• Thriller

Ztraceni v Mnichově (2015)

Mystifikace vložená do zobáku Sira "P". Škoda, na rozdíl od Koflíkářů a Samotářů, pouze na jedno podívání. Klady: už vím proč na hradě s Vaškem a Dášou žila jen Sugar, ta nic nevyštěkala. Zápory: absence přežívajících hlášek; film o filmu.

Diagnóza: Šampión (2015)

Mile mě překvapilo, že se sporťácké pobíhání za šiškou, změnilo v dobré lékařsko-sportovní drama. Klady: zajímavé skutečné téma; film proložen autentickými záběry zápasů NFL; Will Smith se po delší době trochu ukázal, bohužel v blbém roce "medvěda". Zápory: stejně trochu nudné.

Boj (2015)

První polovina filmu válečné drama, s několika krizovými bojovými operacemi, z nichž jedna končí vyžádanou leteckou podporou pozemní jednotce. Druhá polovina soudní drama řešící oprávněnost žádosti. Snad není nikdo tak naivní, aby si myslel, že se řadovým dvacetiletým vojáků stále chce jezdit do Afgánu a jsou z toho nadšení. Co je čeká tam? Tisíce kilometrů od domova, rodin, kamarádů, písek ve všech otvorech těla, vedro, hnus, rozhodování se ve vteřinách, miny, AKčka, SA-58, RPG, vše proti nim, vše v rukách lidí různého věku válčících po několik generací, kterým je všechno jedno. Když se jim podaří přežít jednu misi, tak chvíle doma a vrací se zpět, protože jejich rodinou a jedinými kamarády se stanou pouze ti co jsou tak s nimi. Co je čeká potom? Posttraumatický syndrom, navazování zpřetrhaných vztahů, problém se zapojením se do přerušeného stereotypního života, skryté opovržení okolí, které přemýšlí kolik tam postřílel lidí, invalidní vozík, chycené nemoci. Není co závidět. Opět silný film seveřanů. Od 100% mě odklonila kamera a trochu pomalé tempo.

The Program: Pád legendy (2015)

Každý, kdo alespoň trochu víc šlápnul do pedálů cyklistického kola, ví, že doping v ní určitě musí lítat. Když jste před pořádným kopcem a chcete se dostat nahoru, tak poznáte co je to za hrůzu, krev se Vám vaří, plíce trhaj, nohy ztvrdnou a v hlavě máte myšlenku na mrsknutí kola do pangejtu. Klady: konečně něco o Tours; dobře chronologicky zpracováno; pěkné záběry.

Velký šéf (1969)

Mrzí mě, že když si chcete pustit dobrou komedii, musíte už zabrousit až do minulého století. Jsou to filmy kterým už pomalu táhne na padesátku, ale jsou prostě nadčasové. Zápory: trochu klesající tempo; něco takového už nikdy nebude. Klady: jako vždy dabing; herecké obsazení; dost jedinečných vtípků.

Bitva o Midway (1976)

Nezpolitizovaný film s prvky zasvěcení do válečné strategie námořní bitvy letadlových lodí. Klady: kvalitní technické zpracování jedné rozhodující námořní bitvy; doplnění autentickými záběry.

Max Manus (2008)

Opět potvrzení, že severská kinematografie je na vysoké úrovni.

Banshee (2013) (seriál)

Upozornění před sledováním: sledujte opravdu až do konce každý díl, jsou potitulkové scény, na které navazuje další díl. Série 01. Úvodní titulky nezapřou tvůrce True Blood. Na nedostatek sexu všech forem si stěžovat určitě nebudete. I samozvaný šerif, řešící problémy tak trochu poDextrovsku, není stranou. Co není na stromě do toho jde. Zápory: zázračné uzdravování všech hlavních postav po dost brutálních bitkách /v nemocnici na kraji města by doktor Sova záviděl/. 10/30. Série 02. Změny: skoro žádné; opět plno krvavých brutal bitek, jejichž stereotyp osvěží mazaná transka i strýček KájaProktr se svojí neteřinkou; válení v postelích i jinde se snad ještě zvýšilo. Zápory: nějak moc umění ve střihu, na což si musíte zvyknout. Co očekávat: závěr nám nasypal spoustu mrtvých s kterými se ani nepočítalo, tak uvidíme co bude dál, strýček čeká. 20/30. Série 03. Pokračování v nastavené laťce s přípravou na další sérii. 30/30. Serie 04 – 8/8. Co se líbilo: cracková agentka; čtyřrohej mesiáš vyjímající srdíčka; Joop ze sebe zase udělal správnou lady; filmová bílá liga zasahující až do politiky; je fakt konec, nebo exochránce Banshee dojede do jiného města?

Hladová srdce (2014)

Takhle to vypadá, když si dva anštajni, kteří se nejsou schopni dostat ani ze záchodu, založí rodinku. Mina připomínající vítěznou adeptku komparzu na hlavní roli v koncentračním táboře, konzumující převážně vodu a zeleninku, kterou si vypěstuje na střeše domu uprostřed centra města, a která tím má zaručen pěkný přísun těžkých živin, se snaží z potomka udělat zakrslou bonsai. Vegani jsou mi ukradený, ať si papkaj co jim vyhovuje, nemusejí to však cpát i ostatním, natož dětem. Nic se nemá přehánět. Teď bude záležet jaké takový start do života zanechá následky na děcku. Podvýživa, mamka v márnici, babička v krimu, taťka samoživitel a k tomu žádný lumen. Klady: vhodné obsazení i odehrání hlavních rolí.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Tv film, který svým zpracováním, obsahem i herecky předčí dnešní klasickou českou rádoby kinohitovou tvorbu.