Zrcadla (2008)

Slusnej atmosferickej horurek, s hromadou klise ale taky par zajimavejma napadama. Nemel jsem s tim problem.

Sedm statečných (2016)

Bezproblémový svižně ubíhající blockbuster, se všemi možnými klišé co si dovedu představit. Herecká parta ale dobrá, takže slušný průměr.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Přes Labe, tam se utopili kluci ...

Star Trek: Do neznáma (2016)

Plná spokojenost! Třetí Star Trek nabízí přesně to co sem od něj čekal ... prostě další misi Enterprise, tedy hlášky, akci, technický prupovídky nedávající smysl, a Beastie Boys. Nic víc, nic míň. Tahle restartovaná série funguje dál naprosto skvěle, a nezbejvá než se těšit na další díly.

Stalingrad (1993)

Jak se tu asi všude dočtete, film nenabízí moc faktů ohledně bitvy o Stalingrad, není tam vysvětlený záměr, taktika, plán -Ani ze samotného dobývání tam není moc scén. O to tam ale v podstatě nejde. Film je postaven na co nejsugestivnějším vyjádření absolutní bezmoci, zoufalství, všeprostupujícího šílenství a úpadku jakékoliv morálky, vyjádřené pohledem čtveřice Německých vojáků. A tohle vyšlo perfektně - brutalita a surovost filmu je daleko před jeho Hollywoodskými následovníky, atmosféra a herecké výkony bez výhrad. Scénáristicky to sice není žádná hitparáda, film na konci ztrácí trochu dech, a v některých pasážích mi nebylo jasné co se přesně děje, ale tohle bylo vyváženo výše zmiňovanou atmosférou. Jo a Heřmánek je tam výbornej ! Můžu jedině doporučit - po skončení filmu ideální vyskočit z okna, nebo si prostřelit hlavu. Heil Hitler ...

Captain America: Občanská válka (2016)

Další standardní Marvel - kvalitní akce, hlášky, tuna postav, navíc skvělý Daniel Bruhl. Nepřekvapí, neurazí a pro mě lepší, zajímavější než Avengers.

Den kobylek (1975)

Velice zajímavý film, ze kterého úplně čpí ta povrchnost a falešnost Hollywoodu 50. let. Skvělý výkon předvádí zejména William Atherton, herec známý spíše z vedlejších rolí si zde střihnul hlavní a zhostil se toho jedna báseň. Spíš než o nějaký souvislý příběh je to opět taková exkurze do té konkrétní doby a místa, jako znám třeba ze Sladkého Života. Závěr je exkluzivní, to se tu dočtete ve všech komentářích. Nezbývá než potvrdit !

Goldfinger (1964)

Goldfinger je podle mě nejtypičtější Bondovka s Connerym, a asi i nejlepší. Jestli si vybrat jeden 007 film, tak tenhle !