Konec rozkvětu (1972)

Prostě bomba, z tohoto filmu se nádherně nasává atmosféra 70. let. V tomhle filmu nechybí pořádná kára, bouchačky, nahotinky, násilí, vtipy, vidláci a hlavně nadhled. Prime Cut bych nazval jako výkladní skříň 70. let. Je to moje srdcová záležitost, kterou mám neskonale rád. Jasných 5 hvězdiček.

Prorok (2009)

Vynikající film, který si mne svou uvěřitelností naprosto získal. Prorok si bere z ostatních vězeňských dramat to nejlepší a navíc přidává svůj kus osobitosti. Díky skvělému výkonu Tahara Rahima jsem Malikovi fandil v jeho vzestupu a s jeho postavou jsem se již od začátku dokonale sžil. Za zmínku také stojí výtečný Niels Arestrup, který jako boss a mentor neměl chybu. Samotný závěr je třešnička na dortu a každý si může interpretovat vlastní konec, bude Malik boss a nebo bude žít poklidný život? Ale ten kdo toto dílo uvidí, nebude o své interpretaci závěru pochybovat. Prostě nejlepší Vězeňské Drama pro fajnšmekry. Dávám 5 hvězdiček.

Ring (1998)

Co k této legendě říct?! Na tomto filmu jsem vyrůstal a viděl jsem ho už jako 10 let starý harant. Od té doby, když slyším Ring, vybavím si hutnou atmosféru, skvělý příběh a hodně hlubokou studnu se zlobivou holčičkou. Tomuhle filmu jsem vděčný za to, že mne přivedl k japonským hororům jako takovým. Je to zkrátka kult, kterému nelze nic vytknout, dávám jasných 5 hvězdiček.

Infekce (2004)

Tento film je naprosto jiný než ostatní japonské horory. Už jsem si zvykl na ty fígle japonských hororů, což jsou vraždící duchové malých dětí, holčičky s dlouhými vlasy ve tváři, trhané pohyby a vykroucené končetiny atd.. Tady nic takového nehledejte, tady jste totiž v nemocnici hrůzy s totálně vyšinutým personálem, který umí člověka "vyléčit". Film má opravdu tíživou atmosféru, jakou jsem snad naposled zažil jen u Ringu. Psychologie postav je bravurní a také bravurní je vypiplaný závěr filmu. Pro mne je to rozhodně nejlepší Psychologický Horor, který jsem kdy viděl. PS: Doporučuji pouštět v depresi ve 2 hodiny ráno za totální tmy, pak pochopíte pojem Psychologický Horor. :-) Jasných 5 hvězdiček.

Boží vzkaz (2010)

Ze začátku to vypadalo jako dobré rodinné drama, pak se to ale zvrhlo na úděsný křesťansko-míroláskovský film, takže ke konci mi to připadalo jako náborový snímek pro mladé křesťany. No a scéna, kdy se otec objímal s vrahem svého čtyřletého syna, mne naprosto dorazila, to už bylo opravdu přes čáru. Takže dávám 2 hvězdy za slibný začátek a dobré herecké výkony. Amen.

Dům snů (2011)

Určitě to není Horor ani Drama, spíš bych tento film nazval jako Psychologický Thriller. Děj není nijak originální a čerpá z ostatních Schizofrenických filmů, hlavně mi to připomínalo o čtyři roky starší film 23 s Jimem Carreym. No co se týče herců, hrají velmi dobře a Daniel Craig je hodně přesvědčivý. Rozhodně je to povedený film, až na tu vytýkanou originalitu. Takže dávám 4 hvězdy.

Drive Angry (2011)

Efekty jsou jak z deset let starý PC hry, herectví je na úrovni lobotomie. Ale protože jsem se při některých scénách výborně bavil ( jedna za všechny: Cage s párkem v buchtě zastřelí pár chlápků) a vím, že se tento film sám o sobě nebere vážně, dávám 3 hvězdy.

Hlasy mrtvých (2008) (TV film) odpad!

Co to mělo k sakru být?! Není to originální, ani dobře zahrané a chybí tomu jakýkoliv náznak filmařiny. Vím, že je to TV film, ale i na ty poměry je to hrůza. Přišlo mi to jako ochotnické divadlo z Horní-dolní. Je to odpad.

Rychlejší (2010)

Průměrný film, který nenadchne ani neurazí. Potenciál Dwayna byl využitý jen na 10%. Tenhle chlap má lámat ruce, vazy, prostě zabíjet holýma rukama. Tady zkrátka jen jezdí v autě, pak vystoupí, zastřelí chlápka jednou ranou a jede dál. To už potom mohl hlavní roli hrát jakýkoliv hollywoodský vychrtlina a ne nabušený ranař Dwayne Johnson, škoda ho pro tuhle roli. Ostatní postavy v tomhle filmu jsou spíš k smíchu, hlavně ten zabiják. Takže nebýt mýho oblíbence Dwayna, tak dám odpad. Takhle dávám 3 hvězdy.

Bronson (2008)

Jeden z nejlepších a nejpotrhlejších životoposných filmů, které jsem kdy viděl. Film mě naplno uchvátil svým stylem vyprávění. Tom Hardy je naprosto dokonalý a do osobnosti Mickeyho Petersona se skvěle vžil, takže jsem měl pocit, že se vůbec nedívám na herce, ale na samotného Mickeyho. Tento film je vlastně výtečné one-man show, které si zaslouží plných 5 hvězdiček.