Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

"Tyjo, ta epizoda 8 bude asi vážně boží, podle toho, co se říká, to by možná mohla přece jen v mých očích tu Pomstu Sithů překonat," říkal jsem si, natěšený jako malý kluk, netrpělivě očekávající datum napsaný na mém lístku. A odpověď? No fu**ing way! Zase jsem se utvrdil v tom, že je pro mě nová (prostřední) trilogie naprosto nedotknutelná a začínám plně chápat ty o generaci starší, kteří to takhle mají s tou starou. Je to pořád top řemeslná práce, v podstatě to nejlepší, co můžete v kinech vidět, co se audiovizuálu týče. Scénář se mi ale vyloženě nezdál, nechápu, jak na tomhle chtějí v devítce stavět. Obsazování známých tváří na druhou stranu docela potěší. Normálně bych řekl, že umírám touhou vědět, co se stane v posledním dílu této trilogie, ale spíš jsem jenom tak nějak trochu zvědavý. Devítka už mě může jen překvapit, i když to J.J. umí, tak snad se zadaří. Dělám to vážně nerad, ale nevidím jinou možnost než ohodnotit drastickými 4*, i když to jsou moje milované Star Wars, ale tímhle směrem prostě ne! P.S. Doma jsem si pustil na svém ani ne full HD monitoru bojové scény z třetího dílu a skoro jsem zapomněl, že jsem ani ne před 12ti hodinami opustil IMAX. Tohle chci vidět na plátně, ne 150 minut, ve kterých je světelný meč ani ne jednu. EDIT PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ: Ne, na ty 4 hvězdy to vážně není, pasáže, které sázely na komediálnost, na mě působily mnohem lépe a já si film vyloženě užíval. Občas, ale jenom vážně občas se to pro mě trošku táhlo a ty lightsaber-duely taky trošku váznou, ale docela se divím, jak moc rozdílný dojem to na mně zanechalo.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Nedávno jsem si znovu připomínal vol. 1 a je to vážně super film, ale vol. 2..no...to je prostě ultra boží nářez. Takhle už jsem se u filmu dlouho nezasmál a bolest břicha, kterou mi to způsobilo, by se dala bez nadsázky přirovnat k té, kterou cítíte po udělání x desítek sklapovaček. Starou známou partu z prvního dílu doplnilo pár nových i staronových tváří a nikdo tam rozhodně nepřebýval. Snad až na údajnou působnost Vina Diesela, co by dabéra Groota, jejíž přítomnost mi nějak unikala. Onu partu intergalaktických cestovatelů absolutně svým nenuceným humorem táhne Drax, kterého si Dave Bautista vyloženě užívá a myslím, že s ním i celý svět. Akvizice Kurta Russella mě taky velice bavila, ale nemůžu si odpustit jednu poznámku, to omlazení ze začátku filmu v tom flashbacku mi přišlo velice úsměvné, takhle prostě mladý člověk za prvé nemluví a za druhé nevypadá, ale to je jen velmi malý, přehlédnutelný "nedostatek", který mě tak napadá. Michael Rooker je už v jedničce naprosto nejvíc bad-ass a to, co jsem od něj dostal ve dvojce, naprosto předčilo moje očekávání. Ta chemie tam prostě nešla nevidět...všechny postavy se skvěle doplňovaly a nikdy mi to nepřišlo "too much". Achjo, jestli to takhle půjde dál, tak se vážně Disney o svojí první příčku v žebříčku nejvýdělečnějších studií bát ještě hooodně dlouho nemusí.

Temná věž (2017)

Jakto, že byla Temná věž finanční propadák a další kousek podle předlohy S. Kinga - To - byl historický úspěch? Tak tuhle otázku si asi budu klást ještě nějaký ten pátek. Sice jsem předlohu nečetl, ale se ztvárněním mně neznámého Nikolaje Arcela nemám absolutně žádný problém. Sice tenhle hodinu a půl dlouhý flák dost hraničí s béčkovostí, což asi úplně nebyl záměr, ale kdo se oprostí od všemožných předsudků, film si v pohodě užije. Matthew McConaughey pojal svou roli, řekl bych, velice zodpovědně a svým charismatem vnáší do filmu potřebnou jiskru. I věčně kysele se tvářící Idris Elba byl velmi fajn, stejně jako zbytek castu.

The Witcher (2017)

Velice stylově a hlavně autenticky ztvárněný souboj ze zaklínačského univerza. Každý takový předkrm před nadcházejícím seriálem beru všema deseti.

