• Krátkometrážní

Transformers (2007)

Kulervoucí nadupaná akční jízda a nejlepší Bayův film. Sice postrádá trochu logiky, nenadchne několik typicky Bayovských proslovů, ale co, když to tak baví... 9/10

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Spíš 3,5* První půlka je typicky sandlerovskou komedií, včetně několika málo hrubozrných scén, hrátky s ovladačem jsou však docela zajímavé a rozhodně jsem se u nich nenudil. Druhá půlka se zvrtne v docela zajímavé drama a dospěje k morálnímu ponaučení, že rodina je na prvním místě (jak jinak...). Obě části mají co nabídnout, ale pořád jsem měl pocit, že to mohlo všechno vypadat lépe.

Erik Viking (1989)

Příjemné překvapení. Ano, je to sice trochu guláš, ale hlavně taky zábavný, pohodový, odpočinkový fantasy komediálně montypythonovský film. Klasičtí Pythoni jsou sice daleko lepší, ale nevím jestli se to dá nějak moc srovnávat, Erik the Viking je trochu jiný. Není to kulometná ráže Pythonovských gagů, Erik má nádech legendy a příběh má i místy vážnější notu, okořeněnou několika smrtícími vtipy. 7/10

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Olga Schoberová byla jedinou českou sexbombou v historii kinematografie.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovi ve filmu se povedli. Ale přesto to není na plný počet, jsem přece jen trochu zklamán, hodně opakujících se vtipů, které známe ze seriálu, už vlastně ani nepůsobí směšně a trochu mě scházela nějaká třešnička na dortu, něco nového (což je ale asi po 18 sezonách seriálu opravdu těžké). Přesto jsem se velmi dobře pobavil. 7,5/10

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Několik výborných scének a několik "jen" dobrých. Rowan Atkinson dokazuje, že je výborný komik...u "Základů seznamování" jsem málem umřel smíchy.

Pošetilost mocných (1971)

Nejlepší komedie Louisem de Funèsem. "Hajzl" mu opravdu sedne a rozehrává dokonalý herecký koncert, ve kterém mu zdatně sekundují i ostatní herci.

Pýcha a předsudek (2005)

Pohoda. Svižný a zábavný film, za který se nemusí předloha stydět. Keira Knightley zahrála dobře (ale ta její anorexie mě leze na nervy), mě ale víc uchvátila ozdoba Pýchy a předsudku Rosamund Pike a otec v podání Donalda Sutherlanda. Jediné co bych mohl filmu vytknout je jakási zkratkovost některých pasáží a postav, ale nacpat do dvouhodinového filmu celý děj je asi nemožné, nejedná se však o nic zásadního. 8/10

Herkules (1995) (seriál)

Řecká mytologie vzhůru nohama, někdy sranda, jindy hotová tragédie. Ale na pár dílů se dalo dívat!

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Někdy mě připadá, že to není daleko od pravdy...třeskutě vtipná satira na politiku, navíc brilantně zahraná. Britové prostě jen tak nezklamou...