Sněženky a machři (1982)

Průměrná, ničím výjimečná, ale docela zábavná komedie. No jelikož u nás vznikaly v 70. a 80. letech takovýchto filmů mraky, tak dávám 2 hvězdy.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Původní film byl alespoň zábavný, tento film je nudný, trapný a hraje jen na ubohou nostalgickou notu. Odpad nejhrubšího zrna!

Vymítač ďábla (1973)

Na zhodnocení tohoto filmu použiju 3 příklady: 1) Tento film viděl křesťan ,tzn. že je naprosto podělaný strachy, bude se modlit k bohu a bude věřit, že ho od zlého Satana ochrání. Takže dá 5 hvězd. 2) Tento film viděl ateista, řekne si, Satan je opravdu zlý, hodně jsem se bál, ještěže máme církev, která nás ochrání, ono přeci jenom něco mezi nebem a zemí bude. Ten dá 3 až 5 hvězd podle vkusu. 3) Tento film jsem viděl já, tedy Satanista, kterému všechny typy těchto vymítačských hororů přijdou k smíchu, takže se u mně to kouzlo tajemna a nadpřirozena zcela vytrácí, neboť vím jak se věci mají. Takže dávám 1 hvězdu za masky a triky.

Hustle a Flow (2005)

Terrence je nejen výborný herec, ale dokonce i skvělý rapper, což mě mile překvapilo. Klidně by mohl dát herectví na hřebík a dělat jenom rap. Je to film o síle lidské vůle, přátelství a hip-hopu. Jako fanda tohoto hudebního stylu dávám 5 hvězd. No i kdybych fanda hopu nebyl, dal bych je stejně, a to za herecké výkony a poselství filmu.

Max Payne (2008)

Bravurně vystylizovaný snímek s ponurou atmosférou a se skvělým Wahlbergem. Jedna z nejlepších filmových adaptací počítačové hry, si zaslouží 5 hvězd.

Zoolander (2001)

U téhle parodie jsem se smál jako magor, Stiller je prostě borec, je nejen excelentní komik, ale i výborný režisér. Dávám 5 hvězd za vytříbený humor a výsměch všem povrchním a debilním pseudo módním ikonám.

Guru lásky (2008)

Pro mě je to jedna z nejzábavnějších a nejbláznivějších fekálních komedií 21. století. Humor Mika Myerse je moje krevní skupina. Parádní zábava na více zhlédnutí, dávám 5 hvězd.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Legendární, atmosférický a opravdu originální pořad, který nemá chybu. Pořad mého dětství, 5 hvězd si určitě zaslouží.

Spalovač mrtvol (1968)

Nejlepší hororový thriller v ČR i v SR, který byl kdy natočen. Hrušínský je úžasný, byl to opravdu pan herec. Režie je skvělá, a ta kamera, ta kamera, nikdy jsem v našich luzích a hájích neviděl takhle nadčasově nasnímaný a sestříhaný snímek. Po filmařské stránce tento film u nás nikdo nepřekonal a nejspíš nepřekoná. Je to 100%ní filmová esence. Dávám 5 zářících hvězd.

Amerika (1994)

Toto dílo na mě nepůsobilo jako film, ale jako výborně zahrané divadelní představení ve výtečných kulisách. Martin Dejdar zahrál svou hlavní roli famózně, Jiří Lábus stejně jako Jiří Schmitzer podali skvělý výkon ve svých vedlejších rolích, za povšimnutí stojí také menší rolička Oldřicha Kaisera. Pro mě je to nejodvážnější a nejatmosféričtější film po roce 89. Resumé je jasné, dávám 5 hvězd za herecké výkony, atmosféru, hudbu a odvahu.