za Hugha Jackmana

Tropická bouře (2008)

Námět filmu dobrý, taktéž první půlka.. ty absurdní situace mě bavily (a to i přes moji téměř naprostou absenci smyslu pro černý humor).. Robert Downey s černošské image okouzlující - stejně jako ramenatý Ben Stiiler - a Tom Cruise? radost pohledet :-D ..ale na víc než 2* to pro mě zkrátka nebylo

Starsky & Hutch (2004)

Úžasný Huggy Bear v podání trošičku přehrávajícího Snoopy Dogga mě pobavil víc než dvojka Stiller & Wilson ..oba mám ráda, nicméně v tomto filmu mi nesedli.. hvězda navíc za scény s autem