• Krátkometrážní

Potomci lidí (2006)

Tak jsem se konečně podíval na téměř všemi vychvalované Potomky lidí. A podle toho, co jsem viděl, si říkám, že je to jeden z nejpřeceňovanějších filmů co znám. (Pozor, následují spoilery) První polovina je nudná jak plastová lahev, a když už člověku připadá, že se začíná něco dít, zjistí, že sleduje jen prchání dvou lidí z místa A do místa B a vy nevíte proč, kam a co tam. A tak jedinou zábavnou scénou je, když hlavní hrdina probíhá zdemolovaným městem, vyhýbá se kulkám a každou chvíli mu za zadkem vybouchne bomba nebo tam střelí tank. Jedním z mála kladů jsou herci a pěkně udělané prostředí zdemolovaných a vybydlených měst. 4/10

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Tarantinův Grindhouse se mě líbil víc. Ale ani Rodriguez se nenechal zahanbit a natočil stylovou akční jízdu, která ale začíná být zábavnou až v polovině filmu (první polovina mě místy dost nudila).

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Excelentní. Klára Sedláčková v roli Magráty Česnekové a Peter Varga jako Smrť jsou dokonalí...

Účastníci zájezdu (2006)

Žádný zázrak, ale oproti prachpříšernému Románu pro ženy příjemné překvapení. Účastníci sice nemají takřka žádný příběh, ale herci a jejich postavy film doslova zachraňují. Nuda se naštěstí nekonala a těch pár povedených hlášek se taky najde. 5/10

Austin Powers - Goldmember (2002)

Opět typický Powers. Ujetý, šílený, extrémně vtipný i extrémně trapný. To platí vlastně pro všechny tři díly série, takže hodnocení je u všech stejné. 5/10

Austin Powers: Špionátor (1997)

První jsem viděl dvojku, ale že by jednička byla lepší se říct nedá. Je totiž úplně stejná. Stejně ujetá, vtipná i trapná zároveň. Dvojka má avšak přece jen něco navíc, a to Heather Graham. Ne že by byla Elizabeth Hurley nějak špatná, to ani náhodou, ale Heather je prostě Heather :) 5/10

Divoká stvoření (1997)

Slabé. O několik tříd níž než Ryba jménem Wanda.

Králové ro(c)ku (2006)

Pane jo, to byl úlet!. Jako film trochu nevyrovnané, od trapných scén (péroklik, omg) až po geniální (Tim Robbins, Meat Loaf, Ben Stiller), naštěstí ty lepší převažují, ale tím největším kladem je samozřejmě skvělá a nářezová hudba od Tenacious D. ROCK!

Scary Movie 4 (2006)

Na můj vkus příliš fekálního humoru. Opakovaný vtip už navíc není vtipem, takže slabé 2*