12 let v řetězech (2013)

Jeden z nejlepších a emocemi nabitých filmů jaký jsem kdy viděl.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Mezi fantasy filmy spolu s Nekonečným příběhem určitě TOP 1. Jde-li o mě, zvolil bych Nekonečný příběh a to z toho důvodu, že jsem na tom vyrostl. Jinak Pán prstenů je po všech stránkách skvělý film. Doporučuju.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Ze spojení Spielberg x Lucas vzniklo něco úžasného. Pokud chcete dobrodružný film, nemůžete si vybrat líp.

Bláznivá střela (1988)

Asi nejlepší parodie jaká kdy vznikla. Leslie Nielsen vynikající.

Kmotr III (1990)

O něco málo slabší než Kmotr I. a II. ale stále vynikající filmový zážitek.

Gladiátor (2000)

Mám rád historické filmy, a tenhle patří k těm nejlepším. Pro Russella Crowa nejspíš životní role a pro mě jeden z nejlepších kino zážitků. Film jsem viděl od té doby několikrát a furt mě to baví. Doporučuju.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Tohle provázelo téměř celé moje dětství. Seriál, samolepky, oblečení a mnoho dalšího. Kdo neměl nebyl tehdy ve školce cool.

Legenda o zlaté perle (1987)

Z dnešního pohledu nelze objektivně hodnotit. V době kdy jsem to viděl to pro mě byl TOP hned vedle Nekonečného příběhu a Karate kida. V každém případě skvost asijské kinematografie, který dnešního diváka rozhodně neurazí.

Nekonečný příběh (1984)

Myslím, že jde o nejlepší pohádku jakou jsem kdy viděl. Výborný hudební doprovod i samotný příběh, který mi jako dítěti nedal dlouho spát. Vždycky se na ni rád podívám.