• Thriller

Veřejné lži (2019)

Politika byla, je a bude svinstvo a jen občas něco z toho hnusu vyplave na veřejnost. Klady: ač vykecávačka, tak vás nutí pozorně sledovat.

Pokoj (2019)

Tak to dopadne, když člověk promešká ten správný okamžik. A stačilo tak málo a ve vhodnou dobu říct "chlapečku, jdi si na chvilku hrát ven na píseček". Klady: konečně něco neobehraného, paráda; a ty náklady, zaplatíme Olgu a k ní pár sotva odrostlých komparzistů. A pak že představa nepůsobí početí!

Kurýr: Zásilka smrti (2019)

Dost tupá jedna dějová linka boje. Prostě drobounká Olga proti obrovské bandě nabušených zabijáků v několika patrech parkoviště. Chvilku by to vydržet určitě šlo, ale zabrat tím skoro celou stopáž je fakt moc. Klady: zapojení dronu, vždyť jdeme s dobou, ale požární sekera má prostě navrch.

Rambo: Poslední krev (2019)

Vietcong už je po té dlouhé době out. Přesto je na našem světě spousta velmi oblíbených sort, které dokážou milovaného Johna opět dostat do likvidační formy. Klady: rychlá jednohubka s dostatkem řečnění i úvah a rychlým death závěrem.

Krvavá nevěsta (2019)

Každý horor má být správně ujetá krávovina, aby člověk mohl od začátku až do konce ronit slzy od toho, jak se musí tlemit. Nevěsta s nefunkční tygrobijkou a stále se zkracujícím oděvem to splňuje. Klady: humor.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

"Letem, světem s pár lety života a vlády Marie Terezie". Škoda záběru jen několika roků dlouhé doby vlády Maria Theresia Walburga Amalia Christiana. Klady: zajímavé romanticko-dialogové zpracování; krásné interiéry, exteriéry, každý kostým nádhera. Zápory: fakt jen krátké období. Závěr: dějepis ve škole nebavil, film ano. Update: tak koukám, že minisérie má pokračování S02E01, no proto.

Instinkt lovce (2019) odpad!

Když už zvládnout dokoukat do konec, tak hodně rychle na vše zapomenout. Perfektní scénář. Nákladní lodní skorovrak a na něm se sejde jeden pašerák půlky džungle, vládní zabiják spoutaný, jak kokon bource morušovýho, kterého doprovází nabušené komando. Kokon se jasně osvobodí, všechny strážce pobije, k tomu přidá pár členů posádky vraku, několik papoušků, čímž dost vytočí zkušeného lovce NC a ten ho nechá sežrat animovaným gepardem u kterého došla barva. Co ti tvůrci užívají. Asi dobrý model.

Teroristka (2019)

..."učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi". Vše nadsázka na druhou. Martin Hofmann se mě fakt líbil. K tomu ta westerno-mafiánská music. Po dlouhé době slušná zábava a jak je to jednoduché, když člověk nečeká žádné velké zázraky.

Křivé obvinění (2010) (TV film)

Opět stokrát obehraný příběh. Chudák zavřený nevinný černoch a opravdu nekrásná Kráska dvacet let maká, jak údernice v dole, aby dosáhla jeho osvobození. Když jde z basy, tak vypadá na 30 let. Asi omlazovací kriminál.