Děkujeme, že kouříte (2005)

PRO MUŽE:Proč se schovává? Má to něco společného s tím, že ho všichni nenávidí? Je to jeho práce, aby ho nenáviděli. Je to mediální machr. Lobbista. Šlechta mezi obchodníky se smrtí. Kdo dokáže hájit a uhájit zájmy tabákového průmyslu, ten dokáže všechno. Skutečný Ďáblův advokát. Povedená a úsměvná záležitost. Doporučuji         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:To by se Vám, madame, mělo líbit Ten šaramantí Aaronek dokáže tlačit na pilu tak, že si to ani to polínko nevšimne a je vejpůl. K tomu zvládá i pečený led toho, jak být zároveň vzorem pro svého syna i obhájcem nejvražednějšího průmyslu pro lidské zdraví. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA: Jestli chceš snadnej džob, dělej pro Červenej kříž, ty jsi lobbista. Tvá práce je mít pravdu. Doktora našli v Německu, detaily raději vynecháme. 30 let zkoumá spojení mezi kouřením a rakovinou plic a dosud nedošel k průkazným závěrům. Je to génius. Popřel by i gravitaci. Máme i své žraloky, nabíráme je z právnických fakult. A to hlavní – pracujeme s médii. Znáte chlápky, co sbalí každou? To jsem já, jenže mnohem lepší

Podfu(c)k (2000)

PRO MUŽE:Historky z podsvětí vypiplané do brilantní komedie narvané hromadou filmových hvězd a hlášek. Přiměřeně akční, výborný spád i hudba, až prach usedá suchý, britský humor. Fenomenální výkon Brada Pitta v netradiční roli cigoše – škoda, že blbečka v dabingu nenapadlo přidat romský přízvuk v češtině – Pitt ho v angličtině válí jak cikorka z Chánova. Příliš dobré na to, to nevidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pěkný multi-kulti mišmaš, madame, to je. Na tapetě jsou nejen cigoši, negři, Židé a Rusáci, ale i další mozkovydlabanci všeho druhu. Většina entit plachých vůči běžné práci bývají individua sice ducha mdlého, leč mazaná. Mazaná na to, jak přijít za co nejmenší námahy, k co největším prachům. Finále končí tím, že si jedny a ty samý prachy (zlato, diamanty) kradou mezi sebou. Zábavné, vtipné a místy i šílené. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA:Katolická víra je založena na chybném překladu. Není důležité, jestli je to pravda,nebo fikce, lidé rádi věří.// Boris-břitva, křivej jak sovětskej srp a tvrdej jak kladivo, co ho kříží. Toho hajzla prej nejde zabít.//Tvrdší než hřebík z rakve.//Myšlení tě může dostat do pěknýho průseru, moc to s ním nepřeháněj.// Potřebuju zbraň? Nepotřebuješ, poupátko, potřebuješ mě.// Rusáci, mazaný antisemitský kozácký kurvy.

Ples upírů (1967)

PRO MUŽE:Brilantní upírská parodie s mnoha pitoreskními obrazy malebné zimní krajiny. Jeho Excellence hrabě von Krolock je tak přesný, že bych přísahal na zmrtvýchvstání Bely Lugosiho. Profesor Ambronsius z Kurníksburgské Univezity pro změnu vypadá jako Albert Einstein po lehčí mrtvičce, dokonalý vědátorský pošuk. Sám Polanski si s gustem střihnul jeho mladého asistenta Alfréda. Zbytek castingu snad měla na starost samotná Madam Tussaud. No, neskutečná ptákovina. Barvotiskové kulisy jak z ruských pohádek a přesto dokonalé. Stopy po zubech jak z maxiděrovačky, zkrátka autoři nevynechali nic, z čeho bylo možné si utahovat. Pro milovníky parodií vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Chcete-li se, madame, pobavit a nevadí vám typicky šedesátkový film, chutě do toho. Pro pány s nivým pohledem mandlových očí mám ve snímku jedno parádní překvapení. Pokud je mi známo, toto zde je vůbec první ztvárnění homoupíra v dějinách filmu a že je to pěkně slizký štramák, Herbert jeden. To víte, hoši, my heteráci nedokážeme dokonale ocenit ztepilou postavu a ladné pohyby mladého muže s lehce ženskou grácií. Ale povedl se, kluk jako buk. Alfréd nevěděl, co si má dřív chránit, jestli krk,nebo prdel.          HLÁŠKA:Co je to? Co to vyvádíš? Jdu si lehnout. Co tě to napadlo? Jdi si do své postele! Sám?

