• Krátkometrážní

Dáma ve vlaku (1945)

Milá kriminálna komédia so zápletkou (skoro) ako od A. Christie. A Deannu začínam seriózne zbožňovať. :-)

Nevěsta monstra (1955)

Tá jedna hviezdička je za trošku zábavný záver, alebo možno len zo súcitu. Bolo to nudné, smutné, o ničom. Je mi ľúto Ed.

Dva záletníci (1964)

Marlon Brando sa mi v komediálne polohe veľmi nepáčil, zato David Niven hrá podvodníka rovnako noblesne ako vždy, takže tejto ľahko nadpriemernej komédií tie 4 * dám. :-)

Galaxy Quest (1999)

Viete čo je najlepšie na Star Treku? Galaxy Quest!

Hvězdné války podle Turka (1982)

Jednoducho nemôžem inak - môj nový guilty pleasure film. Niečo tak nechtene zábavne sa len tak nevidí.

Man to Man with Dean Learner (2006) (seriál)

Aj napriek tomu, že sa tu opäť stretávame s partiou, ktorá má na svedomí geniálny "Darklace", tak je to pre mňa veľké sklamanie. Pár epizód celkom dobrých, zbytok na hranici trápnosti...

Noční rozhovor (1959)

Pre súčastného diváka, ktorý už v žánri romantická komédia videl asi všetko možné, môže byť Pillow Talk dosť predvídateľný ale stále je to film nabitý vtipmi, skvelými dialógmi a s rozkošnou Doris Day, ktorá nám tu klasicky aj zaspieva. :-) Príjemne ma prekvapil Rock Hudson, ktorého herecký prejav a komika sú úplne prirodzené a príjemné.

Slečna Marplová - Vraždit je snadné (2009) (epizoda)

Knižná predloha je jedným z najlepších diel kráľovnej zločinu ale hlavne je o niečom úplne inom...aspoň, čo si pamätám. To by až tak nevadilo, nejaká tá vlastná invencia nebýva na škodu, lenže tento film je bohužial strašne chaotický, zmätený a nudný. ...takže pokiaľ toto čítate, tentokrát sa vykašlite na film a radšej siahnite po knihe, oplatí sa!

Soudní síň (2008) (pořad)

Jednotlivé prípady môžu byť zaujímave, ale je to kvôli strašným hereckým výkonom proste nepozerateľné. Bodaj by nie, keď tam môže ísť hrať prakticky hocikto.

Father Ted (1995) (seriál)

Ďalší humoristický klenot, tentokrát z Írska, ktorý si vás úplne získa. :-) Otec Ted snažiaci sa väčšinou dostať z nejakého maléru, prihlúply otec Dougal, ktorý neverí v organizované náboženstvo( "I mean God, does he really exist? I dont know...") a otec Jack("Drink! Feck! Arse! Girls!") sú proste postavičky, ktoré nejde nezbožnovať...."What would you say to a cup father? ".. "FECK OFF, CUP! " ... EDIT/ Úplne som tomu prepadla, myslím, že po dlhej dobe mám novú srdcovú záležitoť..