Dunkerk (2017)

Proste ma to zjavne neohurilo ako poniektorých ktorí už tu napísali koment. Videné v kine. Z môjho pohľadu sú ďaleko lepšie filmy s touto vojnovou tematikou.

Angelika a král (1966)

tomu dala tomu dala až sa z nej k...a stala...

Osm hrozných (2015)

U Taratina zvyknutý na väčšiu akciu a prestrelky. Táto verzia filmu je viac divadelným predstavením ktoré ničím neurazí, a divák je vtiahnutý do deja filmu, avšak....nie je to tarantinovka na akú ste zvyknutí, tak nečakať veľké akcie, i keď záver je cool.:)

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Budovateľská zlátanina, na ktorú sa dá pozerať keď človek nič nehľadá a je jednoduchý konzument. Akurát na prvý krát ťažko dešifrovať či ide o jemnú satiru budovateľov a UVKSČ alebo to naozaj mysleli vážne s hláškami "a všichni dohromady udeláme moc" v tom prípade by to bolo ešte horšie.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Neskutočná jazda...názov filmu nenecháva nič dlžný svojmu deju, skôr naopak, vrátane hudby resp.hudobnému podmazu, pecka!!!

Dárce (2014)

Namet nie zly...ale vsetko ostane divne, nezmyselne a miestami propagandisticke, ako v komunizme. Nemalo by sa ukazovat zabijanie novorodencov.

Nic nás nerozdělí (2012)

Veľmi dôveryhodne natočený tento tsunami film. Nadpriemerné výkony hlavných predstaviteľov vrátane detí !!! Emočne a citovo dostane aj otrlejšie povahy...

Magnolia (1999)

Osobne ma film neohúril, hlavne bol príííliš rozťahaný. Námet nebol zlý, avšak mozaika ktorá do seba zapadala bola častokrát zbytočne predlžovaná. Také pesimistické drama.

9. rota (2005)

Kľudne sa vyrovná americkým filmom podobného vojnového štýlu. Podľa mňa lepší ako The Hurt Locker.

Nespoutaný Django (2012)

Ch. Waltz, J.Foxx a L.DiCaprio vo filme pefektní. Niektorým sa možno bude zdať film trochu rasistický :) Perfektný scenár a prepracované komentáre obzvlášť od "zubára" Ch.Waltza perfektne dopĺňajú trochu dlhšiu stopáž. Človek sa však pri filme rozhodne nenudí. Na Q.Tarantina menej krvi a vzhľadom na dobu kedy sa film odohráva-l si mohli tvorcovia odpustiť tú reperskú hudbu, ktorá sa myslím 2x ocitla vo filme.