Den poté (2009) (TV film)

PRO VŠECHNY:Uplynul už drahný čas od dob, co Fat a Little Boy rozzářili japonskou oblohu a dodali tak místnímu obyvatelstvu notnou dávku energie a nová generace požíračů horkých psů má všechny důvody k zamyšlení nad tím, že kdo s čím zachází tím také schází. USA už od poloviny padesátých let, kdy jim vypršel monopol na jaderné zbraně vypracovávají krizové plány pro případ, že se ucho utrhne. Amíci samozřejmě vědí, že jsou v celém širém světě, kam až oko Alláhovo dohlédne nesmírně populární pro svou milou povahu a mírovou politiku. Sami sice také poztráceli poměrně dost vlastních jaderných zbraní a neobtěžovali se s jejich hledáním, (protože výroba byla o dost levnější), ale při kolapsu říše zla, kdy ruský stát zapomněl na výplaty vědců i strážců sil, zmizelo tolik materiálu, že si přece jen musí dělat vrásky a botox na ně nepomůže. Od doby, co fotbalově řečeno, Usralmá Ládik s Kulajdou 11. září 2001 přenesl hru i na druhou půlku hřiště, se i hamburgeroví umaštěnci začali ptát, kterápak z třípísmenkových organizací tak brutálně zachrápala a co vlastně s tím? Ve filmu se celkem na férovku přiznává, že existuje dost mentálů s motivací posvítit si na Amíky tisícem sluncí, jak se někdy eufemisticky nazývá atomová bomba. Přiznávají, že i materiálu se po světě toulá dost a dost a samotný návod občas visí i na netu. Hranice je neprostupná pro teroristy se štěpným materiálem asi tak, jako pro drogové kartely s kokainem. Kontroluje se jen 5% dovážených kontejnerů atd. Dokument ukazuje od prvních vteřin výbuchu (jako první cíl se předpokládá Washington 9,30 ráno v pracovní den) následky exploze, její postupné dopady na obyvatelstvo. Paralelně s tím je vidět aktivace jednotlivých složek krizového plánu. Od hasičů po armádu, od přesunu prezidenta a vlády – nebo toho, co z nich zbylo, po evakuaci části obyvatel až k odklízení ostatků. Vyčísluje ztráty, vyjmenovává nutná a okamžitá opatření v přesně stanovené posloupnosti. Ví, co dělat, ví také, že je mnohem lepší, aby podobný plán nikdy nemuseli použít. Za Reagana se řešil masivní jaderný útok z cizí země a záchrana Spojených států jako takových, dnes útok na vlastním území teroristickou organizací. V důsledku takového útoky by se nejspíš změnila jednou provždy nejen Amerika, ale celý svět. Doporučuji.         PRO DENVER Ano, chyběli tam přesné údaje kudy a kam budou odvážet prezidenta, kde přesně bude sídlo vlády a přesné lokace krizových štábů. Zkus si o tyto chybějící informace, chytrolínku, napsat a možná vyhraješ super ubytování zdarma na Guantánamu. Moc bych ti to přál.

