Policajt ze školky (1990)

Myslím, že tohle není Arnieho obor. Pokus dobrý, ale raději zpět ke střílečkám.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Třetí pokračování bohužel v úplně jiném tempu, čímž se mi potvrzuje, že dva díly a dost.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Axel Foley podruhé a opět skvělý. Ovšem Brestovo jednička byla legendární. Nicméně - stále jedno z nejlepších pokračování.

Let číslo 93 (2006)

Člověk si představuje, jak hrozné to muselo být, ale až po shlédnutí tohoto snímku opravdu pochopí. Bezmocnost, zoufalství, naděje, odvaha a nakonec...smrt.

Pianista (2002)

Neuvěřitelně silný příběh s neuvěřitelně skvělým Brodym, o čemž svědčí i zisk Oscara. Polanski dokázal natočit film, který je naprosto autentickým pohledem na tehdejší dobu. Sám Polanski o tom ví své.

Amélie z Montmartru (2001)

Diamant mezi francouzskými filmy, úžasná vizuální stránka, brilantní a půvabná Audrey Tautou a to vše podkreslené skvělou hudbou.

Telefonní budka (2002)

Famózní psychologický thriller, který se celý odehrává na jednom místě a přesto nenudí a člověk je napjatý až do poslední chvíle. Colin Farrell tady byl naprosto geniální, klobouk dolů.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Celkem zbytečné pokračování perfektní české komedie. Vtip nechybí, ale svému staršímu bráškovi se nevyrovná. Jak se říká - "Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš."

Sněženky a machři (1982)

Česká komedie pro mladé, která je v mém žebříčku pěti nejlepších českých z celé historie. "Viky, ty máš ale péro.", "Je to sice dál, ale zato horší cesta.", "Vydrž prťka, vydrž." - Miluju! :)