Počátek (2010)

Christopher Nolan si odskočil mezi Temnými rytíři natočit svůj 10 let připravovaný projekt a světe div se, opět z toho vylezl masterpiece. Začínám pomalu přemýšlet nad tím, kdy ten týpek šlápne vedle. Hlavní předností je opět a zase geniální scénář, který je ještě lépe odvyprávěn a díky skvělé režii podaný divákovi tak, že vás udrží v pozoru na 100 % od začátku do konce. K obvyklé partičce (Tom Hardy, Cillian Murphy či Michael Caine) se tentokrát přidal božský Leo a skvělý Joseph Gordon-Levitt s Marion Cotillard – obsazení jedním slovem famózní. Hans Zimmer zde vytvořil absolutně nejlepší soundtrack, jaký kdy udělal a nechápu, že za to doma nemá plešouna na poličce. Po celý film byl hudební podklad naprosto geniální a dokonale vystihující dané scény. Skladbu Time mám ve svém playlistu už 7 let a nikdy neomrzí. Co dodat závěrem? Snad jen, že v posledních pár vteřinách si s námi Nolan pěkně pohrál a žhavé diskuze, jak to teda vlastně dopadlo, najdete všude možně ještě dnes. Já osobně doufám v happy end.

Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř nastavil laťku tak vysoko, že to snad ani nešlo překonat, ale přece jenom to svým způsobem Nolan zvládl. V posledním díle zafungovaly daleko víc emoce než v předchozích dvou, ale i přesto tu osudovost, beznaděj a strach z Temného rytíře už nenapodobí asi nikdy nikdo. Herecké výkony opět za hranicí možností – hlavně Hardy a jeho chladnokrevnost, arogance v podání Bane je geniální, o Zimmerovi snad už ani psát nemusím. Celkové zakončení trilogie je opět brilantní a vůbec celá sága od Nolana o Temném rytíři je to nejlepší, co jsme za poslední léta mohli vidět.

Batman začíná (2005)

Kdo mohl tehdy tušit, že tahle pecka odstartuje jednu z nejlepších trilogií, jaká kdy spatřila plátna kin. První půlka filmu, kde zjišťujeme, kdo vlastně Batman je a proč dělá, co dělá, krásně přechází do druhé akční půlky, kde se dočkáme naprosto božího finále. Chytré dialogy a výborně napsaný scénář, skvělé obsazení a geniální Zimmer a Howard dělají z Batman začíná nadprůměrný blockbuster i přesto, že to je nejslabší díl z trilogie. Výborný start jednoho z nejlepších hrdinů, jakého má DC ve své stáji.

Dunkerk (2017)

Nolan opět dokazuje, že je bezesporu jedním z nejlepších režisérů současnosti a neméně skvělým scénáristou. Geniálně vyprávěný příběh na několika úrovních, které se vzájemně prolínají naprosto dokonale. Co ale dělá z Dunkerku mistrovské dílo je génius Hans Zimmer. Neuvěřitelný, nepochopitelný, jak dokáže tak "jednoduchá" melodie vyvolat tak silné emoce, a to od začátku do konce. Ani nedokážu popsat kolik emocí se ve mě mlátilo při filmu i několik hodin po něm. Některé scény/záběry jsou za hranicí lidského chápání, a to jsem ještě nebyl na 70mm projekci v imaxu, která mě čeká v sobotu. Nolan a Zimmer prostě excelují na všech frontách a Dunkerk je jednoznačně jeden z nejlepších letošních filmů.

Logan: Wolverine (2017)

Hugh Jackman se nemohl rozloučit se svojí ikonickou rolí Wolverina lépe než takhle. Už úvodní scéna ukáže, s kým máme tu čest se loučit. Film má naprosto boží atmosféru a neuvěřitelný tempo až do grandiózního finále kde se nám Wolvie ukáže tak jak ho máme všichni rádi! Patrick Stewart dokonalý, Hugh Jackman exceluje a Dafne Keen překvapuje. Kino povinnost a jasná pěti hvězda! I will miss you Wolvie.

John Wick 2 (2017)

the man, the myth, the legend... Jooooohn Wick! Jsem docela rád že mu ten důchod nevyšel a ještě pár let nevyjde.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Když jsem odcházel z kina tak jsem byl doslova uchvácen a dlouho jsem váhal mezi 4 a 5* nakonec jsem se rozhodl pro 4*. Dneska jsem si dopřál domácí projekci v originále a musím jít ještě výš. Impozantní animace, skvěle prostředí a příběh, fenomenální hudební doprovod jak v originále tak v dabingu. Dokonalost ve všech směrech.

Pelíšky (1999)

Ten film znám snad i pozpátku a stejně se na to vždycky těším jako malý kluk. Pouštěl bych to jako povinnou výuku ve škole!

Gladiátor (2000)

Russel Crowe a jeho životní role? Dost možná. Jak je to mnohokrát zmiňováno je to klasický velkofilm se vším co k němu patří víc k tomu asi není třeba. I když jsem to viděl asi už 100x tak pokaždé musím na konci držet slzy na krajíčku.

Temný rytíř (2008)

Pokud by se mě někdo zeptal, jaký nejlepší film jsem kdy viděl, tento počin od bratrů Nolanových by byl nejspíš jeden z kandidátů na výherce. Jestliže měl Batman začíná výborně napsaný scénář, Temný rytíř je naprostá špica a dokonalost ve všech ohledech. Scéna Joker vs Batman na policejní stanici je jedna z nejlepších vůbec ve svém žánru a všechny ostatní dialogy, Batmanova těžká rozhodnutí, Jokerovy projevy chaosu atd. – dokonalost! Herecké výkony za hranicí možností – speciálně Ledger a jeho podání Jokera. Zimmer a Howard překonávají samy sebe. Nolan a jeho brilantní režie dělají z Temného rytíře mistrovské dílo bez jediného kazu a jeden z nejlepších filmů 21. století, ne-li vůbec.