• Western

Méďa (2012)

"Flash! A-ááááááááááááááá!" Zábava s niekoľkými božskými momentmi (ucho a Indyho motív), ale čakal som viac. Buď že to bude omnoho viac na hrane, alebo to naopak bude tvrdo hollywoodsky hrať na emócie. Zostalo to tak medzi. Milá jednohubka, ktorá je tak trochu "pointless". OK, maco fakuje a pretiahol Noru Jones a pletie sa ústrednej dvojici do života. A ďalej? 7/10

Amazing Spider-Man (2012)

Zlátanina. Všetko nasilu pozliepané, všetko umelé, zle zostrihané a v konečnom dôsledku bez akéhokoľvek zmyslu. Do vôd priemeru to ťahajú iba sympaťák Andy a malá bohyňa Emma, medzi ktorými funguje (vzhľadom na nefunkčný zvyšok filmu) prekvapivá chémia. Ako teen romanca by to bolo celkom fajn. Na blu-ray poprosím vystrihať všetky tie blbosti s pavučinami, srandovnými jaštericami, obetavými žeriavnikmi a nezaujímavými pestúnmi. Hlavne prosím odstrániť samotného Spideyho, z ktorého sa tu stal otravný "spratok" snažiaci sa hláškovať. 5/10

Bez záznamu (2012)

Nečakane dobré. Namiesto prvoplánovej "takenovky" komplexný, epický príbeh, v ktorom je paradoxne línia s Arabmi, skáčuca v čase, výrazne zaujímavejšia než Seanovo kopanie do žien a upaľovanie údenáčov. Je tam všetko, od ultrabrutálnej akcie až po nefalšované emócie. Jeden finálny zvrat je predvídateľný, druhý pokračuje v línii úspešného vyhýbanie sa klišé. Chvíľu som uvažoval, či nevpálim plný počet.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Keď Rock v úvodnej scéne rozlúšti koordináty, chytí glóbus, zapichne prst do Indonézie a Hutcherson zvolá: "Takže je to uprostred južného Pacifiku!", vedel som, že bude zle. A bolo. Veľmi. Snáď jediným pozitívom je rozšafný dobrodružný soundtrack.

Iron Sky (2012)

Nevyhnutne musela vzniknúť ťažkopádna nekonzistentná zlátanina. Zároveň to má ale veľmi vtipné momenty (skrátená verzia Diktátora) a vo finálnej polhodine to zvláda byť skutočne trikovo veľkolepé. Pridávam bodík za sympatickú snahu.

Útěk z MS-1 (2012)

Nedáva to žiadny zmysel, ale na druhej strane sa to ani na nič nehrá. Guy Pearce hláškuje ako o život (každá tretia "vtipná replika" je naozaj vtipná), Maggie je béčkovo toporne pekná a zloduchovia sú naozaj psychopati. Solídna béčková jednorázovka.

Černá hodina (2011) odpad!

OMFG, očné buľvy sa mi asi premiešali s vajcami. Niečo také stupídne sa nevidí každý deň. Film neobsahuje ani jedinú scénu, v ktorej by sa postavy chovali rozumne, alebo sa aspoň riadili základným pudom sebazáchovy. Navyše je to tragicky lacné, vizuálne hnusné a katastrofálne zrežírované. Poznámka pod čiarou: Ten istý scenárista ako pri pôvodnom drafte Promethea? Nie, vôbec ma to neprekvapuje.

Báječný hotel Marigold (2011)

Slabota. Herci sú samozrejme fajn (Bill opäť suverénne vládne), ale scenár je len spleť schematických zápletiek, ktoré sa (kvôli dĺžke filmu už bez akéhokoľvek záujmu diváka) schematicky uzavrú a nezostane vôbec žiadna emócia. 5/10

Bůh žehnej Americe (2011)

Nezávisláčina, takže neprekvapí, že je to ťažkopádne, tézovité a dosť zle zahraté (hlavne Roxy by môj prvý kandidát na krutú smrť). Napriek tomu mi to výrazne zarezonovalo tým, čo to chcelo povedať. Veľká vďaka za scénu v kine, môj tajný sen.

Sněhurka a lovec (2012)

Ale áno. Má to svoje muchy (je to asi o 20 minút dlhšie, než by sa patrilo, hlavne potácanie sa Temným lesom je naťahované a filmu by vôbec neuškodilo, keby sa kompletne vystrihli scény s trpaslíkmi), ale herci sú výborní, réžia suverénna a mierne ponurá fantasy atmosféra bezchybná. Po tej záplave detských fantasy osviežujúci dúšok. 7/10