• Western

Osm hrozných (2015)

Pokračovanie Djanga, v ktorom zostarnutého Djanga hrá Samuel L. Jackson. :) Asi hodinku je to celkom fail, len hromada zbytočných kecov s peknými obrázkami a pasujúcou Enniovou hudbou. Potom SLJ vytasí historku o veľkom čiernom kokote, ktorú divák doslova... hltá. Ehm. :) Vzápätí vypukne krvavá zábava, v ktorej okrem absolútne démonickej Jennifer Jason Leigh hrá hlavnú úlohu majster gore efektov Greg Nicotero. Celé to príliš nedáva zmysel a je to vlastne ploché žvástanie o ničom, ale rozhodne je to vďaka réžii, hercom a hudbe intenzívny zážitok.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Bože!!! Dve hodiny som sa šťastne usmieval. Teda - okrem okamihov, keď som sa hlasno smial, hlasno rumázgal alebo si obhrýzal nechty od napätia. Viem, že je to nostalgia. Viem, že film je v podstate remake ep IV, že zloduchovia sú trochu srandovní, že sa to miestami pohybuje na hrane paródie... Ale to nič nemení na absolútnom fanboyovskom nadšení z konečne kvalitného návratu do preďalekej Galaxie. Všetko je hmatateľné, herci sú super a réžia dravá.

Sedmero krkavců (2015)

Sympatická hrdinka, dobrý príbeh a fajn réžia, ale v druhej polovici to poriadne stratilo dych.

Vinci (2004)

Na prvý pohľad to vyzerá ako televízny film, nič výnimočné. Na konci som ale zostal sedieť s blaženým úsmevom nad tým výborne vymysleným, neokázalo natočeným a nie primitívne vtipným príbehom. Scenár, za aký by ktorýkoľvek slovenský a český tvorca daroval ľadvinu.

Divoká karta (2015)

Jedna z tých stathamoviek, čo majú aj príbeh. V skutočnosti je tu príbehu viac ako akcie. A je to fajn, ale celý čas som myslel na to, o koľko by to bolo lepšie, keby tam proste hral niekto iný ako Jason (snaží sa, ale jednoducho už je príliš zaparkovaný v tej svojej tradičnej polohe).

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Predĺžená verzia je asi tak trikrát zábavnejšia ako ten pološit v kine. Mám teraz pocit, že keď strihali pre kino, vyhodili z toho filmu všetko vtipné a Jacksonovsky hravé. Plus asi tak sto mŕtvol, pričom niektoré skapali skutočne krvavým spôsobom.

Narcos (2015) (seriál)

Hrôzostrašný Wagner Moura v svižnom spracovaní "kariéry" legendárneho kolumbijského narkobaróna a masového vraha. V každom okamihu surové, mrazivo autentické a remeselne a herecky bez chybičky.

Insidious 3: Počátek (2015)

Asi hodinu to vyzerá na dôstojné pokračovanie s luxusnými ľakačkami. Potom nastúpia vtipní lovci duchov a stane sa z toho čudná sebaparódia.

Hitman: Agent 47 (2015)

Jeden z najhorších filmov, aké sa toho roku dostali do širokej kinodistribúcie. Eurotrash s hroznými hercami, hroznými trikmi a slabučkými akčnými scénami. Pozeral som to ako seriál, na tri razy, pretože na jeden záťah sa to fakt nedá.

Bláznivá dovolená (2015)

Ten vnútorný rozpor medzi "Bože, to je ale úbohá chobotina postavená výhradne na pohlavnom a fekálnom humore" a "aj tak som sa celý čas smial". Niektoré fóry sú super (chlap s potkanom, kričiaca kórejská navigácia, kanibalistická krava, Hemsworthov večerný výstup...), ale zvyšok je totálny hnoj. Čudujem sa Chevy Chasovi, že ich poctil účasťou.