• Krátkometrážní

Scooby-Doo (1976) (seriál)

Najkultovejšia rozprávka môjho detstva, pamätám si to viac než pôvodný seriál a stále dúfam v TV reprízu.

Zasněžená romance (1941)

Hudba Glenna Millera a nádherné prostredie zasnežených hôr tvoria dokonalý podklad pre romantický film. Všetko ale kazí nesympatická a už od prvej minúty otravná hlavná hrdinka. V tomto ohľade sa plne podpisujem pod komentár kolegu Douglasa.

Ashes to Ashes (2008) (seriál)

Pokračovanie LoM, ktoré celé univerzum zároveň ukončuje a vysvetľuje. S odstupom času hodnotím obidva seriály rovnako , čo sa mi ale v A2A páči viac, je fakt, že je dynamickejšie a ostatné postavy tu dostávajú viac priestoru, presne ako si zaslúžia. Plus nové autíčko, krásne Audi Quatro. Po LoM som nečakala, že by ma mohol ešte nejaký záver tak dostať, ale A2A sa to podarilo....We can be heroes, just for one day!

Life on Mars (2006) (seriál)

LoM je výnimočná záležitosť. Spája starú dobrú retro detektívku s prvkami fantasy a to v podaní, v akom to vedia len Briti. Je zaujímave sledovať dva absolútne rozdielne charaktery a názory na výkon detektívnej práce, Sama Tylera a Genea Hunta, a popritom postupne zisťovať prečo a ako sa Sam Tyler ocitol v 70. rokoch. Všetko smeruje k nádherne vygradovanému a originálnemu záveru, ktorý sa rozdýchava pomerne dlho. A bonus? Soudtrack v podaní The Who, Davida Bowieho či Eltona Johna.

Merlin (2008) (seriál)

Absolútne guilty pleasure mojej seriálovej topky. Merlin je seriál, ktorý si najviac vychutnáte keď zahodíte nejakú nudnú legendu za hlavu(BBC verzia je teda rozhodne zaujímavejšia :-)) a zameriate sa na VZŤAH Merlina a Artuša. Let the slash begin!

State of Play (2003) (seriál)

Skutočne brilantná miniséria od BBC. Na jednej strane poteší obsadenie - absolutná britská herecká špička súčastnosti, na strane druhej tu máme skvelý príbeh, scenár, vygradovaný dej, hlavne ku koncu každej epizódy, takže tých šesť dielov ujde rýchlo. Taktiež pohľad do zákulisia novín je zaujímavý. Odporúčam nielen britofilom(a to polické drámy/trillery nie sú moja šálka čaju).

When Worlds Collide (1951)

Film starý 60 rokov, ale omnoho napínavejší než mnoho dnešných katastrofických filmov.

Kamarádova holka (2008) odpad!

Hovadina s trápnymi postavami, ktorých konanie postráda akúkoľvek logiku. Ja sa už ani nedivím, keď niekto odsudzuju žáner na základe takýchto filmov. :-(