• Krátkometrážní

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Druhá část je na tom velmi podobně jako ta první, jen jsme hned vrženi do víru dění, navazujeme na to, kde skončila jednička a od první minuty může začít akce. Akce je velká a je jí hodně, ale není tak adrenalinová a chuťová jako u konkurenčních animovaných filmů. Důvod je prostý. Ti momizemšťané, ti jsou na hovno, protože žádná akce neni pořádně kontaktní, všechno je řešeno střelami a to prostě ubírá na celkovém adrenalinovém vyznění. I když je to o dost více akční než první díl, tak ani jedna akce nedospěje kvalit té, co je na závěr prvního dílu s Hulkem. Když to pojmu jako jeden dvouhodinový film, tak je to obstojné, hrdinové mají všichni dost placu, možná až na Thora, toho mohlo být více. Zápletka je taky dobrá, jen to mělo vyznít celé mnohem úderněji. Z kreslených adaptací považuji tyhle dva filmy za ty slabší, což je velká škoda, když jde právě o tak velkou záležitost jako Avengers! Jsem velmi zvědav kolik z tohoto uvidíme i ve hrané verzi a věřím, že by toho nemuselo být málo. Co se týká samotného týmu Avengers heroes, tak po tomhle dvoufilmu můžu říct, že je to opravdu velmi crazy (hlavně Thorův "božský" původ) a jsem velmi zvědav jak to bude fungovat v hrané verzi. I když tam bude méně tváří. Potenciál to má rozhodně velký.

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

První část animované Marvelácké týmovky nedopadla špatně, ale taky nedopadla tak epicky a tak silně jak jsem očekával. Zdejší hodnocení v podstatě odpovídá výsledku. Je to dáno hlavně pomalým rozjezdem, kdy se lehce seznamujeme s našimi heroes a tvoří se samotný tým Avengers, přitom to ale mohlo být podáno záživněji. Konečná patnáctiminutovka v režii Hulka vs. zbytek týmu je opravdu chuťovka, ale za celý film je to jediná pořádná akce, na což nejsem u animovaných adaptací zvyklý. Navíc se na konci v podstatě vůbec neřeší hlavní problém. PS: zbytek se řeší v druhém díle :)

Cost of Living (2011)

Neni to špatné. Žádná obludka se sice nekoná, ale má to solidní atmošku, kde jsou základem gegy útřední dvojice a 50 litrů slizu. Jak levné :)

Sanctum (2011)

Rozhodně nemůžu říct, že je to kravina, nebo filmařský omyl, protože jsem se nenudil, ale na druhou stranu se nejedná o žádné veledílo. Napětí funguje, herci v pohodě, předvídatelné a laciné smrti + nějaké to debilní chování postav standard, ovšem prostředí výborné a šlo by z toho vycucat víc. Když poohlédnu na fakt, že v tom má prsty Cameron, tak je to slabší. Neurazí, nenadchne, bez nudy dívatelné, ale na druhou stranu prázdné a nenápadné s lehce naivním koncem a bez silnější scény, kterou si divák zapamatuje.

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Po shlédnutí jsem si uvědomil, že jsem na tom byl kdysi dávno (kolem roku 2001) v kině a měl jsem z toho tenkrát velmi dobrý pocit. Teď už tak dobrý dojem nesdílím. Je to solidní komedie, pár dobrých vtípků, ale taky je to taková ta lehce oldschoolová nadsazená konina. Navíc, ten konec je až příliš vyhrocený, takový "masakr" :-)). Pěkné 3*.

Tintinova dobrodružství (2011)

Bohužel, ale ano, i pro mě je Tintinovo dobrodružství vedené Spielbergem značné zklamání. Vizuální stránka je skvělá, úchvatná, precizní, detailní (vlasy v pohybu a další drobnosti), ale to prostě opravdu nestačí (paradox je, že Tintinův pes se mi opravdu vůbec nelíbil, působil strašně tvrdě a uměle). Děj je průměrný, nic nečekaného a objevného. Tintinovi ubírá na kvalitě také až přílišná zbrklost, všechno jde moc uspěchaně, moc snadno a místy se moc kecá. Další věc je pojetí filmu, škoda, že je to mířeno převážně pro děti, takže je to v několika ohledech hloupoučké a prvoplánové. Pochválit ale musím několika minutovou jednozáběrovku ke konci filmu, kdy se všichni nahání kvůli těm mapkám, který byla opravdu cool. Pro mě je Tintin Spilebergova animovaná variace na Indiho, která měla mnohem větší potenciál, a to jak po příběhové stránce (nepůsobilo na mě vůbec žádné napětí), tak po stránce 3D kabátu, které bylo dosti nepatrné a zbytečné. Kdyby nebylo kapitána Haddocka, který byl zábavným prvkem filmu, tak bych hodnotil ještě o * méně. Doufám, že Jackson dvojku pošle a laťku výš!

Mamánek (2010)

Cyrus je typický film na jedno shlédnutí. V podstatě to neni nic nového. Matka žije pokojný život se svým synem, jednoho dne potká sympaťáka v podání Reillyho, zamiluje se a už to jede. Jenomže synáček to nehodlá tolerovat a dělá všechno proto, aby jejich vztah ukončil. Taková jednohubka na dopoledne, nenudil jsem se a rychle to uteklo. Marise to sluší, Reilly je v pohodě a Hill je tlustý až běda.

Můj týden s Marilyn (2011)

Původně jsem chtěl dát 4* a dlouho jsem rozmýšlel, protože jsem se vlastně vůbec nenudil, což bylo hlavně díky skvělému Kennethovi jakožto rozhořčenému, ale přesto citlivému a chápavému režisérovi a hercovi zároveň. Meichelle jako Marilyn celkem ujde, ale mohli vybrat vhodnější herečku (klidně i úplně neznámou) a co se týká nějakého hereckého umu, tak na můj vkus a očekávání, tam bylo samotné Merilyn dost málo a i když Michelle hrála dobře, tak si mě moc nezískala a za těch 99 minut jsem si ji patřičně neužil. Osobně jsem čekal větší náhled do Merilynina života a trošku větší drama, což byla asi chyba. Nakonec tedy lepší 3*, těch 99 minut rychle uteče a vůbec nenudí, ale přijde mi, že Můj týden s Marilyn není tak dobře a poutavě postavený, jak by mohl možná být.

Blesk (2011)

Od kurýra 3 opět jedna z těch slabších stathamovek. Těšil jsem se na solidní akční jízdu v duchu E. Z. a Mechanica, které nebude chybět spád, hlášky a cool záběry. Hlášky byly, ale zbytek jsem nedostal. Dostal jsem sice potenciálně solidní děj, ale ten nebyl využit tak, jak by se slušelo. Já od Jasona vyžaduji adrenalinovou akci, a pokud ne tu, tak alespoň kvalitně vyprávěný děj. Ani jedno se nedostavilo podle mích očekávání, takže lehké zklamání. Doufám, že si to Jason rychle napraví :).