Casino (1995)

PRO MUŽE:Mafiánská epopej o cestě falešného hráče až na vrchol do křesla šéfa casina. Když se daří, je to dobře sehraný orchestr. Přidat geniálního dirigenta s invencí a casinu může konkurovat snad jen FED s vrtulníkovým Benem. Mohavská poušť je zase ideálním místem pro vyřešení potíží, jen si jeden musí trošku máknout, aby problémy nevyhrabali na světlo boží kojoti, nebo federálové. Chce to kapku praxe, jinak by se člověk ukopal k smrti. Sem tam se dílo zvrtne a pak přijdou ke slovu i vyhrnuté rukávy, kladivo, svěrák, nebo baseballová pálka. A Sharon tu je naprosté zlatíčko. Po celou délku filmu jsem měl chuť jí přeříznout. Jako nejvhodnější nástroje se mi k tomu účelu jevily Husquarna 560 XP a Stihl MS 362. Fenomenální výkon Pesciho, který na mafiánské bullteriéry a chřestýše v lidské kůži má snad patent. Precizně předvádí, že na velikosti nezáleží, ale na zabejčenosti takového zmrda rozhodně ano. Perfektní režijní prácička na nejvyšší úrovni. Pro fajnšmekry povinnost.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Dva vypravěči s téměř dokumentární přesností a smyslem pro detail ukazují praktiky a pozadí výrobníku prachů jménem casino. Dokonalá dojná kráva, madame, takový podnik, ale muší ho vést machr. Brilantní DeNiro je muž na svém místě a aby to neměl jednoduché, tak kromě psychopatického parťáka dostal do vínu ještě manželku z říše horrorových snů. Upřímně, klobouk dolů. Sharon Stone sice tentokrát neukázala bobra, ale dokázala úžasně předvést jaký je život s podrážděnou p*čou. Ne, že by to mnohý chlap neznal z domova, ale tak nějak nás těší vidět, že i schopný chachar si ve vlastní domácnosti může těžce naběhnout. Samozřejmě její projev utvrdí všechny hošššánky v jejich hnědopišných prioritách, protože něčeho takového chlap není schopen, ani když je buzinková svlečna. Zlatá klícka holt není pro každou a vážnost či postavení – pokud není od pasu dolů - nemá pro všechny kikiny stejné kouzlo. Vracejí se nejen dobří holubi, ale i černé ovce k svému pastevci, vlastně pasákovi. Drama, které slušně odsejpá a nenechá nikoho na pochybách, že tohle je přesně to, co Scorsese umí. Vřele doporučuji.          UKÁZKY:V poušti je spousta děr a v nich je pohřbena spousta problémů. Ale musíte vědět jak na to. Díru je potřeba vykopat předem, než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to zabere půl až třičtvtě hodiny a nevíte, kdo tam mezitím zavítá. S takovou, abyste kopali další díru..// Casino je jako prodávat sny za hotové.// Smyslem jejího života byly prachy.//Proč krademe, když nás někdo okrádá? Jakej to pak má smysl?//Šéfové nemaj rádi, když si parťáci navzájem šukaj manželky. Není to dobrý pro obchod.

Mzda strachu (1977)

PRO MUŽE:Chlápci, co mají minulost jak fángli pestrou a v ní pár temnějších momentů občas mění bydliště. Pro sichr i kontinent. Terorista, bankovní defraudant, lupič, pohostinná náruč jihoamerické džungle, přijme mnohé hříšníky a zbytečně se neptá. Nová země, nový život, nová identita. Selanka v kakovém oku kontinentu. Policie krade přiměřeně a nebýt toho malérečku s vrtnou plošinou, mohli hoši ve svém strachu vegetovat dál. Prácička na hranici sebevražedné mise za těžké love. Kdo by odolal, v pekle už jsou. Fuckt hustá jízda. V době před digitálními triky si museli i herci pěkně hrábnout na dno. Na sedmdesátkový film, dokonale syrové, dobrý scénář bez hluchých míst a slušně šlapající režie s hvězdami tehdejšího hereckého nebe a kupodivu i výborná hudba. Scéna na lanovém mostě nad rozbouřenou řekou – vyslovená, nekašírovaná, filmová lahůdka. Mohu jen doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Snímek z doby, kdy chlapi měli koule a nehráli si na slečinky. Hošíky asi odradí ta spousta špíny, hnusu i krve, ale vy byste to, madame, měla zmáknout. Odměnou budiž vám dáno herecké mistrovství Roy Schneidera i Bruno Cremera ve vrcholné formě. Je to sice ryze chlapský film, ale tak dobrý, že by mohl čapnout za ohambí i vás.          HLÁŠKA:Zastřelis kněze pro 70 tisíc dolarů. Zač stojím já? Za hovno, ty zkurvysynu!//

