• Thriller

Creed II (2018)

Tak jsme po létech oprášili Rocky4. Nový kabát, synové, otcové i další přeživší na scéně. Sice skoro vše stejné, žádné velké změny, ale pobaví. Klady: velmi dobře nasnímáno a nazvučeno, uhýbal jsem hlavou, jak v ringu.

Pelé: Zrození legendy (2016)

Pro fotbal neznalého diváka koukatelně zpracováno. Bohužel skutečnosti odpovídají pouze tak výsledky zápasů a potitulkové autentické záběry. Odchylky životopisného filmu jsou však zásadní.

Smrtelné stroje (2018)

Královnu do kina asi raději nevezmu. Přece jenom má svůj zasloužený věk i důstojnost nejenom svého úřadu. Narozdíl od špatně vybraného komixového sešitku.

Hannibal (2001)

Mlčení jehňátek je díky nápadu, příběhu a soundtracku nedostižitelné.

Slunovrat (2019)

Nabízíme zážitkovou dovolenou ve slunném Švédsku. Na programu bude stálý přísun zajímavých lektvarů. Možnost stát se královnou zájezdu s výhodou poslední volby. V programu nechybí předčasný výlet do ztracena, pro dvě osoby, s následným umístěním do žluté pyramidy k zrychlenému přesunu do místa bydliště. Je možno se zúčastnit zábavné loterie, stát se pěknou dekorací ve stodole, nebo sazenicí. Pro vyvoleného člena je naplánovaná účast na akci "plemenný býk" s příležitostnou Peep Show místních krásek a připraven kožešinový dárek. Upozornění: vyvarujte se močení na okolní padlé stromy a fotografování. Poučení: nechápu co složitého řeší naši ministři s důchodovou reformou.

X. - Smazáno ze systému (2018)

Mě tedy nic neoslnilo. V klasickém zpracování se mohlo jednat o velmi dobrý krimi-politický thriller, ale co to zabilo? Asi zbytečné audio i vizuální umění, které do filmu tohoto typu prostě nepatří. Prázdných skoro deset minut nic neříkajícího úvodu, stále se opakující různě přetočené záběry jinak krásného města, rozostřený i zpomalený obraz, předimenzovaný zvukový doprovod scén /přitom soundtrack byl dobrý/, přehnaně panicky uchvácená poručice, která bez problémů stále pracuje u policie. Ani český, hodně huhňající dabing, moc k celkovému dojmu nepřidal. Škoda. Příběh byl dobrý, i když se se závěrem moc nepatlali.

Tomboy: Příběh pomsty (2016)

Asi trochu podhodnoceno, samozřejmě žádná bomba thriller to není. Stříh je dost zmatený, vypravěčský styl filmu nepomáhá, herecká nadupanost také pokulhává, téma zápletky je zajímavé, ale vyznívá do ztracena. Prostě celé to vyšumí, jak bublinky větrajícího šampáňa.

Kurýr (2019)

Vyjimka potvrzuje pravidlo. Nějak jsme si zvykli, že každý polský válečný film je absolutní bomba. Kurýr je poklidné válečné drama, bez akce, humoru, náboje. Velmi omezeně a zkresleně se věnuje jedné postavě polského odboje - Zdzisław Antoni Jeziorański. Malá ukázka toho, jak západní spojenci před válkou šoupli nás Německu a ještě před koncem války nás, Poláky a další pěkně Rusákům.

Barva vítězství (2016)

Další ze sportovních filmů opírajících se o skutečnou sportovní událost.

Něsokrušimyj (2018)

I když podle skutečné události, tady to vyznívá, jako pohádka o Nataše, která Ivanovi opravila v lese tank a pak s ním společně vyhráli krutou tankovou bitvu. Efekty příšerné. Vlastně celý film působí dojmem zpracování v devadesátkách a teď ho našli v šuplíku, tak šup na filmová plátna. Dost zlehčený a zkreslený boj Konovalovi osádky KV-1.