• Thriller

Boxer a smrť (1962)

Je skoro neskutečné, že jsem film viděl až teď. Je to můj ročník. Pět * jsem už dlouho nedal. Československý film je vlastně jak by se teď říkalo Slovenský. Pohlcující příběh válečné doby s vystihnutím soudržnosti vězňů. Ale stejně v tom všem vynikl sportovní duch. Velitel tábora v jedné chvíli rozhoduje o smrti a životě a v druhé jde v klidu boxovat do ringu s vězněm a ještě ho podporuje. Hodně filmů na toto téma vzniklo, ale v koncentračních táborech to nebylo možné. Jakýkoliv kontakt, kdy by bylo možno pokořit přílušníka říše, byl vyloučen. To však nic nemění na kvalitě tohoto díla.

Ozvěna smrti (2005) odpad!

Hrozná trapárna. Ani na staré videokazetě před 30 roky.

9. rota (2005)

Když jde o válečný film, tak oni ty Ivanové vážně umí. Válek vedli hodně takže mají kde čerpat. Zde Afganiskán.

12 kol (2009)

Průměrné akční krimi. Aidan Gillen se krásně hodil na roli padoucha.

Enderova hra (2013)

Film pro cílovou skupinu 9 - 12 let, nebo pro příznivce série Harry Potter. Enderovi ještě nasadíme kulaté brýle, místo hůlky má laserovou pistoli, místo Rona, Hermiony a dalších má Fazolku a další. Vizuálně dobře zpracováno, emotivní závěr. Prostě slušné sci-fi, kdy zemi před údajnými vetřelci z jiné galaxie /termiťany/, mají zachránit děti. Nakonec se zjistí, že dospělí je trochu podvedli.

Kukačka (2002)

Celou dobu jsem se musel tlemit, jak každý mlel něco jiného, ale stejně se přeci domluvili.

Jezero smrti (2008)

To byl tedy nářez. Tomu se říká zákon schválnosti. Jezero velký jak kráva, ale člověk si vybere stejně místo, kam chodí parta "hodných děcek". Ono to bylo celé městečko plné takových řečeno slušně nepřizpůsobilých. Krásně se hodí přísloví "Jablko nepadá daleko od stromu", "Kdo chce s vlky žíti musí s nimi výti". Na závěr filmu nečekejte žádný Happy End.

Lucy (2014)

Hezký začátek i konec s opičkou. Frantíci si tam museli alespoň jednou dát Eiffelovu věž. Celou dobu jsem očekával jestli se zvýšenou kapacitou mozku taky zapojí nějaký sex, ale smůla, padla jen jedna pusa. Asi žádný vliv :).

Reasonable Doubt (2014)

Na tomhle filmu ještě pořádně zapracovat, tak by to byl thriller za 5⭐. Klady: dobrý nápad na zápletku. Zápory: vše moc okaté a jasné, pár nelogičností, málo rozpracovaný příběh Clintona Davise a tím i krátká stopáž necelých 80 minut, zbytečně psychlogicky překombinovaný závěr, nechat Davise jen jako hodnýho seriáka.