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

PRO MUŽE:Manželka má zaděláno na mlíko, takže prima prácička ve státní správě a ještě k tomu pod penzí se fuckt hodí. Raději tam skáknout o den dřív a dobře se uvést. Jo, jo, lebedí si v lochu a proč ne, když tam má být dozorcem. Jenže Murphyho zákony jsou neúprosné. Vzpoura a hra na měňavku, budoucí bachař nasadí mimikry vraha prvního stupně.. Až sem to šlo dobře. Kucí chtěj jen o pár tříd lepší zacházení, dyž už je ta lidskoprávní demógracie, nebo jak tomu ti sráči vod soudu a jinech organizací řikaj. Chlapci mají do hry tři trumfy, tři rukojmí. Baskitská strana práce na svou teroristickou odnož ETA nedá ani dopustit, takže banda kriminálníků si jako rukojmí vezme ještě větší hajzly, než jsou oni sami. totiž teroristické experty ETA toho času za mřížemi tamtéž. Neskutečná gradace filmu, tříbení charakterů, dramatická zápletka i brutální vypointování děje. Filmy z Iberského poloostrova začínají mít čím dál tím větší říz, dobré nápady a profi provedení. Od zlomové demonstrace naprostá špička a snad i lepší, než legendární Brubaker. To se musí vidět.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Těhulky ve vysokém stupni gravidity nejsou známy zrovna vysokým intelektem a chladným uvažováním. Hormony prostě makaj na 100% a mozková činnost je v těžkém útlumu. Ukázkový, příklad je i ve filmu. SPOILER Mít chlapa v nebezbečí a místo telefonátu se sbalit a jít před bránu věznice, kde je vzpoura, mezi rozběsněný dav příbuzných těch, co jsou tam na státní útraty ubytováni, to je na Darwinovu cenu. K tomu zásah policie, zkrátka lepší místo pro nenarozené dítě si káča nemohla vybrat. Madame, přes veškerou brutalitu je to drama jak má být, dokonalé prokreslení hlavní postavy i se strašidelným vývojem jeho psychického stavu, zrůdnost záporáků, neschopnost a nekompetentnost vedení věznice, agilita psychopatů na obou stranách mříží. Pro filmovou fanynku jednoduše povinnost.          HLÁŠKA:Čím míň se tu zabejváš tím, co je venku, tím líp.// Já mám taky někde dítě. Jeho máma, moc fajn holka. Ani nevěděla, že jsem zdrhnul z lochu. A je ti podobný? Kurva, co já vim? Snad ne...

Koncert pro všechny slušný lidi - Karel Kryl (1989) (koncert)

Atmosféra nabitá nadějemi a touhou po lepším příštím. Karel Kryl jako návrat svědomí národa a v pravdě jeho buditel. V ostatním viz. můj komentář k Karel Kryl v Ostravě         PRO VŠECHNY SLUŠNÝ LIDI Velmi se omlouvám vám všem za to, co jsem nucen zde v následujících řádcich napsat, ale pokud chlap nemá místo koulí měchuřinu, musí na podobné projevy hovadství reagovat rázně a s přiměřenou dávkou třeba i vulgarismů.          PRO FLEKERA:Naštěstí jen zřídka vytryskne z jezera plného žabích sraček tak odporný výkal mrtvého psa baskervillského, ale pak je třeba tě upozornit, ty parchante zdechlý děvky, že takovou vymrdanou čůráčí hlavu už dlouho svět neviděl. Pro mě jsi jen hovno prasečí, nad kterým se normálnímu uživateli může pouze zvednout žaludek. A všechny ty zblitky by se ti měly narvat do tvé nevymáchané držky s bolševickým mozkem.