Thor: Ragnarok (2017)

Tak tu máme rok 2017 s ním i (asi) 17tý film z veleúspěšné dílny Kevina Feigeho (jak to proboha může někdo vyslovovat [Fajgí] :D :D). Jeden by si řekl, že už se to po tolika letech musí okoukat, ale opak je pravdou, stále je to zábavné, inovativní a prostě skvělé. Taika Waititi se s Ragnarokem vydal trošku jinou cestou než předchozí dva díly, takovou trošku 'Guardians-infantilnější' cestou, ale velmi rychle jsem se dostal na vlnu a film jsem si náležitě užil, čemuž dopomohly i 4DX efekty. Všechny postavy byly ztvárněny myslím si v mezích snesitelnosti, i když v některých případech je tam ta koncentrace gagů asi až moc velká, ale na mě to i přesto fungovalo velice úspěšně. Možná ta ..ehm..Valkýra? v podání Tessy Thompson (s ní nemám žádný problém) byla odlehčená přeci jenom moc. Všechna ta camea taky potěší každé fanouškovské oko a tak nemám jinou možnost než udělit plnou (5*) palbu.

To (2017)

Rád si o sobě myslím, že jsem alespoň trošku zásadový člověk a jednou z mých takových filmu se týkajících zásad je, že do kina nechodím na horory. Jsem totiž zastáncem myšlenky, že u hororu by se měl člověk bát, proč jinak by se na něj taky koukal, ne? A tenhle pocit jsem mezi desítkami šustících, mluvících a prostě všemi způsoby otravných spoludiváků postrádal. Ale vážně, proč se zrovna za nás muselo posadit trio pubertálně se chovajících Němek, které celý film nedokázaly zavřít pusu?! Takže to vypadá, že na hororu jsem byl v kině z vlastní iniciativy poprvé a naposled. No a teď už k filmu - bohužel musím použít větu z jedné ze závěrečných scén z jednoho z trailerů, které nám byly naservírovány jako předkrm, a to konkrétně na Jigsaw: No, it's not creepy at all. To totiž perfektně It vystihuje, alespoň v mých očích. Ať už atmosféra nebo lekačky na mě absolutně nepůsobily a nechávaly mě celý film ledově klidným, s čímž jsem vážně nepočítal. Navíc byl scénář na mně naprosto nepochopitelných místech proložen rádoby humornými poznámkami jednoho ze skupiny protagonistů. Jako horor to pro mě za moc nestálo, bylo To prostě moc infantilní a asi už nejsem úplně cílovka. Jako film fajnové, čemuž hodně pomohla Sophia Lillis, která jako by Amy Adams z oka vypadla a vůbec celý cast byl velmi dobře zvolený. Lepší 3*.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Doufám, že na zdejším webu za svoje hodnocení a nadšenou reakci na zatím poslední transformující se auťáky, kolem kterých pan Bay všechno okázale nechává vybuchnout, nedostanu ban. Já jsem si to totiž navzdory skoro žádnému pozitivnímu feedbacku dost užil i přesto, že je stopáž zdánlivě dost nafouklá. Mně to vůbec nevadilo. dostal jsem přesně to, v co jsem doufal, že dostanu.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tak o tomhle snímku jsem absolutně nic nevěděl, jak už to se mnou a s těmihle k oskarům inklinujícími snímky bývá. Šel jsem absolutně na blind, jen na doporučení, tak jsem se pohodlně usadil do kinosálu a koukal. No a..na konci jsem spíše zíral, jaká jsou 3 billboardy neskutečná pecka. Snad nic na tomhle filmu není špatně, tragikomický nádech doplňují svými skvělými výkony senzační Woody Harrelson a také Frances McDormand se Samem Rockwellem, takže si je všechny tři dám teď pěkně do hledáčku. Opravdu precizní práce.

Tvář vody (2017)

Tohle je podle mě vykonstruované pro Oskary až běda! Nebudu spoilerovat příběh, uvidíte sami, ale bohužel je to tak. Samozřejmě to nic neubírá na kvalitách del Torova počinu, jen si úplně nemyslím, že by se mělo chodit akademii takhle na ruku. Nicméně Michael Shannon byl super.

Válka o planetu opic (2017)

Už nějaký ten pátek uplynul od doby, kdy jsem viděl druhý díl této trilogie, takže jsem se bál, že se občas nebudu chytat. Naštěstí mi děj vcelku rychle naskočil a i kdyby se tak nestalo, užije si tohle drama i ten, kdo třeba předešlé části neviděl. Válka o planetu opic se v mých očích hrozně podobala Loganovi, protože nebyla primárně akční, ale když už tam akce byla, stála za to! Skvělé zakončení skvělé trilogie.