Tenká hranice (2021) (seriál)

Neskutočne dobre natočené a postrihané. Ilustračky pretkané s autentickými zábermi dávajú tomuto dokumentu väčší rozmer ako by hocikto dokázal natočiť fiktívny film, nieto podľa skutočnej udalosti. Autenticita, autenticita, autenticita

Ti, kdo mění svět (2018)

Vela vecí bolo prispôsobených konkrétne pre dokument. Ku príkladu prehra McGregora proti Diazovi bola pripočítaná Diazovi lebo je vegán (nikde sa nezmiňujú o tom čo potvrdil Conor sám že išiel o váhu vyššie a preto sa prekysličil no odvetu zvládol na plných 5 kôl), jeden NFL tým z mnoha ktorý sa ledva dostal do play off, ochránca zvierat odmietajúci jesť maso etc. Celé sa to snažia postaviť na overených vedeckých faktoch ktoré ale nikoho moc nepresvečia. Natočené to je ale v poriadku

To Kapitola 2 (2019)

Film pre milovníkov knižnej predlohy ( ja teda som ) ale dokáže zaujať aj širšie publikum. Určite nieje na úrovni Chapter I. ale ako pokračovanie super

Annabelle 3 (2019)

Totálne zbytočný film. Námet bol fajn (okrem kamery asi to jediné) ale akosi to nezvládli. A to som si myslel, že z tohoto univerza nebude už nič slabšie ako The Nun... film celý čas nudí, dokopy sa tam skoro nič nedeje ale oceňujem aspoň komediálne prvky

Černobyl (2019) (seriál)

Všetko sa to nedá zhrnuť do jedného komentu, je toho mnoho. Treba si to pozrieť. Z mojej strany niet absolutne čo vytknuť. Neskutočný počin, herecké obsadenie vrátane výkonov, mrazivá atmosféra a hudba z toho robia majstrovské dielo. Nehovoriac a množstve informácii, ktorým niektorí neprikladali váhu a vo svojej podstate boli dosť dôležité. Celkový dojem odpáli už len to, že je to celé natočené podla skutočnej udalosti. 10/10

Sestra (2018)

Mega som sa na to tešil a ostal som sklamaný :/ po hodine som sa už tešil domov. Kladne hodnotím lokáciu ktorá urobila celému filmu atmosféru. Ale inak film s odfláknutým scenárom ktorý nezachránil ani skvelý výkon Taissy Farmigy. Čo už, v Conjuring 2 ma dostala totálne ale týmto počinom u mňa stratila svoju váhu.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Film za to určite stojí. Aj keď sa priznám, že je to jeden z mála filmov kde je prvá polovica lepšia ako druhá tak ma film bavil po celý čas. Napätie, scenár, herecké výkony (vrátane mojho oblúbeného sarkazmu) z toho vytvorili film ktorý si pozrem určite znova. Veľmi slušne spracovaný film

Karate tiger 2: Zuřící blesk (1987)

Srdcovka na ktorej som vyrastal. Doba kedy sa veci ešte reálne točili a nebolo všetko robené postprodukčne. Obsadenie, výkony, lokácie, chybičky a všetko ostatné z toho robia jeden z najlepších filmov svojej doby ))

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Snaha vytažiť z pôvodného filmu... a ten koniec mysleli vážne?! Prečo sa to asi volá Blair “WITCH”?...

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Až tak som najprv nesledoval celú ságu Twilightu ale po zhliadnutí všetkých dielov a následnom zhliadnutí tohoto dielu som usúdil vážne rozhodnutie, že Rozbřesk 2. je za poslednú dobu najlepší film aký som kedy videl ))