KOndoMEDIE (2001)

PRO MUŽE:Je to skoro rok, co jsem získal Kondomedii a až dnes se dokopal na to mrknout. Et voilà dokonalá komedie s výborným obsazením, dialogy i scénářem. Stačí drobná fotomontáž a lidé v podniku už ve vás vidí zvíře. Ještěže nikdo neposlal do firmy pár fotek z letního kozího úletu, jeden by pak už nikdy nemohl na exkurzi do JZD s živočišnou výrobou. Taky přezdívka kozomrd by nebyla to pravé pro team building a kariéru. Špatná pověst zkrátka přitahuje pozornost a zvyšuje atraktivitu pro výměnu genetických informací. Štěstí, že šukačka v pracovní době může být ve výrobě kondomů brána jako namátková kontrola kvality, i když jste účetní. Prostě povedená taškařice a dokonalá prdel. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Brilantní francouzská komedie na lechtivé téma zpracovaná s vkusem a noblesou. Gérard Depardieu – herec a komediant od boha. Úsměvná a lehce hořká záležitost, bez hluchých míst a bez sklouznutí ke klišé. Skvěle jsem se bavil a to často nebývá. A ani hošánci se nemusí bát, nikdo je tam brutálně nezesměšňuje a jejich karikatury se ve filmu ani nemihnou.          HLÁŠKA:Nic proti homosexuálům nemám. TEN BUZERANT!!// Když vyhodíme homosexuála, máme na krku hnutí buzerantů a lesbiček. Lepší mít buzeranta na krku, než v řiti.// Máte děti v pubertě? Ve službě jsem bezdětný.// Chtějí mi dát na hlavu růžový kondom, budu vypadat jako čůrák.

Pí a jeho život (2012)

PRO MUŽE:Nikdy bych neřekl, že mě dokáže skoro 2 hodiny bavit připitomělé sci-fi o plavbě ne zcela sympatického cigoše s animovaným přerostlým kocourem v pruhovaném pyžámku. Ale stalo se, vizuální skvost, neskutečné obrazové obžerství s uměle postavenou kompozicí na hranici skutečně brutálního kýče Troškových pohádek. Takový blábol by měl i umírněný kritik strhnout do pekel horoucích a já plácám rukama o sebe jak osmiletý retard při nácviku paci, paci, pacičky. Prostě paráda, ale uznávám, určitě ne pro všechny.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Existenciállní otázky o tom, kde jsme a kam plujeme s nastoleným rébusem, který ten bůh z oněch 33 milionů je vlastně ten pravý se řeší hned v počátku filmu a na konci uvidíme jen dlouhý nos na diváka ze strany tvůrců. Názorná ukázka dilema věřícího, který je hinduistou, křesťanem i muslimem najednou. Věřte si klidně, madame, v prozřetelnost boží i sílu všemohoucího, ale i když si myslíte, že vás On miluje, nedrážděte kobru bosou nohou, nevstupujte do vozovky bez rozhlédnutí, nehrajte ruskou ruletu ani nezkoušejte míchané drinky z otrušíku, arzeniku, či cyankáli. Sichr je sichr. Já to vidím podobně jako autoři snímku – víra může být klidně pěkná věc, ale pokud se jeden sám nepostará a kapánek nezalobuje ve svůj prospěch, tak je celkem k hovnu bez ohledu na počet bohů a druh náboženského vyznání. Vřele doporučuji.          HLÁŠKA:Nedejte se ošálit všemi těmi světly. Náboženství je temno.// Matka chodila na univerzitu a také svou rodinu považovala za součást nové Indie, až dokud jí rodiče nevydědili za to, že se provdala do nižší kasty.// Děkuju ti, Višno, že jsi mě seznámil s Kristem.//Celý můj život byl jedním velkým opouštěním, ze všeho nejvíc bolí, když se v něm nenajde čas na rozloučení.