Ideální domov (2018)

Paul a Steve: odhliadnuc od sentimentality k záveru... je v tomto filme jeden z najkrajších a nazábavnejších manželských párov vôbec!

Učitelka (2016)

Vďaka zjednodušeniu za účelom jednoznačnejšie rozlepiť dobro a zlo sa to celé paradoxne dalo vydržať. Inak to bol horor. Teda najmä pre tých, ktorí chodili na základku v osemdesiatych rokoch. Niektoré hlášky a situácie vyslovene zamrazili. Fuj. Každopádne, herecké výkony boli naozaj drevené, to sa celkom Hřebejkovi čudujem, že mu to nevadilo. Je to na tri hviezdičky; jednu navyše dávam za to, že odreflektovali veľmi podstatný fenomén socialistickej výchovy, ktorý sa v premenených formách udržal v našom školstve doteraz.

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Veľa nadsázky, no a čo. Od začiatočnej scény s kameňom, ktorý sa volá Norman... pecka. Na nedeľnú depresiu ako stvorené. My next holiday dream - Scotland, indeed!

Teorie tygra (2016)

Sorry. Bolo by to na 5 hviezd, ak by tam bolo lepšie mužské obsadenie. Chlapi, na ktorých charizme to mohlo (malo) stáť, tentokrát paradoxne zlyhali. Inak napísané krásne. Toľko pekných nápadov, toľko ozajstných minipríbehov...

Umění musí bolet (2006)

- "So how long have you been doin the triangles?" - "A long time... I was one of the first." :) Pekný, bystrý film... a Max Minghella má dokonalú tvár.

Little Boxes (2016)

Chutný, malý filmík o tom, že aj takíto milí ňjujorskí intelektuáli, keď sa ocitnú mimo svojho bezpečného milieu, môžu byť pekne dezorientovaní. Sympatickí herci, najmä hlavná rodinná trojka.

Ploty (2016)

Uťahanosť ani divadelná kulisovitosť mi nevadili, práve naopak. Kľudne by som na to šla pozrieť aj do divadla. Veľa sa tam toho povedalo, aj pokričalo, napriek tomu toho veľa ostalo aj v tichu, medzi riadkami. Je to krásna komorná dráma o nešťastí, šťastí, fľaške džinu a rastúcom plote. Aj fľaška, aj plot sú zo začiatku nenápadné figúry, no nakoniec zohrajú kľúčovú rolu.. Predsa len by som trocha stiahla intezitu hereckého výrazu, zdalo sa mi, že tie preexponované fejsy sa až tak na kameru nehodia.

Umění lhát (2009)

"So... I don't need to kill myself. Wow." O tom, ako lúzri objavili klamstvo. Trikrát pretečená pinta trápnosti, cynizmu a absurdity, ďaleko za dobrým vkusom a hranicami žánru - presne tak, ako to má Gervais rád. Scénka s odhalením náboženstva je poklad. Avšak hodinu a pol trvajúci gag je predsalen trochu veľa.

Kodaň (2014)

Pre toho, kto zbožňuje uličky, chodníky, múry a kaviarne európskych miest, je toto veľká dobrota. V pozadí prebieha trošičku natvrdlý príbeh, ale zdá sa, že to mesto mestové je v hlavnej úlohe. Pochopila som to ako nejakú žánrovú fúziu, resp. nový typ cestopisu prostredníctvom modernej romance...

The Winning Season (2009)

úplne vpohode pozerateľná športová komédia. predvídateľná, avšak nie triviálna. nad hladinou priemernosti ju držia vtipné dialógy, Sam Rockwell a presvedčivé výkony všetkých dievčat - najmä Shareeky Epps a Emmy Roberts...