Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)

Pan Menšík zde dostal velkou příležitost a mistrovsky se jí zhostil. Jedním dechem vyjadřuje několik emocí: pod povrchním úsměvem plasticky vidíme hrdost, odhodlání, podnikavost, znalost světa.

Boxer a smrť (1962)

Nelehký námět, ale film se vydařil. Nemohl jsem se od něj odtrhnout. Vynikající výkon p. Kvietika - je radostí dívat se na něj v roli boxera: když se předkloní a vylétne mu bleskově ruka, vypadá autenticky. Boxu nerozumím, ale herec ztvárňující jeho protivníka takovou ránu zdaleka neměl, nebo mi to tak aspoň připadalo. Film z koncentračního tábora by nebyl dívatelný, pokud by byl autentický, protože by v něm bylo příliš utrpení; zde se podařilo najít tu správnou licenci a utrpení je poetizováno, takže neničí možnost vnímat hlavní příběh filmu. Zajímalo by mě, nakolik se podařilo vystihnout reálie koncentračních táborů: filmový tábor kombinuje koncentrační (pracovní) tábor a vyhlazovací tábor. Jestli se nepletu, tak takovým byla jen Osvětim v době vyhlazení maďarských Židů. Ale ve filmu má tento motiv svůj význam v asi nejlepší scéně, kde velitel tábora uvažuje. Film je zajímavý tím, že i esesáci v táboře jsou psychologicky prokresleni - Němci mají starost o svou čest jen ve vztahu k jiným Němcům, východní národy neberou jako sobě rovné.

Černobílo (2015) (pořad)

Výtečné. Krásná výtvarná stránka s hlavní postavou lehce v kubistickém stylu.

Policajt (1972)

Vrchol dojetí: nezapálím si cigaretu. Ostatní pocity: zapálím si cigaretu (a tluču sprostého podezřelého).

Skládačka (1991) (TV film)

Plejáda superherců, ale fyzické je nemožné vydržet se dívat celou dobu, jak strašlivě zdlouhavé to je.

Brokovnice (1992) (TV film)

Bohužel zcela nevydařené. Zajímavé pouze ze studijního hlediska v rámci tématu "západní interiéry a outfity v čsl. TV tvorbě 80. let".

Bez motivu (1971)

Nijak extra herci, příběh nebo myšlenka. Ale nádherné obrazy interiérů, nábytku a také pozoruhodných lidských typů.

V hlavě (2015)

Nejlepší je brazilský pilot :-) (A taky abstraktní zkratka.)

Golfový sen (2005)

Takhle krásně jsem si u filmu nepobrečel od začátku do konce od Forresta Gumpa. Ano, golf se stává masovým sportem: jsou obchody, vybavení, hotely, trenéři, co čekají na propagaci. Ale tohle je zkrátka výborný film o charakteru. Chytře si vzali z golfu to nejproblematičtější (snobismus a elitářství) a postavili na tom jednoduchý, dojemný a krásný příběh.